Beru na vědomí

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

AKTUÁLNĚ

26.3.2019

Bezpečnost na prvním místě

Kdo nepadá, jezdí pod rámec svých možností..

Pokud se u koní a jezdectví již nějakou dobu pohybujete, tak jste tento výrok již nepochybně zaslechli. Je faktem, že u koní může dojít k různým, často nečekaným situacím a pro pád jezdec často nemusí chodit daleko. Jezdecká bezpečnostní přilba je tak na koni opravdovou nutností. Vhodná bezpečnostní přilba by měla mít minimálně tříbodové zapínání, jezdci musí sedět, aby nemohlo dojít k posunutí přilby, zároveň by měla bezpečnostní helma pro jezdce být dostatečně komforntní, aby se jezdec cítil dobře. 

Hlavu máme jen jednu, proto je u jezdecké bezpečnostní přilby důležité brát v potaz její kvalitu. U nás najdete široký výběr helem, a každá je certifikovaná a vhodná pro každodenní využití. U jezdeckých přileb pro děti bývá problém, že děti rychle rostou a přilba jim pak nevydrží příliš dlouho. To je možné vyřešit nastavitelným kolečkem, kterým si velikost přilby lze upravit. Tento systém najdete například u jezdecké bezpečnostní helmy USG nebo u jezdecké přilby Kentaur Jessica. Obě helmy mají také svou variantu pro dospělé.  

O něco málo dražší, ale zato velmi kvalitní variantou pro děti jsou jezdecké přilby KEP Keppy, které jsou speciálně navržené pro ty nejmenší jezdce. Helma KEP Keppy má odjímatelný kšilt a prodloužení v oblasti spánků, které tak lépe chrání před úrazem. Je dobře polstrovaná a několikavrstvá technologie umožňuje lepší absorbci nárazu. Přilba je také hezká na pohled. Její výhodou je možnost změny vnitřní výstelky za jinou velikost, jedna skořepina tak vyhovuje velikostem 49-53. 

KEP KeppyKep Keppy

 

Jezdecká bezpečnostní vesta, do 16ti let povinně!

Ano, toto platí pro jezdce pod hlavičkou ČJF, kdy je vesta povinná pro jezdce do 16ti let včetně. Při soutěžích všestrannosti do terénní zkoušky je vesta povinná bez ohledu na věk pro všechny. Jezdecká bezpečnostní vesta může být částečně pak nahrazena páteřákem, který nechrání hrudní část a není tak efektivní. Jezdecká bezpečnostní vesta musí jezdci především dobře sedět a nesmí omezovat v pohybu. Doporučujeme bezpečnostní vestu USG Flexi, která je pohodlná a vhodná pro trénink i závody, koupit můžete i v dětských velikostech. Pozor na délku vesty. Pokud je vesta příliš dlouhá, při ježdění "drncá" o zadní rozsochu sedla a ruší pohyb jezdce i koně.
Bezpečnostní vesta může předejít nebo alespoň zmírnit zranění a jeho možné následky v oblasti páteře a hrudního koše. O stupeň výše pak najdeme airbagovou bezpečnostní vestu pro jezdce, která je novodobým trendem v bezpečnosti. Airbagová vesta efektivně chrání jezdce před zraněním, chrání páteř, hrudní koš i krční páteř, je lehká a jezdce neomezuje v žádném pohybu. Vesta se nafoukne při natažení bezpečnostního lanka během do 100 milisekund. V aktivované vestě se jednoduchým úkonem vymění bombička a vesta je připravena na další kolo. Vesty Helite jsou využívány profesionály i amatéry po celém světě. 

Airbagová vesta HeliteVesta USG

Široký výběr kvalitních jezdeckých bezpečnostních přileb, vest a páteřáků a jezdeckých potřeb najdete v našem e-shopu

15.3.2019

Ceník chovatelských potřeb 2019

Ceník 2019

Ceník 2019 ke stažení ve formátu PDF (pokud jej chcete uložit do svého počítače, klikněte na odkaz pravým tlačítkem myší a zvolte "Uložit jako....".)

 

6.1.2019

Zdravotní matrace pro psy z paměťové pěny

Stejně jako lidé mají i psi problémy s klouby, páteří nebo otlaky na kůži. Tyto komplikace se týkají především starších psů a psů velkých plemen, jejichž pohybový aparát je vystaven velké zátěži. Pokud chcete přispět k lepšímu a kvalitnějšímu odpočinku vašeho psího miláčka měli byste se zaměřit na místo, kde odpočívá nebo spí.

Pohovka, deka, nebo obyčejný pelech pro psy nejsou vždy tou nejlepší volbou. Proto jsme pro vaše mazlíčky přichystali matrace z paměťové pěny, která svými vlastnostmi odpovídá lidským ortopedickým matracím. Zajišťuje úlevu pro páteř, klouby a nezpůsobuje zvířeti otlaky. Termo - elastická paměťová matrace pro psy je vhodná pro všechna plemena. Matrace se přizpůsobí tělu zvířete, zlepšuje oporu páteře a celkově zajistí lepší komfort při odpočinku. Díky přirozené pórovitosti zajišťuje lepší odvětrání vlhkosti a tím i snížení zápachu.

Termo - elastické paměťové matrace a další chovatelské potřeby pro psy najdete v našem e-shopu.

PROHLÉDNĚTE SI

NOVINKY A SLEVY

Chcete vědět o našich slevových akcích a novinkách v sortimentu jako první? Přihlaste se k odběru novinek e-mailem!

Co můžeme nabídnout chovatelům a zemědělcům?

Firma KAMÍR a Co spol. s r.o. byla založena na podzim r. 1991. Od začátku se specializuje na služby pro zemědělství, zejména pak na montáže a servis dojící techniky.

Zastupujeme německou firmu na dojení GEA Farm Technologies, Westfalia Surge. Současně dodáváme potřeby pro chovatele, zejména pak elektrické ohradníky a napáječky. Ve firmě pracuje 55 zaměstnanců. V České republice máme kromě sídla společnosti v Pacově pobočky v Českém Krumlově, Litomyšli, Jaroměři, Plzni, Přáslavicích u Olomouce, Třebíči a na Slovensku v Považské Bystrici a Lučenci.

Více o nás

© 2005 - 2019 KAMÍR a Co spol. s r.o., tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.