KAMIR

Potřeby pro chov králíků a hlodavců

V této sekci najdete veškeré potřeby pro chov králíků. 

Začínáte s chovem králíků?

Prvním krokem je pořízení vhodné králíkárny. Králíkárna by měla být dostatečně bytelná, stabilní a z vhodného, nezávadného materiálu. Měla by být orientována na jih nebo jihovýchod. V teplém období je praktická i ohrádka pro králíky, která se dá libovolně přemístit. Králíci v ní mají více prostoru pro pohyb a neustálý přístup k čerstvé trávě.

V králíkárně musí být instalována krmítka pro králíky nebo misky. Misky pro králíky by měly být těžké a stabilní, aby je králíci nemohli převrhnout. Musí být snadno udržovatelné a nepropustné. 

Nejhygieničtějším způsobem napájení králíků je používání napáječek, které jsou konstruované jako ventilové, miskové či tlačítkové. Napáječky pro králíky jsou praktické, čisté a z pohledu chovatele velmi pohodlné, protože se snadno udržují, doplňují a neposlední řadě - králíci je nemůžou vylít. V zimním období doporučujeme vyhřívanou napáječku, která zajistí, že voda uvnitř nezamrzne.

V případě většího chovu doporučujeme napájecí systém pro králíky, který je složen z velkého zásobníku vody, která je pomocí hadiček a ventilů rozvedena do jednotlivých kotců.

Nedílnou součástí králíkáren a kotců jsou i jesle pro králíky s možností plnění senem buď shora anebo z boku. Jesle na seno se vyrábí z různých materiálů.

Více informací

Řadit podle:

  • Doporučujeme
  • Nejnižší ceny
  • Nejvyšší ceny
  • Názvu (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 199 produktů
124