Využijte dopravu zdarma  při nákupu nad 2500 Kč bez DPH v ČR a nad 5000 Kč bez DPH na Slovensko pro standardní zásilky. Dopravu zdarma není možné využít při nákupu zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava.

KAMIR

Potřeby pro chov králíků a hlodavců

V této sekci najdete veškeré potřeby pro chov králíků. 

Začínáte s chovem králíků?

Prvním krokem je pořízení vhodné králíkárny. Králíkárna by měla být dostatečně bytelná, stabilní a z vhodného, nezávadného materiálu. Měla by být orientována na jih nebo jihovýchod. V teplém období je praktická i ohrádka pro králíky, která se dá libovolně přemístit. Králíci v ní mají více prostoru pro pohyb a neustálý přístup k čerstvé trávě.

V králíkárně musí být instalována krmítka pro králíky nebo misky. Misky pro králíky by měly být těžké a stabilní, aby je králíci nemohli převrhnout. Musí být snadno udržovatelné a nepropustné. 

Nejhygieničtějším způsobem napájení králíků je používání napáječek, které jsou konstruované jako ventilové, miskové či tlačítkové. Napáječky pro králíky jsou praktické, čisté a z pohledu chovatele velmi pohodlné, protože se snadno udržují, doplňují a neposlední řadě - králíci je nemůžou vylít. V zimním období doporučujeme vyhřívanou napáječku, která zajistí, že voda uvnitř nezamrzne.

V případě většího chovu doporučujeme napájecí systém pro králíky, který je složen z velkého zásobníku vody, která je pomocí hadiček a ventilů rozvedena do jednotlivých kotců.

Nedílnou součástí králíkáren a kotců jsou i jesle pro králíky s možností plnění senem buď shora anebo z boku. Jesle na seno se vyrábí z různých materiálů.

Více informací

Řazení

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 208 produktů
124