Do 31.10.2023 bude ztížen vjezd do areálu firmy KAMÍR a Co spol. s r.o. z důvodu rekonstrukce vozovky. Sledujte dopravní značení. Alternativně lze použít vjezd přes areál firmy Bluetech s.r.o.. Využijte dopravu zdarma  při nákupu nad 2500 Kč bez DPH v ČR a nad 5000 Kč bez DPH na Slovensko pro standardní zásilky. Pozor, dopravu zdarma není možné využít při nákupu zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava.

KAMIR

Chrániče pro koně

Chrániče pro koně, zvony i bandáže u nás najdete v několika barevných variantách, abyste si mohli sladit svůj set s podsedlovou dečkou a čabrakou.

Proč jsou důležité chrániče pro koně?

Chrániče pro koně na trénink nebo třeba i do výběhu jsou nezbytnou součástí výbavy nejen koní ve sportu. Díky kamaším, strouhačkám nebo zvonům pro koně jsou namáhané šlachy, spěnka i korunka lépe chráněny a můžeme tak předejít nepěkným zraněním.

Strouhačky a šlachovky pro koně se obvykle používají na tréninky, vyjížďky nebo skokový trénink. Tento typ chráničů pro koně je nejčastěji používaný. Při výběru šlachovek nebo jiných chráničů myslete na to, aby kamaše byly dobře odvětrávané a nedocházelo k přehřívání šlach koně. Především při vyšší sportovní zátěži nebo při delším nošení by měly chrániče mít velmi dobrý ventilační systém pro správné ochlazování šlach.

Na kvalitní ochranu nohou nezapomínejte při soutěžích všestrannosti, do terénní zkoušky jsou vhodné několikavrstvé crossové chrániče s dobrou ventilací a anatomickým tvarem.Celoneoprenové kamaše nebo kamaše s beránkem se obvykle používají pro drezúrní tréninky a přiježďování. Pozor ale na drezúrní pravidla, ani s bílými kamašemi nesmíte vjet do obdélníku, ty je potřeba před závodem sundat. Chrániče bez výlisků nejsou vhodné pro skákání, kdy by mohlo díky větší kadenci nohou dojít ke zranění.Pro tréninky jsou oblíbené také elastické bandáže nebo kombinované bandáže, které jsou vhodné opět na přijježďování, ale nikoliv na skákání. Fleecové bandáže včetně podložek se používají jako prevence proti otoku nohou. Jednoduší manipulace je ale se stájovými zateplovacími kamašemi, které zapnete jednoduše na suchý zip.


Všechny typy chráničů pro koně nebo bandáží na koně lze doplnit zvony na přední nohy koně, ty chrání patku a korunku koně.


Více informací

Řadit podle:

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 122 produktů

Toto je oddělení chráničů pro koně. Pokud hledáte chrániče pro jezdce, najdete je v kategoriích jezdecké bezpečnostní vesty a jezdecké bezpečnostní přilby.