Do 31.10.2023 bude ztížen vjezd do areálu firmy KAMÍR a Co spol. s r.o. z důvodu rekonstrukce vozovky. Sledujte dopravní značení. Alternativně lze použít vjezd přes areál firmy Bluetech s.r.o.. Využijte dopravu zdarma  při nákupu nad 2500 Kč bez DPH v ČR a nad 5000 Kč bez DPH na Slovensko pro standardní zásilky. Pozor, dopravu zdarma není možné využít při nákupu zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava.

KAMIR

Zkoušečky pro elektrické ohradníky

V této kategorii nabízíme různé typy zkoušeček pro elektrické ohradníky od nejjednodušších typů doutnavkových zkoušeček po digitální zkoušečky vybavené různými doplňovými funkcemi. Kromě zkoušeček nabízíme také signální světla a GSM alarmy pro elektrické ohradníky.

Zkoušečky elektrického ohradníku slouží k měření aktuálního napětí na ohradě a pomohou Vám také při hledání místa závady.

Nejjednodušší a nejlevnější variantou zkoušeček jsou doutnavkové zkoušečky, které pořídíte za pár set korun. Měření doutnavkovými zkoušečkami je spíše orientační, protože odstupňování naměřených hodnot je obvykle po 500, 1 000 nebo 2 000 V.

Digitální zkoušečky jsou přesnější díky odstupňování naměřených hodnot po 100 V. Jsou také vybaveny různými doplňkovými funkcemi, zkoušečka např. ukazuje směr, kde dochází ke ztrátám, umožní dálkové vypnutí a zapnutí ohradníku, umožní dálkově ovládat více ohradníků najednou apod.

Na každém místě ohrady by mělo být minimální napětí 3 000 V, které je nutné pro překonání odporu kůže zvířete. Pokud naměříte hodnotu v intervalu 5 - 7 000 V, je ohrada v pořádku. Napětí nad 9 000 V může způsobovat přepalování plastových vodičů.

Obvod ohrady nejlépe zkontrolujete tak, že ohradu u přívodu rozpojíte a na druhém konci, než je přívod, změříte ohradníkovou zkoušečkou napětí. V ideálním případě je napětí na konci ohrady stejné jako u přívodu. Pokud je výrazně nižší, je některý spoj buď špatně propojený, nebo mohou být porušené drátky v části vodiče. Pokud není na konci napětí žádné, je ohrada přerušena.

Pomocí zkoušečky elektrických ohradníků můžete najít např. špatně propojený spoj - před uzlem naměříte vyšší napětí než za ním.

Při hledání poruchy postupujte od zdroje impulzů po přívodu až k jednotlivým částem elektrického ohradníku. Při postupu k další části byste měli mít jistotu, že předchozí část je v pořádku.

Přečtěte si postup, jak najít a odstranit poruchy na elektrických ohradnících s využitím zkoušečky a jak elektrický ohradník udržovat.

Jak najít a opravit závadu na elektrické ohradě

Jak najít a opravit závadu na elektrické ohradě

Více informací

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

Řadit podle:

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 17 produktů
1

Podívejte se také na naši kompletní nabídku elektrických ohradníků a nechte si poradit od našich odborníků.