Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Děkuji, beru na vědomí

KAMIR

Zkoušečky pro elektrické ohradníky

Zkoušečky pro elektrický ohradník slouží k měření aktuálního napětí na ohradě a pomohou Vám také při hledání místa závady. Jsou vybaveny různými funkcemi, např. automatickým zapnutím při kontaktu s vodičem, kontrolou uzemnění, dálkovým vypínáním a zapínáním ohradníku.

Na každém místě ohrady by mělo být minimální napětí 3 000 V, které je nutné pro překonání odporu kůže zvířete. Pokud naměříte hodnotu v intervalu 5 - 7 000 V, je ohrada v pořádku. Napětí nad 9 000 V může způsobovat přepalování plastových vodičů.

Obvod ohrady nejlépe zkontrolujete tak, že ohradu u přívodu rozpojíte a na druhém konci, než je přívod, změříte ohradníkovou zkoušečkou napětí. V ideálním případě je napětí na konci ohrady stejné jako u přívodu. Pokud je výrazně nižší, je některý spoj buď špatně propojený, nebo mohou být porušené drátky v části vodiče. Pokud není na konci napětí žádné, je ohrada přerušena.

Pomocí zkoušečky elektrických ohradníků můžete najít např. špatně propojený spoj - před uzlem naměříte vyšší napětí než za ním.

Při hledání poruchy postupujte od zdroje impulzů po přívodu až k jednotlivým částem elektrického ohradníku. Při postupu k další části byste měli mít jistotu, že předchozí část je v pořádku.

Přečtěte si postup, jak najít a odstranit poruchy na elektrických ohradnících s využitím zkoušečky a jak elektrický ohradník udržovat.

Jak najít a opravit závadu na elektrické ohradě

Jak najít a opravit závadu na elektrické ohradě

Více informací
Řadit podle:
Nalezeno 0 produktů
  • Štítek
    Akce
Zrušit všechny filtry

Litujeme, žádné výrobky nebyly nalezeny.

Podívejte se také na naši kompletní nabídku elektrických ohradníků a nechte si poradit od našich odborníků.