Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Profil firmy

Možná vás to překvapí, ale Kamír není složenina ani přezdívka, ale naše příjmení. Jsme tři bratři, Jiří, Vlastimil a Jan Kamírovi.

Na fotografii z 31.10.2021 při oslavě 30 let založení firmy - zleva zakládající trojice Ing. Vlastimil Kamír, Jiří Kamír, Jan Kamír a rodiče bratrů Kamírových Anna a Jan Kamírovi.

Jako rodinná firma jsme tady pro vás už od podzimu roku 1991. Začali jsme od nuly, ale vždy jsme věděli, jak pomoci zákazníkům, chovatelům a zemědělcům. Od začátku až dodnes se specializujeme na maloobchod a služby pro zemědělství, zejména pak na montáže a servis dojící techniky. Vycházíme ze svých vlastních zkušeností v tomto oboru. Naším partnerem, který testuje většinu nabízeného sortimentu je rodinná farma v majetku Vlastimila Kamíra - Farma Borová

Nyní má firma více než 65 stálých zaměstnanců, centrální sklad a prodejnu v Pacově, čtyři vlastní pobočky v ČR - v Českém Krumlově na Chlumci, Litomyšli, Jaroměři a Plzni. Vedle poboček máme zastoupení také u 4 partnerských prodejen, v Přáslavicích u Olomouce a v Třebíči pro ČR a na Slovensku jsou to pak prodejny v Považské Bystřici a Lučenci.

Historie a vývoj firmy

Kamír & Co. spol. s r.o. - 1994Kamír & Co. spol. s r.o. - 2003Kamír & Co. spol. s r.o. - 2011Kamír & Co. spol. s r.o. - 2019Kamír & Co. spol. s r.o. - 2023

V roce 2010 jsme zakoupili pro sídlo naší společnosti novou budovu. Jedná se o pětipatrovou budovu, kde je k dispozici více než 3 000 m2 prodejní plochy. K budově patří rozsáhlé plochy pozemků, které umožňují skladovat a vystavovat mnohem širší sortiment výrobků pro chovatele.

Začali jsme vyrábět a prodávat mnohem rozsáhlejší sortiment potřeb pro chov masného skotu, ovcí, koní, drůbeže, králíků nebo psů a koček. Velký zájem byl o novinku v našem sortimentu, kterou jsou naháňky z ohradních panelů. Tyto sestavy se skládají podle našeho vlastního, v praxi vyzkoušeného, řešení a prakticky pouze ze standardních dílů. Chovatelům slouží již více jak 800 souprav.

Výrobu vlastních kovových produktů pro nás zařizuje dceřiná společnost Bluetech s.r.o., kterou najdete hned vedle centrálního skladu v Pacově. Co a jak pro vás vyrábíme, najdete v článku: Vlastní výroba Texas panelů, příkrmišť a dalších produktů na našem Inforpotále. Na Infoportále jsou také další články s tipy a radami pro chovatele a zemědělce. 

V roce 2016 jsme k výročí firmy otevřeli nový paletový sklad v Pacově. 

Zaměření firmy a sortiment

Na začátku jsme začínali v malém, dovozem starších dojících strojů ze zahraničí, dnes již několik let zastupujeme německou firmu na dojení GEA Farm Technologies, Westfalia Surge. Namontovali jsme více než 310 dojíren. Průběžně se staráme o více jak 350 dojících zařízení. Našim zákazníkům poskytujeme kompletní servis dojení a to v režimu 24/7/365, naše auta tedy můžete na cestách potkat ve 2 hodiny ráno stejně jako ve 4 hodiny odpoledne.

Hlavní záměr malobchodního prodeje zůstal za ty roky stejný, ale velkou část sortimentu jsme rozšířili. Najdete u nás veškeré chovatelské vybavení pro farmy a chovatele, krmiva, potřeby pro jezdectví a chov koní, kompletní sortiment pro dobnochov, ruční nářadí i potřeby pro psy a kočky. 

Podívejte se, jak to vypadá v Pacově:

Rychle jsme se rozvíjeli, ale pořád zůstáváme rodinným podnikem, který klade důraz na odbornost a dobře odvedenou práci. Jsme sami zemědělci, víme co prodáváme a umíme vám poradit.

Dnes působíme po celé České republice i na Slovensku, dodáváme dojicí zařízení, nabízíme specializované služby pro chovatele a provozujeme jeden z nejlépe zásobovaných chovatelských e-shopů

Budeme rádi, když budeme moci pracovat i pro vás, kontaktujte nás nebo se podívejte na e-shop.