KAMIR

Elektrické ohradníky

V naší nabídce najdete více než 60 typů zdrojů pro elektrické ohradníky a přes 420 dalších komponent pro stavbu elektrických ohradníků. Nabízíme ekonomické i špičkové modely elektrických ohradníků a cenově výhodné příslušenství. V samostatných kategoriích najdete novinky v naší  nabídce elektrických ohradníků a výprodej potřeb pro elektrické ohradníky.

Pro sestavení elektrického ohradníku můžete využít náš konfigurátor elektrických ohradníků.

Síťové zdroje k elektrickému ohradníku

Elektrické ohradníky napájené ze sítě jsou pro provoz elektrické ohrady ekonomicky nejvýhodnější.

Bateriové zdroje k elektrickému ohradníku

Bateriové zdroje jsou určeny jen pro malé a dočasné pastviny pro citlivá zvířata, tedy zejména pro koně.

Solární zdroje k elektrickému ohradníku

Solární panel při použití správného výkonu zajistí automatické nabíjení akumulátoru zdroje přes celou sezónu.

Kombinované zdroje k elektrickému ohradníku

Kombinované ohradníky pro elektrické hrazení jsou určeny primárně pro napájení z akumulátoru 12 V.

Na jakém principu funguje elektrický ohradník?

Elektrický ohradník je zařízení, které vytváří plot nikoli fyzickou zábranou, ale pomocí elektrických impulzů. Ohrada udrží zvířata ve vymezeném prostoru díky elektrickému výboji, který však nemá takovou sílu, aby zvířeti nebo náhodnému kolemjdoucímu ublížil.

Elektrické ohradníky dělíme podle druhu zvířete:

 • elektrické ohradníky pro divoká prasata, lesní zvěř, drůbež

Důležitým hlediskem při stavbě elektrického ohradníku je správná volba zdroje napájení. V naší nabídce najdete zdroje síťové, bateriové, solární nebo kombinované. 

10 rad pro správnou instalaci elektrického ohradníku:

 • Udržujte, pokud možno elektrický ohradník čistý od porostů (tráva, větve), neboť dochází ke „stahování“ impulzů do země a tím ke snížení účinnosti hrazení. U bateriových typů zdrojů dochází k nadměrné spotřebě zdroje - baterie.
 • Zajistěte perfektní uzemnění. Minimálně 1 m hluboko, popřípadě na několika místech. Je třeba vybrat co nejvlhčí stanoviště - zvyšuje se vodivost. Použijte nerezavý, dobře vodivý kov, zabezpečte vodivé propojení mezi zemnícími tyčemi navzájem a mezi vlastním zdrojem impulzů včetně kontaktů na přístroji. Některé typy el.ohradníků mají již funkci signalizace kvality uzemnění.
 • Nespojujte plastová lanka jen uzly. Použijte alespoň měkký vázací drát, kterým spoj převážete. Pro pásky použijte originální spojky. 
 • Vodiče el. ohradníku nesmí být nikde přerušené.
 • Používejte pouze dobře vodivý materiál. Použití vodičů s malým odporem je nutné především u dlouhých hrazení (přes 1 km vodiče). 
 • Vodič a především zemnící tyč nesmí být rezaté - rez izoluje.
 • Nepoužívejte poškozené nebo nekvalitní izolátory - zde mohou být velké ztráty. Zajistěte dobré propojení mezi zdrojem a ohradou. Pro dokonalé spojení použijte vysokonapěťový kabel.
 • U bateriových zdrojů kontrolujte pravidelně stav baterie.
 • Mějte na paměti, že na každém místě hrazení musíte naměřit minimální napětí 2500 V. To je hodnota napětí, která překoná odpor kůže zvířat.
 • U velkých zvířat je tato hodnota 3500 V. Pro velká zvířata používejte zdroje s energií impulzu vyšší než 1 J, pro ovce minimálně 3 J.

U jednotlivých produktů v kategorii elektrických ohradníků si můžete přečíst recenze, návody nebo využít možnosti poradny.

K čemu všemu je možné použít elektrický ohradník: oplocení pastviny, oplocení výběhu, oplocení sadu, oplocení golfových hřišť, doplňkové oplocení k pevné ohradě a další a další možnosti.

Někdy hledáte také jako: eletkricky ohradnik, elektronický ohradník, elektro ohrada, inteligentní ohradník, set pro el ohradník, impulzátor.

Více informací

Pro usnadnění stavby elektrického ohradníku můžete také využít zemní vrtáky.

Novinky - elektrické ohradníky

Další novinky

Nejprodávanější produkty - elektrické ohradníky

Další produkty