Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Ohradníky pro psy

V této sekci nabízíme elektrické ohradníky pro psy. Příslušenství pro elektrické ohradníky pro psy najdete v sekci Elektrické ohradníky.

V naší nabídce najdete také veškeré potřeby pro psy.

K čemu slouží elektrický ohradník pro psy?

Elektrický ohradník pro psa vymezuje prostor pro psa, ve kterém se může pes bez problémů pohybovat a nebo naopak chrání určitý prostor, kam se pes nesmí dostat. 

V případě neposlušného psa, který se rozhodl „přestavět" Vaše záhonky či okrasnou skalku, je nevyhnutelné přistoupit k opatření, které by mu v této práci zabránilo a zabezpečit psí výběh tak, aby jej pes nemohl opustit nebo ochránit skalku, aby na ni pes nemohl. V tomto případě je vhodné a na místě použít elekrický ohradník pro psa.

Může elektrický ohradník psovi ublížit?

Elektrický ohradník pro psa je určen speciálně pro pejsky. Možná máte zkušenosti s ohradníkem pro dobytek, který dal Vašemu pejskovi pořádnou "ránu". U psího elektrického ohradníku toto nehrozí. Musíte jen zvolit vhodné řešení dle plemene psa.

Elektrický ohradník pro psy může sloužit jako ochrana nejen proti psům, ale i ostatním domácím zvířatům. V případě kdy Váš pes neustále utíká, je elektrický ohradník pro psa tím pravým pomocníkem.

Zásady a návod pro stavbu elektrického ohradníku pro psa

  • Při stavbě elektrického ohradníku pro psa je třeba vycházet z toho, jakého psa chováme – rozdíly mezi jedinci nebo psími rasami jsou zřejmé: krysaříkovi postačí slabý impulz, pozornost huňatého Kavkazana o váze 80 kg si vyžádá mnohem silnější zdroj. To samé lze říct o rozmístění vodičů ohradníku.
  • Nejde ale jen o velikost. Možná ještě důležitějším faktorem je osobnost psa a jeho motivace k útěkům. Může jít o agresivního jedince nebo notorického útěkáře. Jindy za chováním psa stojí vlastnosti loveckého plemene nebo hárající fena v sousedství. Každá tato příčina (a případná kombinace více příčin) zasluhuje odlišné řešení.

V zásadě platí, že strach z impulzu by měl u psa převládnout nad motivací k útěku. Když je strach větší než motivace, je vše v pořádku. Jsou ale také psi, jejichž motivace je mnohem silnější, například pudy. Pokud ohař zahlédne za oplocením kočku, může se stát, že ohradou proběhne i za cenu, že schytá ránu.

Zdroj impulzů

Obecně lze říct, že psi jsou vůči impulzům el. hrazení citlivější než třeba skot nebo ovce. Vhodnější jsou pro ně tedy slabší zdroje určené zejména pro koně. Ve většině obchodů ale není problém koupit zdroj, který má v popisu výslovně uvedeno i použití na ohradník pro psa.

Oplocení

V zásadě můžeme hovořit o dvou variantách oplocení.

  • Samostatně umístěné elektrické ohrazení na vlastních sloupkách (kůlech či tyčkách) ve volném prostoru. Tato varianta může být pro některé psy snadno překonatelná, protože volný prostor za ohradou může psovi pomoci k překonání ohrady. Samotné určení výšky a hustoty vodičů stejně tak síla impulzu je v takovém případě složité a odvíjí se (jak uvádíme výše) od konkrétní situace.
  • Umístění el. ohrady těsně u stávajícího oplocení. Zde může postačit vést 1-2 lanka podél plotu, zídky, záhonu, živého plotu atd. Takové oplocení už bude pro psa velmi těžké překonat.

Na co nezapomenout

Myslete na to, že pes musí mít vždy možnost se od ohrady vzdálit do bezpečné vzdálenosti. Nesmí být ke kontaktu s ohradou nucen násilím a musí mít dostatečně velký prostor pro pohyb. Elektrický ohradník pro psy rozhodně nelze využívat jako kotec o rozměru 1 x 2m.

Zvykání psa na elektrický ohradník

Pokud si představíme „ukázkového“, bezproblémového psa (vyrovnaná povaha, inteligence, uchovněný, neagresivní), kterému je pouze nutné vymezit hranice výběhu, zvykne si na elektrický ohradník velmi rychle.

Při prvním seznamování s el. ohradou je důležité být u toho a pozorovat reakci psa. Pokud se od plotu stáhne, má správnou reakci. V takovém případě se ovšem k psovi nijak nehlásíme. Nechválíme ho, neokřikujeme ani neutěšujeme.Důležité je, aby si nás nespojil s el. impulsem a nepovažoval to za trest.

Pokud v psovi kontakt vyvolá například agresivní chování a naopak začne na elektrický ohradník útočit, je třeba zakročit.

Pes elektrický ohradník nerespektuje – jak to řešit?

V případě nerespektování hrazení je jediným možným řešením používat kombinaci el. ohradníku s pevnou ohradou.

Můžete použít například ovčí pletivo a k němu předsazené jedno či dvě řady lanka elektrického ohradníku. Takové oplocení už nepřekoná žádný pes, ať je jeho motivace sebevětší.

Běžná praxe je i taková, že pes přelézá nebo podlézá stávající oplocení. Zde stačí jen přidat onu jednu nebo dvě řady lanka s elektrickým impulzem a je po problému.

Znovu však opakujeme: Příčin skutečnosti, kdy pes ohradník nerespektuje, může být více (silná motivace k útěku, silné pudy, strach z prostoru, ve kterém je pes umístěný, ohňostroje atd.). U každého psa (a prostoru) je tedy třeba hledat řešení na míru. A chovatelé by také neměli spoléhat na to, že ohradník vyřeší vše a navždycky.

Kromě elektrických ohradníků pro psy máme v nabídce také neviditelný plot pro psy.

V případě neviditelného plotu není třeba stavět skutečný plot nebo elektrický ohradník. Anténa tvořící hranici je pod zemí a při snaze psa tuto hranici porušit vyšle obojek elektrický impulz, který psa na porušení hranice rázně upozorní.

Při využití neviditelného plotu je potřeba se psem pracovat a nejprve mu viditelně ukázat hranice, kde je anténa vedena a kde bude trestán za porušení neuposlechnutí. Anténu můžete zakopat a pak pomocí praporků, pásky, stužek atd. psovi ukážete, kde se nachází hranice. Záleží na chytrosti a chápavosti psa, jak dlouho mu bude trvat se naučit, kde se hranice nachází. Nečekejte ale žádné velké pokroky do cca 1 měsíce. 

Více informací
  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 16 produktů
1