Broušení nožů do stříhacích strojků

12.10.2021

Jaké čepele brousíme?

V naší provozovně v Pacově můžeme nabrousit čepele stříhacích strojků pro skot, koně a ovce z naší nabídky. Nově brousíme také čepele velkých i malých nožů Heiniger, vedle broušení nabízíme také kompletní servis strojků Heiniger z naší nabídky.

Nebrousíme nože s plastovou vsadkou a keramické nože. 

Jak čepele brousíme?

Broušení nožů je velice přesná a jemná práce, o kterou se nikdy nepokoušejte, bez příslušného technického vybavení, sami. Ostří nožů pro stříhací strojky se  brousí na speciální brusce se zakřivenou brusnou plochou. Na této profesionálních brusce vám nabrousíme stříhací ostří a nože pro stříhání ovcí stejně jako čepele pro stříhání koní, skotu a psů. Pokud se budete pokoušet nabrousit si nože sami, můžete zkrátit jejich životnost nedodržením správných úhlů, a tím se pak při broušení u nás musí vzít větší množství materiálu z nože. 

Kam nože poslat a jak dlouho to bude trvat?

Nože nám prosím zašlete čisté a řádně zabalené na naši adresu:

KAMÍR a Co spol. s r. o.
Ferd. Pakosty 1148
39501 Pacov
 

spolu s průvodním lístkem, kontaktem (telefon, popřípadě email) na Vás a zpáteční adresou, kam Vám po nabroušení nože zašleme zpět. Pokud máte cestu do Pacova, můžete nože přinést i je vyzvednout osobně. Většinou již druhý den nabroušené nože zasíláme zpět na vaši adresu na dobírku.

Průvodní lístek si můžete stahnout ve formátu PDF.

Jaká je cena broušení?

Cena za broušení jednoho páru nožů činí 123,97 Kč bez DPH(150,00 Kč s DPH).

Jak správně pečovat o čepele

  • Po ukončení stříhání ovcí z použitých nožů odstraňte (seškrábněte) nahromaděný lanolín a potom je v teplé vodě vydrhněte kartáčkem. Pořádně osušte a dobře naolejujte jako prevenci proti zrezivění. Rez na stříhacích nožích se negativně projeví na kvalitě stříhání a především hladkém vstupu do vlny nebo srsti zvířete. 
  • Po ukončení stříhání koní a skotu odstraňte z čepelí veškeré chlupy a nečistoty otřením suchým hadříkem. Nože naolejujte jako prevenci proti rezivění. 
  • Prodloužit životnost nožů a jejich ostrost můžete pravidelným olejování nožů při vlastním stříhání. K mazání používejte oleje k tomu určené.
  • Strojky a nože vždy skladujte na suchém místě.

Pro mazání můžete využít námi dodávaná maziva pro stříhací strojky. Na očištění se hodí čistící spreje.

Pokud se rozhodnete pro koupi nového stříhacího strojku, využijte naší nabídky. V našem eshopu nabízíme strojky Heinigerstrojky na koně, strojky pro skot, strojky na stříhání ovcí strojky na stříhání psů.