Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 29.1.2020 18:16

Broušení nožů

Broušení nožů
Váš stříhací strojek už nestříhá podle Vašich představ? Je stříhání trápení Vás i zvířete? Zřejmě bude potřeba nože Vašeho stříhacího strojku nabrousit. Nevíte jak je nabrousit, na koho se obrátit? Snad Vám pomůžou následující řádky.

Jak čepele brousíme?

Broušení nožů je velice přesná a jemná práce, o kterou se nikdy nepokoušejte, bez příslušného technického vybavení, sami. Ostří nožů pro stříhací strojky se  brousí na speciální brusce se zakřivenou brusnou plochou. Na této profesionálních brusce Vám nabrousíme stříhací hřebeny a nože pro stříhání ovcí stejně jako čepele pro stříhání koni a skotu. Pokud se budete pokoušet nabrousit si nože sami, můžete zkrátit jejich životnost nedodržením správných úhlů, a tím se pak při broušení u nás musí vzít větší množství materiálu z nože. 

Ilustrační obrázekKam nože poslat a jak dlouho to bude trvat?

Nože nám zašlete čisté a řádně zabalené na naši adresu:

KAMÍR a Co spol. s r. o.
Fred. Pakosty 1148
39501 Pacov
 

spolu s průvodním dopisem, kontaktem (telefon, popřípadě email) na Vás a zpáteční adresou, kam Vám po nabroušení nože zašleme zpět. Pokud máte cestu do Pacova, můžete nože přinést i je vyzvednout osobně. Většinou již druhý den nabroušené nože zasíláme zpět na vaši adresu na dobírku. Průvodní dopis si můžete stahnout ve formátu PDF.

Jaká je cena?

Cena za broušení jednoho páru nožů činí 80 Kč bez DPH(96,80 Kč s DPH).

Jak správně pečovat o čepele

  • Po ukončení stříhání ovcí z použitých nožů a hřebenů odstraňte (seškrábněte) nahromaděný lanolín a potom je v teplé vodě vydrhněte kartáčkem. Pořádně osušte a dobře naolejujte jako prevenci proti zrezivění. Rez na stříhacích nožích se negativně projeví na kvalitě stříhání a především hladkém vstupu do vlny nebo srsti zvířete. 
  • Po ukončení stříhání koní a skotu odstraňte z čepelí veškeré chlupy a nečistoty otřením suchým hadříkem. Nože naolejujte jako prevenci proti rezivění. 
  • Prodloužit životnost nožů a jejich ostrost můžete pravidelným olejování nožů při vlastním stříhání. K mazání používejte oleje k tomu určené.
  • Strojky a nože vždy skladujte na suchém místě.

Pro mazání můžete využít námi dodávaná maziva pro stříhací strojky. Na očištění se hodí čistící spreje.

Pokud se rozhodnete pro koupi nového stříhacího strojku, využijte naší nabídky. V našem eshopu nabízíme stříhací strojky na koně, stříhací strojky pro skot, stříhací strojky na ovce a stříhací strojky na psy.

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Ceník 2021

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.