Nově můžete využít speciální dopravu zdarma v ČR při nákupu nad 60 000 Kč bez DPH i u zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava.
Využijte také dopravu zdarma pro standardní zásilky  při nákupu nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko.

KAMIR

Sedla na koně

V naší nabídce najdete především jezdecká syntetická sedla na koně značky Wintec, která mají měnitelné komory. To umožňuje lepší napasování velikosti komory na koně. Výběr komory je nejlepší za pomoci měřící šablony, která vám šířku komory pomůže určit. 

Po domluvě Vám rádi objednáme další modely koňských sedel značky Wintec mimo standardní nabídku.

Jaké jsou typy sedel na koně?

Základní typy sedel na koně jsou skoková sedla, s kratšími bočnicemi a kulatějším tvarem bočnice. Drezurní sedla jsou vhodná pro přiježďování nebo na drezuru a typické jsou pro ně delší bočnice s vyšší opěrkou pro stehno i koleno a s hlubším posedlím. Všestranné sedlo je často takovým kompromisem mezi oběma typy, vhodné spíše pro hobby ježdění a vyjížďky. Všestrannostní sedlo je sedlo vhodné do terénní zkoušky při soutěžích ve všestrannosti.

Velké oblibě se také mezi jezdci těší bezkostrová sedla nebo jezdecké pady, která jsou vhodná na dlouhé vyjížďky a hobby ježdění.

Jak na drobné nedostatky ve velikosti komory?

Drobné nedostatky ve velikosti komory lze „doladit“ podsedlovou dečkou nebo korekční podložkou pod sedlo. Při úpravách za pomocí podložky dávejte pozor, aby nedocházelo k extrémním změnám vpředu nebo vzadu a sedlo stále dobře rozkládalo váhu jezdce na hřbet koně. V případě, že vhodné sedlo pro koně nenajdete v klasických velikostech, je možné nechat si sedlo upravit na míru.

Co je důležité při výběru sedla na koně?

Důležitým parametrem při výběru sedla na koně je velikost posedlí a délka bočnic, pozor ale, různé značky mají posedlí nebo komory sedel číslované jinak. Při volbě velikosti posedlí záleží na délce stehenní kosti jezdce a velikosti hýždí. Nejčastější velikostí pro jezdce kolem 165-175 cm se střední postavou je velikost posedlí 17,5, dětská sedla pro poníky se pak obvykle pohybují ve velikostech 15-16. Velikosti posedlí 18,5 je pro vyššího jezdce s mohutnější postavou. Velikost posedlí a vhodnost bočnic je ale nejlepší vyzkoušet „na živo“.

Pokud vybíráte sedlo pro koně poprvé, nebo si nejste výběrem jisti, je lepší se svěřit do péče odborníkům a nechat si při výběru sedla poradit od zkušeného sedláře. Špatně padnoucí sedlo může u koně i u jezdce vést ke zdravotním problémům.

 

Více informací

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

Řazení

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 19 produktů
1

Kromě nabídky sedel na koně v této kategorii nabízíme také ve zvláštní kategorii westernová sedla.

Důležitou součástí koňského sedla jsou vhodné podsedlové dečky, které tlumí nárazy sedla na hřbet koně, popř. podsedlové tlumící podložky, které nabízíme v různých provedeních. V nabídce máme také obaly a potahy na sedla a posedlídržáky na sedladržáky na deky a další potřeby.