Vlastní kovovýroba Texas panelů, příkrmišť a dalších produktů

Ing. Vlastimil Kamír | 6.11.2023

Víte, že příkrmiště, Texas panely a některé fixační klece pochází z naší výroby? Díky vlastní kovovýrobě a odbornému zázemí dodáváme na trh část chovatelského sortimentu.

Všechny výrobky z pozinkové oceli vznikají v naší pacovské provozovně, kde ve spolupráci s dceřinou společností Bluetech provozujeme výrobní halu s moderním výrobním a svařovacím zařízením. Kovový sortiment můžeme tedy rychle vyrobit a dodat v jakémkoli množství.

Texas panely a manipulační soupravy

Ohradní panely Texas jsou velmi oblíbené u chovatelů, nejčastěji je využívají pro manipulaci a třídění stáda, kdy lze panely variabilně kombinovat a vytvořit z nich kompletní naháněcí uličky nebo celé manipulační soupravy. Ohradní panely lze zakoupit zvlášť, nebo výhodněji v paletovém množství.

Fixační klece s čelem Priefert

Klece pro skot z naší dílny jsou masivní a z velmi kvalitních materiálů. Klece jsou konstruovány a upravovány po testování v praxi na naší farmě, jejich konstrukce tedy nevznikla jen na papíře, ale úpravy byly otestovány v praxi při manipulaci s dobytkem. Klece mají fixační čela značky Priefert, ty jsou z americké proukdce a použití se v praxi dobře osvědčilo, čelo je jednoduché pro manipulaci a bezpečné pro zvíře.

Fixační klece mají na farmě mnoho využití při práci s dobytkem, v kleci je možné očkování, odběr DNA, odběr krve, kontrola a doplnění ušních známek, nosních kruhů, mulcových zábran, pomoc při porodech, zjišťování březosti, oddojení mléka, napájení telat, ošetření vemene a další veterinární zákroky.

Příkrmiště pro skot a koně

Krmelce pro skot a koně jsou velmi oblíbeným a praktickým pomocníkem na farmě. Díky příkrmišti nedochází ke zbytečnému plýtvání, ale je zachován dobrý přístup zvířat ke krmení. Naše kovová příkrmiště jsou žárově pozinkovaná, z kvalitních materiálů a díky své robustní konstrukci mají dobrou životnost. Pokud zvířata žerou krmnou dávku déle než 2 dny, je vhodné příkrmiště doplnit střechou.

Příkrmiště lze doplnit také spořící sítí na seno, tím zabráníte roztahování a znehodnocování krmiva. Síť můžete namotat přímo na příkrmiště, nebo použít kovovou obruč

Kulaté příkrmiště o velikosti 170 cm lze doplnit dvěma prodlouženími - o 3, 4 nebo 5 míst, díky tomu je možné mít oválné příkrmiště až pro 20 ks skotu nebo koní.

Přístřešky pro skot a koně

Z naší dílny jsou také konstrukce přístřešků pro koně nebo skot a k nim na míru dělané plachty. Přístřešky jsou velmi oblíbené u chovatelů koní i zemědělců, jejich stavba je velmi jednoduchá a rychlá. Přístřešky jsou z robustního a kvalitního materiálu.