Do 31.10.2023 bude ztížen vjezd do areálu firmy KAMÍR a Co spol. s r.o. z důvodu rekonstrukce vozovky. Sledujte dopravní značení. Alternativně lze použít vjezd přes areál firmy Bluetech s.r.o.. Využijte dopravu zdarma  při nákupu nad 2500 Kč bez DPH v ČR a nad 5000 Kč bez DPH na Slovensko pro standardní zásilky. Pozor, dopravu zdarma není možné využít při nákupu zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava.

KAMIR

Krmivo pro králíky a další hlodavce

Pro kvalitní chov králíků je důležité zvolit vhodné krmivo. Vyvážený poměr živin, minerálů a vitamínů je při výběru krmiva pro králíky velmi důležitý. Krmná směs se liší dle druhu výkrmu – jiné krmivo je potřeba pro březí a kojící samice a jiné pro zmasnění králíků. V některých krmivech pro králíky je obsaženo kokcidiostatikum, které snižuje riziko úmrtnosti.

V naší nabídce najdete i krmivo pro králičí mazlíčky, které chováte doma nebo krmivo pro hlodavce jako jsou křečci a morčata.

Nedílnou součástí je nabídka sena s různými příchutěmi a nabídka granulí pro králíky.

Jak krmit králíky?

Králík přijímá malé množství krmiva až 30 x denně a až 65 % ho přijme v noci. Proto se doporučuje králíkům podávat krmivo nejméně 3 x denně a večer podat větší množství krmné dávky. Krmná dávka by měla uspokojovat potřeby králíků dle kategorie, věku a živé hmotnosti. Při výživě králíků dbejte na to, aby zbytečně neztučněli. Samozřejmostí by měl být neomezený přístup k pitné vodě.

Volba nejvhodnějšího krmiva je řízena tím, že králík je býložravec. Krmnou dávku seskládejte z objemných a jadrných krmiv. Šťavnatým objemným krmivem je především zelená píce. Využívají se luční porosty, jetel a vojtěška. Z okopanin jsou pro králíky vhodné krmná mrkev, krmná řepa, cukrovka a brambory.

Zásadní pro výživu králíků je suché objemné krmivo, tedy seno, především pro vysoký obsah vlákniny, která je pro ně nezbytná z hlediska trávení. Objemné suché krmivo lze charakterizovat jako krmivo s minimální vlhkostí a nízkým obsahem živin a energie. Tuto definici splňují pouze seno a sláma.

Jadrnou složku krmiva pro králíky tvoří hlavně obiloviny, vhodný je oves, ječmen, pšenice. Nejčastěji se zkrmuje ječmen, a to všem kategoriím. Pšenice by měla činit maximálně 20 % z celkového množství zrnin. Obiloviny můžete doplnit i luštěninami, např. hrachem, bobem a olejninami jako jsou lněné semínko a slunečnice. Olejniny příznivě ovlivňují kvalitu srsti.

Jadrnou složku můžou úplně nebo částečně nahradit granule pro králíky.

 

Více informací

Upřesnit parametry

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

Řadit podle:

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 30 produktů
1

Kromě krmiva pro králíky najdete v naší nabídce také minerální doplňky pro králíky a hlodavcemisky pro pro králíkynapáječky pro králíkyjesle na seno pro králíky a další potřeby pro králíky.