Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 15.7.2021 10:24

Zkoušečky pro elektrický ohradník

Efektivní způsob, jak najít a odstranit poruchu na elektrickém ohradníku.

Jste-li provozovatelem elektrického ohradníku, je Vaší povinností provádět pravidelné kontroly zdroje a ohradníku v závislosti na provozních podmínkách, a to nejméně jednou denně.

Na každém místě elektrického ohradníku, podle toho, pro které zvíře ohradník provozujete, by mělo být minimální napětí 2 000 - 5 000 V (viz tabulka níže), které je nutné pro překonání odporu kůže zvířete.

Doporučené minimální napětí na ohradě

Pozor, hlídat je ale potřeba i napětí nad 9 000 V, protože může způsobovat přepalování plastových vodičů.

Zkoušečku na ohradník využijete nejen k měření aktuálního napětí na ohradníku, ale také pro zjištění závad na elektrickém ohradníku.

Jak na to?

Zkouška zdroje impulsů

Pokud je napětí nižší, začněte s kontrolou zdroje impulzů.

Vypněte zdroj a odpojte přívod k el. ohradníku a k uzemnění od zdroje impulzů. Poté zapněte znovu zdroj a změřte zkoušečkou výstupní napětí přímo na svorkách zdroje impulzů.

Pokud je naměřené napětí je přes 6 000 V, vypněte zdroj a připojte k ohradníku a zdroj poté zapněte a změřte znovu zkoušečkou napětí na ohradníku. Pokud se hodnoty dostanou na požadovanou hodnotu, byl problém v napájení zdroje impulzů. Pokud ne, je třeba hledat další chyby na přívodu, uzemnění a ohradníku.

Pokud není naměřené napětí přes 6 000 V, zkontrolujte zdroj energie. V případě problému se zdrojem energie vyměňte 9V baterie a 12 V baterie dobijte, popř. zkontrolujte přívod 230 V ke zdroji. Pokud se tím problém nevyřeší, nechte zdroj vždy zkontrolovat odborným servisem.

Zkouška přívodu k ohradníku

Odpojte přívod vysokonapěťovým kabelem od ohradníku a změřte zkoušečkou napětí na jeho konci.

Pokud je naměřené napětí přes 6 000 V, připojte přívod zpět k ohradníku. Změřte znovu zkoušečkou napětí na ohradníku. Pokud se hodnoty dostanou na požadovanou hodnotu, byl problém v přívodu od zdroje k ohradníku. Pokud ne, je třeba hledat další chyby přímo na samotném ohradníku a uzemnění.

Pokud není naměřené napětí přes 6 000 V, přívod k ohradníku je vadný. Zkontrolujte jednotlivé části přívodu, izolaci, pevnost spojů atd. Mezi zdrojem impulzů a koncem přívodu k ohradníku by měla být jen minimální ztráta v řádu stovek voltů.

Zkouška ohradníku a uzemnění

Zkontrolujte uzemnění - změřte napětí přímo na zemnících tyčích.

Pokud je naměřené napětí na zemnící tyči přes 1000 V, opravte uzemnění. Uzemnění má být z nerezavého materiálu, nejlépe pozinkovaného, min. 1 m v zemi, v co nejvíce vlhkém místě. Pokud je velké sucho, okolí uzemnění zvlhčete. Zkontrolujte propojení tyčí a přívodních kabelů k přístroji. Přidejte další zemnící tyče minimálně 3 m od sebe.

Pokud naměřené napětí na zemnící tyči není přes 1 000 V je problém ve vlastním ohradníku. Pokud je to možné, rozdělte si ohradník na několik úseků a ty postupně připojujte, snáze tak najdete chybu. Zkontrolujte, zda nejsou vodiče někde na zemi nebo se nedotýkají okolních předmětů (kovových sloupků, betonových skruží atd.). Zkontrolujte porost v okolí vodičů, případně jej odstraňte. Vodiče mohou být již staré, navazované bez vhodných spojek, drátky zpřelámané - vyměňte vodiče, opravte spoje. Zkontrolujte izolátory, zda nejsou poškozené, popřípadě je vyměňte. Snižte odpor vodičů - propojte vodiče každých 200 m mezi sebou, používejte vodiče s nízkým odporem především u dlouhých ohradníků. Při pravidelné kontrole napětí na ohradníku rozpojte ohradník u přívodu a změřte, jaké napětí se vrací na konci ohradníku. Nejsnáze tak zjistíte, zda je ohradník v pořádku. Pokud je napětí stejné, jako „včera“, když jste ohradník obcházeli, je pravděpodobné, že se s ohradníkem nic nestalo.

Doutnavkové vs. digitální zkoušečky

Nejjednodušší a nejlevnější variantou zkoušeček jsou doutnavkové zkoušečky, které pořídíte za pár set korun. Měření doutnavkovými zkoušečkami je spíše orientační, protože odstupňování naměřených hodnot je obvykle po 500, 1 000 nebo 2 000 V.

Z naší nabídky doutnavkových zkoušeček vybíráme:

Zkoušečka pro elektrické ohradníky AKO, 0 - 6.000 V Zkoušečka pro elektrický ohradník LACME, 0 - 6.000 V

Objednací číslo: 33370
Zkoušečka pro elektrické ohradníky AKO, 0 - 6 000 V
Odstupňování naměřených hodnot po 1 000 V

Objednací číslo: 33490
Zkoušečka pro elektrický ohradník LACME, 0 - 6 000 V
Odstupňování naměřených hodnot po 500 V

Digitální zkoušečky jsou přesnější díky odstupňování naměřených hodnot po 100 V. Jsou také vybaveny různými doplňkovými funkcemi, zkoušečka např. ukazuje směr, kde dochází ke ztrátám, umožní dálkové vypnutí a zapnutí ohradníku, umožní dálkově ovládat více ohradníků najednou apod.

Z naší nabídky digitálních zkoušeček vybíráme:

Zkoušečka pro elektrické ohradníky digitální 0 - 9.900 V Zkoušečka a dálkový vypínač elektrického ohradníku

Objednací číslo: 33358
Digitální zkoušečka AKO 0 – 9900 V

Objednací číslo: 33615
Zkoušečka a dálkový vypínač elektrického ohradníku LACME pro zdroje 230 V

Signalizace napětí elektrických ohradníků

Signální světla

Signální světla slouží pro vizuální kontrolu stavu nebo poklesu napětí na ohradníku. Zavěšují se na ohradník v místě, které potřebujete kontrolovat. Signální světlo lze použít krátkodobě i proti divoké zvěři, nebo jím označit ohradník vedoucí např. přes cestu, kudy byli zvyklí chodit lidé.

GSM zásuvka

Pomocí GSM zásuvky lze elektrický ohradník kteréhokoliv výrobce zapínat a vypínat pomocí SMS zprávy. Sofistikovanější ovladače umí také zasílat zprávy o stavu elektrického ohradníku nebo o výpadku proudu.

Z naší nabídky signálních světel a GSM zásuvek vybíráme:

Signální světlo - kontrola na ohradě GSM zásuvka IQTS GS300
Objednací číslo: 30082
Signální světlo Kerbl
Objednací číslo: 33030
GSM zásuvka IQTS GS300

GSM Alarm

GSM ALARM je zařízení určené pro vzdálené hlídání funkce elektrického ohradníku.

Z naší nabídky GSM alarmů vybíráme GSM alarm AKO FenceCONTROL, který umožňuje jednoduché sledování a ovládání elektrického ohradníku nezávisle na vzdálenosti s využitím mobilní aplikace, která je k dispozici pro telefony s operačním systémem Android 5.0 a vyšší a Apple iOS 11 a vyšší. AKO FenceCONTROL funguje v kombinaci se všemi běžně dostupnými zdroji elektrických ohradníků.

Funkčnosti GSM alarmu AKO FenceCONTROL:

  • Automatická okamžitá hlášení týkající se stavu ohradníku a baterie, v rámci mobilní aplikace (push zpráva) nebo e-mailem.Pokud je minimální napětí na ohradníku pod nastavenou hranicí (prahová hodnota může být upravena) nebo bude dokonce ohradník zcela bez napětí, budete o tom okamžitě informováni prostřednictvím mobilní aplikace.
  • K dispozici je možnost zapínání/vypínání monitorovaného zdroje elektrického ohradníku 9 V nebo 12 V (pokud jsou ohradníkový zdroj a kontrolní jednotka napájeny stejným zdrojem napětí). Aby bylo možné volitelně zapínat/vypínat také zdroje napájené 230 V ze sítě, je navíc potřebný zapínací/vypínací adaptér, objednací číslo: 30084.
  • Při výpadku hlavního zdroje napájení je FenceCONTROL po dobu min. 24 hod. napájen ze záložní baterie.
  • Možnost grafického znázornění historie napětí ohradníku, hlavní a záložní baterie.
  • V rámci jedné mobilní aplikace lze spravovat až 10 jednotek FenceCONTROL. Aplikaci může využívat neomezený počet uživatelů uživatelů aplikace.
GSM Alarm AKO FenceCONTROL
Objednací číslo: 30083
GSM Alarm AKO FenceCONTROL

 

 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Ceník 2021

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.