Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

vloženo 18.10.2021 16:59

Rady pro manipulaci se skotem

Rady pro manipulaci se skotem
Naháněcí a manipulační ohrady pro bezpečnou manipulaci se skotem.

Rady pro manipulaci se skotem

Pro bezpečnou manipulaci se skotem je důležité pochopení chování skotu. Pomůže to vyhnout se nebezpečným situacím a usnadnit manipulaci.

I když smysly zvířat fungují podobně jako lidské, je potřeba mít na paměti, že zvířata ve srovnání s lidmi vnímají své okolí odlišně. Skot má panoramatické vidění, takže vidí všemi směry, aniž by otočil hlavu. Bez otočení hlavy nevidí pouze přímo za sebe. Špatně ale vnímá hloubku a hůře rozpoznává barvy. Aby viděl hloubku, musí se zastavit a sklopit hlavu. Proto mohou být neznámé předměty, ale i stíny důvod, proč skot blokuje a zdržuje zvířata za sebou. 

Na volném prostranství je ve většině případů jakákoliv manipulace se skotem nereálná, v tom chovateli pomůže naháněcí souprava s uličkou upravenou dle potřeb farmy. 

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot slouží k jednoduchému třídění stáda, nakládání, kontrole a doplnění ušních známek, očkování, odběru krve a DNA apod.

V naší nabídce najdete různé typy kompletních naháněcích a manipulačních ohrad, ale i jednotlivé ohradní texas panely a další volitelné díly do naháněcích uliček u jako fixační čela nebo fixační klece pro skot.

Robustní díly a zpracování zajišťují dlouhou životnost, modulární konstrukce umožňuje snadné rozšíření ohrady nebo výměnu poškozených součástí.

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot Economy

Naháněcí a manipulační souprava ECONOMY

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot Economy jsou základní řadou námi nabízených naháněčích souprav pro skot. Za dostupnou cenu a bez kompromisů v kvalitě umožní i menším chovatelům bezpečnou a snadnou manipulaci se skotem při očkování, inseminaci, třídění a nakládání zvířat, kontrole ušních známek. Ohrady Economy mají posuvné dveře a nemají dveře v manipulační ohradě.

Nabízené rozměry: 7,5 x 6 m

Naháněcí a manipulační ohrada pro skot Standard

Naháněcí a manipulační souprava STANDARD

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot Standard disponují uličkou s jednoduchým fixačním čelem a posuvnými dveřmi SLIDE se západkou proti samovolnému otevření a výplní proti kopnutí. Umožňují například kontrolu březosti, telení, očkování a odběr krve, rychlé třídění stáda nebo nakládku zvířat.

Nabízené rozměry - varianty: 9 x 6,3 m, 10 x 6,3 m, 24 x 13 m

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot Extra

Naháněcí a manipulační souprava EXTRA

Součástí naháněcích a manipulačních ohrad pro skot EXTRA je originální osvědčené fixační čelo Priefert a posuvné dveře SLIDE se západkou proti samovolnému otevření a výplní proti kopnutí. Tato varianta pokryje většinu potřeb chovatelů, včetně inseminace, telení, kontroly březosti, kontroly ušních známek nebo očkování. Umožní rychlé vytřídění stáda a usnadní také nakládání zvířat.

Nabízené rozměry – varianty: 9 x 6,3 m, 10 x 6,3 m, 24,5 x 13 m

Naháněcí a manipulační ohrady pro skot Komfort

Naháněcí a manipulační souprava KOMFORT

Součástí naháněcích a manipulačních ohrad pro skot Komfort je fixační čelo Priefert a posuvné dveře SLIDE se západkou proti samovolnému otevření a výplní proti kopnutí. Součástí je také koš, který usnadňuje chytání rohatých kusů dobytka.

Nabízené rozměry – varianty: 9 x 6,3 m, 10 x 6,3 m, 24,5 x 13 m

Kromě manipulačních ohrad najdete v naší nabídce veškeré potřeby chov skotu.

Pomocníkem při stavbě manipulační ohrady pro skot Vám může být také náš videonávod pro stavbu manipulační ohrady pro skot

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Ceník 2021

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.