Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Napáječky pro skot, ovce a koně

V této kategorii najdete míčové, miskové, membránové a vyhřívané napáječky a napájecí žlaby pro skot, ovce a koně. Většinu napáječek máme pro Vás skladem.

Při výběru napáječky pro skot, ovce a koně je třeba vzít v úvahu nejen druh chovaného zvířete, ale také způsob využití napáječky.

Miskové napáječky

Miskové napáječky jsou vhodné pro individuální ustájení (vazné, boxové). Pro napájení ovcí je většinou požadavek na hladinové provedení napáječky, protože většina ovcí se z ventilové miskové napáječky nenapije.

Plovákové napáječky

Plovákové napáječky doporučujeme pro mladá zvířata (hříbata, koně) nebo menší skupiny dobytka, kdy zvířata pijí z hladiny. 

Napájecí žlaby

Napájecí žlaby jsou vhodné pro napájení koní, ovcí či skotu o větším počtu. Objem žlabu závisí na počtu zvířat ve skupině tak, aby se zvířata neměla u napajedla potřebu přetlačovat. U dojného skotu se používají výklopné nerezové žlaby, u kterých se snadněji udržuje čistota.

Membránové napáječky

Pastevní membránové napáječky umožňují napájet zvířata na pastvinách, kde je k dispozici voda např. v meliorační šachtě, ve studni nebo v potoce. Zvířata se pumpovat naučí většinou velmi rychle, spíše bývají problémy s tím, že si s napájecí pumpou hrají. Membránová napáječka se musí montovat tak, aby případná přetékající voda odtékala mimo prostor, kde zvířata pijí. Maximální čerpací hloubka je 8 m, čím větší hloubka, tím větší odpor ramene napájecí pumpy.

Míčové napáječky

Při umístění v nezateplených stájích nebo na pastvině je vhodné zvolit míčové napáječky nebo používat vyhřívané napáječky. 

Vyhřívané a izolované napájecí žlaby

Vyhřívané a izolované napájecí žlaby umožňují pití zvířat tzv. z hladiny a jsou tedy vhodné především pro dojnice nebo větší stáda ve volném stání. Jsou vyrobeny z monolitického pevného plastu se silnou vrstvou izolační pěny.

Žlaby mají oblé rohy a hrany, velmi stabilní provedení a jsou pevně přikotveny k podlaze. Díky uzavřené konstrukci a výborné izolaci se studený vzduch nedostane k přívodu vody a plovákovému ventilu. Plovákový ventil s vysokým průtokem zajišťuje dostatečný přítok vody pro pijící zvířata. Speciální konstrukce víka zajišťuje, že studený vzduch neproniká do prostoru, kde je plovák umístěn a přitom je tento prostor snadno přístupný.

V mrazivých dnech při dostatečném odběru vody pijícími zvířaty, zajistí přitékající voda díky kvalitní izolaci nezamrznutí hladinyPři velkých mrazech, lze otevřít malý doplňkový ventil, díky kterému stále protéká malý proud vody přes komoru ventilu a mísu napáječky do odpadu.

Více informací
  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 103 produktů
12

Kromě napáječek pro skot. ovce a koně nabízíme v samostatných kategoriícíh potřeby pro koněvše pro chov skotu chov ovcí a koz.