Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V

Pro skot, koně a telata. Proti zamrzání zbytkové vody v napáječce je přímo v odlitku misky zabudované vyhřívací těleso o výkonu 60 W.

Více informací o produktu

Objednací číslo: 33930
Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V
Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V
Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V

4 400,00 Kč bez DPH

A

5 324,00 s DPH

Skladem

Popis a parametry produktu

 • Objednací číslo: 33930
 • Balení: 1/-/-
 • Hmotnost v kg: 12,82
 • Značka: LISTER GmbH

Jazyková napáječka s ohřevem pro skot, koně a telata. Průtok vody cca 16 l/min. při 5 bar. Přívod je možné přivést ze shora, ze zdola, či ze strany. Barva: šedá. Rozteč děr: 76 a 90 mm.

Ventil a přívodní potrubí se ohřívají topným kabelem. Délka topného kabelu je závislá na délce přívodního potrubí. Topný kabel se zapojuje přímo do svorkovnice napáječky.

Výkon tělesa (W): 60. Rozměr (mm): 350 x 242 x 150. Přívod Ø: 1/2". Připojení: shora-zespoda-zleva-zprava. Provozní tlak (at.): 1-5. Ventil: mosaz 99402. Regulace průtoku: ano.

Pro montáž napáječek s provozním napětím 24 V je třeba použít transformátor s patřičným výkonem a krytím. Použití provozního napětí 24 V je z důvodu bezpečnosti zvířat i lidí. Termostat (není součástí balení viz související produkty) se používá pro spínání vyhřívaní napáječek a topných kabelů. Napáječky lze provozovat i bez termostatů. Nevýhodou ručního ovládání je ale riziko opomenutí zapnutí před příchodem mrazů, popřípadě je naopak vyhřívání povozováno i v době, kdy nemrzne.

 Pro montáž vyhřívaných napáječek s provozním napětím 24 V je třeba použít transformátor s patřičným výkonem a krytím.

Nutné znalosti:

Chovatelské a zootechnické výrobky nabízené společností KAMÍR a Co spol. s r. o. vyžadují určitou úroveň znalostí a zkušeností v oboru. Používání těchto výrobků je nutné přizpůsobit druhu, plemeni a kategorii chovaných zvířat, jejich zdravotnímu stavu a podmínkám, kde jsou zvířata držena apod. V případě pochybností o vhodnosti použití výrobku doporučujeme konzultaci s odborníkem, naším odborným poradcem nebo veterinářem.

Parametry

Objem1,5 l až 2,5 l
Druh zvířeteKůň, Skot, Tele
Počet zvířat1 ks
Přívod Ø1/2
Provedení napáječkyMiskové napáječky jazykové, Vyhřívané napáječky
Délka [mm]350 mm
Šířka242 mm
Výška150 mm
Provozní tlak (at.)1 až 5

Zákazníci také hledají jako: Vyhřívací napáječka, vyhřívaná jazyková napáječka litinová

Související zboží

Hodnocení

30 %
Hodnotili 2 uživatelé
 • 50 x
 • 40 x
 • 30 x
 • 21 x
 • 11 x
 • Jaroslav - 21.1.2018
  Pro:
  Mám jí cca 7 let,co se týče vyhřívání mohu ohodnotit jedničkou s hvězdičkou.
  Proti:
  Jinak úplně mohu souhlasit s pánem ,který napsal recenzi předemnou na provedení a zapojení to někdo opravdu navrhl od stolu.Další poznatky mohu napsat :jazyk ,nerezový po několika letech se bortí ,osička ohnutá tím to přestane mačkat ventil,kdyby měl ten jazyk větší dosedací mačkací plochu a byl ze silnějšího materiálu ,možná by k tomu nedošlo.Potom ty ceny náhr, dílů jazyk 500 atd. myslím přehnané.Čidlo termostatu ,pokud máte vodu spodem,zbytečně vám trčí překáží nahoře,musíte ho ochránit před zničením,existujou kapiláry které by se vešly rovnou do litinové mysky napaječky.Jinak když se vám zničí kapilára funguje vyhřívání dál ,když to propojíte hřeje to přes zimu pořád nic se nestane,akorát to na jaře nebo na léto vypnete(od bouřky může odejít trafo) a nesmíte to zapomenou napodzim zapnout :).Podle mě je to sešitý horkou jehlou.Škoda že se s tím někdo nezabývá aby to zdokonalil,jinak litinové tělo napaječky s tím vyhříváním uvnitř to je super.Uvažuji ještě o jedné napaječce,ale bohužel jsem lepší vyhřívanou nenašel ,budu muset pořídit tuto znovu ,do plastové nejdu.
  Shrnutí:
  -
 • Standa - 6.11.2017
  Pro:
  vypadá robustně
  Proti:
  Připojení k vodě vypadá jednoduše, ale o to víc se nadřete. Napáječku konstruoval člověk, který ji nikdy neinstaloval. Šrouby na upevnění musíte umístit přesně - nemožnost alespoň malé korekce. Připevnění ventilu - šílenost. Ventil má totiž z jedné strany dostatečně velkou dosedací plochu, ale z druhé sotva 1mm rantl, což by normálně stačilo, ale ne v případě, že je uložený ve skoseném výlisku, který se směrem vzhůru znatelně rozšiřuje a ventil vypadává. Pokud budete vodu přivádět ze spoda tak si rovnou kupte půlcoulové 3-4cm prodloužení jinak neutáhnete šroubení - nulové místo pro klíč či hasák. Přívodní trubka musí být přesně dlouhá, v opačném případě Vám bude i utažený ventil vyjíždět a v tom okamžiku nepoteče voda. Páni konstruktéři totiž na spínací jazyk (který krávy při pití mačkají) přibodovali mačkací váleček, bohužel tak malý, že pokud se ventil o trošku posune a že se posune (stačí několik mm), tak Vám nezmáčke onen ventil a voda neteče. Musel jsem si nechat navařit na jazyky (mám napáječky dvě) větší nerezové mačkací plochy. K napáječce je možné připojit topné kabely - super. Omotání přívodní trubky v zemi dobrý, ale omotat je kolem posledních 15cm u napaječky děs a běs - minimální místo - nikam nestrčíte ani prst, o následné izolaci ani nemluvím. Myslím si, že za peníze, které napáječka stojí, bych čekal víc. Třeba zaizolovaný ventil s dostatečně dlouhým připojením a možnost všesměrového naštelování a to jak samotného tělesa tak i ostatních dílů. Snad bude napáječka dobře fungovat v mrazech. Sám si myslím, že jo. Ale jak píšu, to připojení je opravdu šílené. K napáječce doporučují zakoupit originální termostat - má to logiku, ale nechápu, proč onen termostat nevypíná trafo, ale pouze napáječky, to znamená, že napáječky v teplém období sice nehřejí, ale trafo stále odebírá proud. Dále tento originální termostat nemá štelování teplot a musíte se spolehnout na tovární nastavení. Horší ale je, že nemá testovací zapnutí tzv. na tvrdo. Takže až to zapojíte tak ani nevíte zda vše funguje tak jak má.
  Shrnutí:
  Opravdu, ale opravdu jsem nadával, hodně nadával. Doufám, že alespoň voda nezamrzne. Hvězdičky nedávám, napáječku jsem dnes zapojil a uvidíme až co zima přinese za překvapení.
  • Kamír - 8.11.2017
   Dobrý den, velmi nás mrzí Vaše nespokojenost. Do této doby nám ale nebyl znám žádný případ, kdy by si na napáječku někdo stěžoval. V případě řešení přívodu spodem je pravdou, že je přístup opravdu špatný. Věříme ale, že za peníze které napáječka stojí, kupujete masivní a velmi spolehlivou napáječku. Pomineme-li náročnější montáž, napáječka Vám bude sloužit věky. Originální termostat k napáječce nemůže vypínat také trafo, protože je napájen na 24V a je zapojený až za trafem. V praxi se v teplém období jednoduše vypojuje trafo ze sítě. Pokud ovšem chcete termostat který vypíná i trafo, tak i takovou možnost máme a lze zakoupit termostat na 230 za které se následně připojuje trafo. Objednací číslo termostatu je 33726. S pozdravem za KAMÍR a Co spol. s r. o. - Jan Kamír, DiS.

Zboží v našem eshopu může hodnotit pouze zákazník, který si jej zakoupil. Zboží je možné hodnotit prostřednictvím námi zaslaného e-mailu nebo v zákaznické zóně.

Poradna

 • litinová napáječka vyhřívaná
  Polomis, 17.11.2020 22:00:40
  Dobrý večer,dnes jsem demontoval plast.vyhřívanou napaječku z duvodu že byla již vadná a ihned jsem u Vals objednal litinovou vyhřívaci .Mám dotaz jak přidělám vyhřívaci kabel k napáječce když nemá ve spodní části uchytky pro tento kabel,tak jak ji měla napáječka plastová?Děkuji za odpověď
  • RE: litinová napáječka vyhřívaná
   Ondra, 18.11.2020 8:39:40
   Dobrý den, tato litinová napáječka nemá ve spodní části úchyty z důvodu, že vyhřívání je již přímo v odlitku misky.
 • Napaječka a nečistoty ve vodě
  Klára Karasová, 10.09.2020 0:38:18
  Dobrý den, mám zakoupenu napáječku "Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 88 H, litinová, 24 V" a momentálně je potřebuji připojit na přívod z nové studny. Voda ve studni je ale zatím zakalená, na přívodu mám umístěný filtr na nečistoty 50 mikronů. Je to dostatečné? Nemůže dojít k poškození napaječky nečistotami? Děkuji.
  • RE: Napaječka a nečistoty ve vodě
   Ondra, 29.09.2020 14:41:54
   Dobrý den, ano, 50 mikronů by mělo stačit na odstranění převážně písku, hlíny, jílu, vlasů a jiných nerozpustný nečistot, které by mohli zanést ventil napáječky a omezit nebo úplně zamezit průtok ventilu.
 • Vyhřívaná napáječka - plastovou nebo litinovou?
  Monika, 27.07.2016 13:22:13
  Dobrý den, rozhoduji se mezi plastovou a litinovou vyhřívanou napáječkou. Cenový rozdíl je značný, zhruba 3.000 Kč. Prosím o informaci, v čem všem je tedy litinová napáječka lepší (kvalita, životnost, odolnost,atd.) ? A lze i obyčejnou napáječku bez vyhřívání zaizolovat tak, aby při menších mrazech nezamrzala? Předem děkuji za odpověď.
  • RE: Vyhřívaná napáječka - plastovou nebo litinovou?
   Jan Kamír, 28.07.2016 13:31:45
   Dobrý den, rozdíl materiálu také znamená rozdíl ve způsobu vyhřívání. Litina lépe rozvádí teplo od vyhřívacího tělesa oproti plastovým napaječkám u kterých se používá vyhřívací kabel na vnější straně misky (cca 20W). Konkrétně tato litinová napáječka má výkonné topné těleso(60W), které je navíc zabudováno uvnitř napáječky. Z toho vyplývá, že litinová napáječka s vyhříváním odolává lépe vyšším mrazům a případnému slabému průvanu, než neizolovaná plastová napáječka s vyhříváním. Pokud by měla být napáječka použita bez vyhřívání, je lepší plastová, protože v tomto případě tepelná vodivost litiny je zde naopak nevýhodná a rychleji promrzá. Do mírných mrazů kde není průvan, jde využít míčovou napáječku, která by měla udržet vodu v tekutém stavu. Je ale třeba zajistit přívod ze země z nezámrzné hloubky, který bude v šachtě dobře izolován. Pro toto použití se doporučuje šachtu s přívodem do napáječky zaplnit minerální vatou nebo zaplnit montážní pěnou a to až k samotnému ventilu. Pozor na tepelné mosty jako je třeba beton. Velikost napáječky pak záleží na počtu zvířat. Pro představu přikládám odkaz na míčové napáječky, kde naleznete další informace o použití. Upozorňuji že přívod musí být dobře zaizolovaný nebo vyhřívaný v každém případě. S pozdravem Jan Kamír www.kamir.cz/micova-napajecka-jednoducha-jfc-25-l?po=2#zld
 • Topny kabel
  Jan Kučera, 05.10.2014 14:44:56

  Dobreho dne,

  je v zakladu pri nakupu misky i topny kabel nejake delky, nebo neni zadny? Jiz jsem jednu mel ale je to jiz hodne let nazpet a nepamatuji se zda byl. Dale pak jeke dalsi zatizeni lze napojit na napajecku, ktera ma jiz sama o sobe tech cca 60W - tedy celkove mozne W napojitelne.

  dekuji

  JKuc

  • RE: Topny kabel
   Ondra, 07.10.2014 10:35:48

   Dobrý den, součástí této napáječky je pouze vyhřívací těleso o výkonu 60 W. Pokud potřebujete vyhřívat i přívod je třeba si vyhřívací kabel viz související produkty přidat do košíku. Další zařízení se připojuje na trafo viz související produkty. Trafo by mělo být silnější než je součet příkonů napáječek a vyhřívacích kabelů.

 • vrzání při uzavírání ventilu
  kubicek106, 30.12.2013 12:48:01

  Dobrý den, když nám kuň zmáčkne jazyk pro přísun vody tak se vodda sepne, ale jak ji povolí, tak se ozve plechový vrzot. zkusil jsem snižovat tlak, ale bez výsledku. napelil jsem na jazyk gumu (mezi jazyk a ventil), ale stále to vrže. Je možné že by šel vrzot z hřídelky jazyku? Nemáte s tímto problémem někdo zkušenost? Děkuji za radu jak odstranit skřípající zvuky, aby se koně v klidu napily. Děkuji Kuba

  • RE: vrzání při uzavírání ventilu
   Jiří Kamír, 30.12.2013 18:10:29

   Těžko poradit, nejspíše to dělá přívodní potrubí při zavírání dochází ke kolísání tlaku a může to vytvářet zvuky. Zkuste při mačkání jazyku nechat puštěnou někde vodu, například z kohoutku, zda se budou zvuky ozývat stále. Jinak nezbude, než pozvat instalatéra. Případně zavolejte. 602438455

   • RE: RE: vrzání při uzavírání ventilu
    kubicek106, 31.12.2013 11:24:12

    Dobrý den, na daném místě byla litinová napáječka bez vyhřívání a ta byla ok. Jen jsem demontoval a nainstaloval novou s výhřevem. Tak mi je divné hledat chybu v přívodu.

    • RE: RE: RE: vrzání při uzavírání ventilu
     Jiří Kamír, 31.12.2013 14:23:12

     Bohužel těžko hledat příčinu takto na dálku. Pokud chcete můžete napáječku poslat k nám na prohlídku.

  Zobrazit celé vlákno (4)
 • vyhřívaná napaječka
  Jitka Hrozková, 15.08.2012 23:20:05

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli bude stačit na chod napaječky tlak vody 1,5 atmosfér. Děkuji Jitka

  • RE: vyhřívaná napaječka
   Ondra, 16.08.2012 14:18:00

   Dobrý den, ano bude.

   Přítok vody:

   ca. 16 l/min. při 5 bar.

   ca. 7 l/min. při 1,5 bar.

 • Dotaz ke zboží napaječka SB 88
  Skullina Radek, 07.03.2012 6:27:53

  Dobrý den ,chtěl jsem se zeptat zda li je možné objednat pouze lapač nečistot s o kroužkem,v návodu na montáž je to pod číslem 9,napáječka SB 88 vyhřívaná litinová.

  Moc děkuji za odpověď

  • RE: Dotaz ke zboží napaječka SB 88
   jiří Kamír, 07.03.2012 8:32:22

   Ano

   Objednací číslo je 9463 a cena 141,- bez DPH

 • vyhřívaná napáječka
  Brožíková Lenka, 02.12.2011 14:07:47

  Děkuji za odpověď.Ale rozhodli jsme se pro litinovou napáječku SB 88 H.( nádrž totiž bude venku) Ale jinak bude napáječka přidělaná stejným způsobem na tu 1000 l zateplenou nádrž.

  Prosím ,co vše k tomu budeme potřebovat. Můžete mi to prosím popsat od napáječky k nádrži? Myslím schéma zapojení a potřebné věci. (trafo,termostat atd.)

  Mockrát děkuji. Brožíková Lenka

  • RE: vyhřívaná napáječka
   Jiří Kamír, 02.12.2011 17:36:11

   Bohužel tato diskuze neumožňuje vkládat plánky a řešit detaily. Podívejte se prosím do návodu u produktu nhoře pod nápisem Soubory ke stažení. Případně mi pošlete dotaz na e-mail. jiri.kamir@kamir.cz

 • Napaječka
  Petr, 02.10.2011 21:54:28

  Jak dlouhý topný kabel použít na potrubí délky 140 cm t.j. 80 cm v zemi a 60 cm k napaječce? Má tato napaječka zabudovaný termostat? Jaký je průměr přívodního potrubí? Děkuji. Petr

  • RE: Napaječka
   Jiří Kamír, 03.10.2011 9:59:23

   Přívod je 1/2" Termostat (3932) není součástí je možné použít 1 termostat i pro více napaječek.

   Kabel použijte 3731 dvojitá délka 3,2m potrubí nad zemí a ventil obtočte vícektát, směrem do země stačí méně. Přesnější informace jsou v návodu.

Všechny dotazy

Napište nám své dotazy

Váš e-mail nebude zveřejněn, ale bude vám na něj zaslána informace o odpovědi. Upozorňujeme, že dotaz může být zveřejněn pro ostatní zákazníky eshopu.

Adresy začínající http:// budou automaticky převedeny na odkazy. Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].