Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 20 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL do 17.6.2024.

Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Zkoušečky pro elektrické ohradníky

V této kategorii nabízíme různé typy zkoušeček pro elektrické ohradníky od nejjednodušších typů doutnavkových zkoušeček po digitální zkoušečky vybavené různými doplňovými funkcemi. Kromě zkoušeček nabízíme také signální světla a GSM alarmy pro elektrické ohradníky.

Zkoušečky elektrického ohradníku slouží k měření aktuálního napětí na ohradě a pomohou Vám také při hledání místa závady.

Nejjednodušší a nejlevnější variantou zkoušeček jsou doutnavkové zkoušečky, které pořídíte za pár set korun. Měření doutnavkovými zkoušečkami je spíše orientační, protože odstupňování naměřených hodnot je obvykle po 500, 1 000 nebo 2 000 V.

Digitální zkoušečky jsou přesnější díky odstupňování naměřených hodnot po 100 V. Jsou také vybaveny různými doplňkovými funkcemi, zkoušečka např. ukazuje směr, kde dochází ke ztrátám, umožní dálkové vypnutí a zapnutí ohradníku, umožní dálkově ovládat více ohradníků najednou apod.

Na každém místě ohrady by mělo být minimální napětí 3 000 V, které je nutné pro překonání odporu kůže zvířete. Pokud naměříte hodnotu v intervalu 5 - 7 000 V, je ohrada v pořádku. Napětí nad 9 000 V může způsobovat přepalování plastových vodičů.

Obvod ohrady nejlépe zkontrolujete tak, že ohradu u přívodu rozpojíte a na druhém konci, než je přívod, změříte ohradníkovou zkoušečkou napětí. V ideálním případě je napětí na konci ohrady stejné jako u přívodu. Pokud je výrazně nižší, je některý spoj buď špatně propojený, nebo mohou být porušené drátky v části vodiče. Pokud není na konci napětí žádné, je ohrada přerušena.

Pomocí zkoušečky elektrických ohradníků můžete najít např. špatně propojený spoj - před uzlem naměříte vyšší napětí než za ním.

Při hledání poruchy postupujte od zdroje impulzů po přívodu až k jednotlivým částem elektrického ohradníku. Při postupu k další části byste měli mít jistotu, že předchozí část je v pořádku.

Přečtěte si postup, jak najít a odstranit poruchy na elektrických ohradnících s využitím zkoušečky a jak elektrický ohradník udržovat.

Jak najít a opravit závadu na elektrické ohradě

Jak najít a opravit závadu na elektrické ohradě

Více informací

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 17 produktů
1

Podívejte se také na naši kompletní nabídku elektrických ohradníků a nechte si poradit od našich odborníků.