KAMIR

Vývoj chovu koní v Čechách, na Moravě a na Slovensku

Kniha charakterizuje postup šlechtění koní od prvních administrativních nařízení až po současný chov uznaných tradičních plemen. Kniha zájemce přivádí ke kořenům našeho chovu koní. Autor v ní zúročil své celoživotní zkušenosti a uvádí obrovské množství údajů a faktů z historie i současnosti získaných v materiálech z různorodých oblastí chovu koní. V tak ucelené formě tolik podrobných informací o našem chovu nikde jinde nenajdeme.

Více informací o produktu

Objednací číslo: 55197
Vývoj chovu koní v Čechách, na Moravě a na Slovensku Vývoj chovu koní v Čechách, na Moravě a na Slovensku
nové
Vývoj chovu koní v Čechách, na Moravě a na Slovensku Vývoj chovu koní v Čechách, na Moravě a na Slovensku

313,64 Kč bez DPH

C

345,00 s DPH

Skladem

Popis produktu

  • Objednací číslo: 55197
  • Balení: 1/5
  • Hmotnost v kg: 0,61

Velká pozornost je věnována šlechtění teplokrevných plemen, pozdější základny selekce českého a slovenského teplokrevníka. Její součástí jsou i kapitoly o nejvýznamnějších státních hřebčínech a hřebčincích (Kladruby nad Labem, Pohořelice u Napajedel, Topolčianky, Horní Motěšice, Albertovec, Netolice, Písek, Tlumačov, Nemošice). Obsáhlá je pochopitelně i část o vývoji chovu starokladrubského koně. Samostatné kapitoly jsou věnovány šlechtění koní pro československou armádu a vývoji všestranných výkonnostních zkoušek.

Významné jsou i kapitoly o chovu anglického plnokrevníka a vývoji dostihové soustavy. Dokumentují vliv nejvýznamnějších plnokrevných chovů na vývoj dostihové výkonnosti reprezentantů českého a slovenského turfu.
Část věnovaná šlechtění chladnokrevných plemen charakterizuje zvláštnosti vývoje v Čechách a na Moravě, administrativní sjednocení jejich šlechtění a pozdější tendence šlechtění českomoravského belgického koně, norika a slezského norika.

Závěr publikace je věnován současné organizaci a plemenné skladbě chovu koní v České a Slovenské republice. Kniha je sice odborná, ale autor vše zpracoval přehledným a čtivým stylem, proto by neměla chybět v knihovničce žádného chovatele a milovníka koní, aby do ní mohl kdykoli nahlédnout a dohledat informaci, kterou právě potřebuje zjistit.

  • Autor: Drahoslav Misař
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: Pevná vazba, B5
  • Počet stran: 360
  • Vydavatel: Brázda
  • Rok vydání: 2011

Zákazníci také hledají jako: vývoj chovu koní Drahoslav Misař

12 důvodů, proč nakupovat v našem e-shopu: