KAMIR

Péče o uši, oči

Každého psa (nebo kočku) čas od času trápí ouška a oči. Většinou je důvodem zánět, který umí být nepříjemný, pokud je neléčený. Když se pejsek podezřele škrábe v uších a třepe hlavou, měli byste zpozornět. Pokud budete problém ignorovat, může to mít vážné důsledky. Důležitá je v tomto směru i prevence. 

Péče o uši

Škodí jak přehnaná péče, tak i ledabylost. Lidé často čistí uši svých psých kamarádů vatovými špejlemi, což ale není vždy dobrý nápad (ani u lidí), protože maz zatlačují ještě hlouběji do ucha, a to povede ke vzniku zánětu nebo mohou poškodit zvukovod. Psi mohou mít v uších různé nečistoty, které vatovou tyčinkou nejde odstranit.

Mnohem lepší a šetřnější je používání ušních kapek, které ucho dokonale vyčistí a působí zároveň jako prevenci zánětu uší.  Některé v uchu působí také jako dezinfekce, hydratuje a zabraňuje infekci. Uvnitř ucha rozpouští zrohovatělé části pokožky a ušní maz. 

Péče o oči

Pravidelně byste měli pečovat také o oči psů (a koček). Lesk v očích je známkou dobré kondice, naopak povadlé a unavené oči mohou značit nemoc. 

Pokud má Váš pejsek dlouhou srst, měli byste ji pravidelně zastřihávat, aby přerůstající chlupy nezasahovaly do očního okolí ( i zde opatrně, srst nad očima chrání oči před přímým sluncem či prachem). Po procházce v prachu (ulice, polní cesta apod.) byste měli oči svému psímu kamarádovi vymýt, například některým z přípravků k tomu určených. 

Péče o oči psa (nebo kočky) pomáhá předcházet různým zánětům nebo výtoků. Pokud se přesto objeví, neváhejte a odvezte pejska k veterináři.

Více informací
Řadit podle:
Nalezeno 5 produktů
1