Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Děkuji, beru na vědomí

KAMIR

Nepromokavé deky na koně

Nepromokavá deka na koně je určena k použití ve výběhu nebo na pastvině. 

Materiál na nepromokavé deky má speciální vazbu Rip-stop s podlepenými švy a silnějšími vlákny proti promoknutí a roztržení. Odolnost proti protržení bývá u dek označována jako 600 D, ve speciálních případech může být odolnost proti protržení až 1680 D. Čím vyšší číslo odolnosti deky, tím kvalitnější a pevnější materiál je na dece použit.

Jaké jsou typy nepromokavých dek na koně? Jak vybrat správnou velikost deky na koně?

Klasické nepromokavé nezateplené deky na koně jsou vhodné pouze jako "pláštěnky" do špatného počasí, případně přes stájovou deku. Nepromokavé deky s fleecem se používají na začátku dekování pro stříhané koně, v období od září nebo během roku při špatném počasí. Pro nestříhané koně pak deka s fleecem stačí i při nižších teplotách, nikoliv ale v mrazech!

Nepromokavé zateplené deky se dle gramáží používají na stříhané i nestříhané koně, dle potřeby. Podle gramáže poznáte sílu deky. V naší nabídce najdete zateplené nepromokavé deky již od 50 gr.

Nepromokavé deky s prodlouženým krkem jsou velmi oblíbenou variantou, kdy koni lépe chrání před deštěm plece než deky s klasickým střihem. Především pro stříhané koně do zimních měsíců jsou vhodné nepromokavé deky s krkem nebo deky, ke kterým je možné krční díl přidat. Výhodou dek s přídavným krčním dílem je, že lze krk v případě vyšších teplot sundat, při ochlazení nebo v noci jej pak zase naopak nandat a není potřeba koni měnit celou deku.

Jak vybrat správnou velikost nepromokavé deky na koně? Jak koně změřit?

Podívejte se na náš návod do kategorie na Deky na koně.

 

Více informací
Řadit podle:
Nalezeno 52 produktů
1

Nepromokavé deky pro koně i další potřeby pro koně máme pro Vás vždy skladem a za příznivé ceny.