Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Nepromokavé deky na koně

Nepromokavá deka na koně je určena k použití ve výběhu nebo na pastvině. V naší nabídce najdete klasické nepromokavé deky, které nejsou zateplené, ale i zateplené deky. Nabízíme také nepromokavé deky s prodlouženým krkem. V samostatných kategoriích nabízíme také odpocovací deky a zimní deky pro koně.

Jak vybrat nepromokavou deku na koně? 

Klasické nepromokavé nezateplené deky

Klasické nepromokavé nezateplené deky na koně jsou vhodné pouze jako "pláštěnky" do špatného počasí, případně přes stájovou deku. Nepromokavé deky s fleecem se používají na začátku dekování pro stříhané koně, v období od září nebo během roku při špatném počasí. Pro nestříhané koně pak deka s fleecem stačí i při nižších teplotách, nikoliv ale v mrazech!

Nepromokavé zateplené deky 

Nepromokavé zateplené deky se dle gramáží používají na stříhané i nestříhané koně, dle potřeby. Podle gramáže poznáte sílu deky. V naší nabídce najdete zateplené nepromokavé deky již od 50 gr.

Nepromokavé deky s prodlouženým krkem

Nepromokavé deky s prodlouženým krkem jsou velmi oblíbenou variantou, kdy koni lépe chrání před deštěm plece než deky s klasickým střihem. Především pro stříhané koně do zimních měsíců jsou vhodné nepromokavé deky s krkem nebo deky, ke kterým je možné krční díl přidat. Výhodou dek s přídavným krčním dílem je, že lze krk v případě vyšších teplot sundat, při ochlazení nebo v noci jej pak zase naopak nandat a není potřeba koni měnit celou deku.

Jak vybrat správnou velikost nepromokavé deky na koně? Jak koně změřit?

Podívejte se na náš návod do kategorie na Deky na koně.

Materiály na nepromokavé deky

Materiál na nepromokavé deky má speciální vazbu Rip-stop s podlepenými švy a silnějšími vlákny proti promoknutí a roztržení. Odolnost proti protržení bývá u dek označována jako 600 D, ve speciálních případech může být odolnost proti protržení až 1680 D. Čím vyšší číslo odolnosti deky, tím kvalitnější a pevnější materiál je na dece použit.

Více informací
  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 62 produktů
12

Nepromokavé deky pro koně i další potřeby pro koně máme pro Vás vždy skladem a za příznivé ceny.