KAMIR

Míčové napáječky

Míčové napáječky jsou dobrým celoročním řešením pro napájení skotu, ovcí a koní. V naší nabídce najdete jednoduché i dvojité míčové napáječky. U každé míčové napáječky najdete informace týkající se optimálního počtu zvířat a druhu zvířat, pro které je míčová napáječka určena. V nabídce máme míčové napáječky pro 10 až 60 ks zvířat.

Pokud Vás zajímá, co dělat, aby míčové napáječky při větších mrazech nezamrzaly, čtěte dál. 

Co dělat, aby míčové napáječky při větších mrazech nezamrzaly?

Aby míčové napáječky při větších mrazech nezamrzaly, je důležitý pravidelný odběr vody během celého dne. K napáječce musí chodit pít dostatek zvířat. Čím více zvířat, tím větší jistota, že míčová napáječka nezamrzne. Zvířata nesmí mít jinou možnost napájení, ani přírodní zdroj - potok, mokřad atd. Na jedno stádo skotu, ovcí nebo koní má být jedna míčová napáječka. Pokud má stádo k dispozici více napáječek, z nějakého důvodu preferuje jen jednu a druhá pak může zamrzat. Přívod k napáječce je třeba zakopat do země co nejhlouběji, tím se dosáhne přívodu teplejší vody do míčové (balonové) napáječky. Důležitá je i dokonalá izolace přívodu pod napáječkou aby nedocházelo k promrzání. Mimo zimní období lze míč vyjmout, zvířata pak snadněji pijí.

Princip fungování míčové napáječky

Pro provoz míčové napáječky není potřeba přívod elektrické energie. Když zvíře pije, doplňuje se míčová napáječka čerstvou vodou. Míč zabraňuje proudění ledového nebo příliš teplého vzduchu do napáječky. Teplota vody v míčové napáječce je udržována díky izolaci.

Podrobněji se s fungováním míčové napápečky můžete seznámit prostřednictvím následujícího obrázku.Jak finguje míčová napáječka

 

Více informací

Upřesnit parametry

Štítky

Druh zvířete

Přívod Ø

Provedení napáječky

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

Míčovou napáječku JFC 25 l jsme vyzkoušeli na naší farmě v Borové, kde je instalovaná na kanalizační šachtě hluboké 4 m a nezamrzá, i když z ní pijí jen tři koně.  Míčovou napáječku JFC 100 l využívalo na farmě v Borové 80 krav a ač byla napáječka bez míčů, nezamrzla ani při teplotě - 12 °C.

Servis míčových napáječek zajišťuje přímo naše firma. Kromě míčových napáječek najdete v naší nabídce i další typy napáječekVětšinu napáječek máme pro Vás skladem.