Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Děkuji, beru na vědomí

KAMIR

Solný a minerální liz SOLSEL UNIVERSAL Se 20, Cu 0,kostka 10 kg - 1 ks

Kvalitní solný minerální liz Solsel bez mědi je určen pro ovce, kozy, koně, skot a zvěř. Solsel je vhodný zvláště pro ovce jelikož neobsahuje měď, která je typicky nesnášenlivá pro tento druh. Může se bezpečně použít i pro skot, koně, kozy, prasata a divokou zvěř. Kvůli zvýšenému výskytu obsahu stopových prvků smí toto doplňkové krmivo tvořit max. 2% denní krmné dávky. Je vhodný pro použití v ekologickém zemědělství.

Více informací o produktu

Objednací číslo: 66798
Solný a minerální liz SOLSEL UNIVERSAL Se 20, Cu 0,kostka 10 kg - 1 ks Solný a minerální liz SOLSEL UNIVERSAL Se 20, Cu 0, kostka 10 kg
Solný a minerální liz SOLSEL UNIVERSAL Se 20, Cu 0,kostka 10 kg - 1 ks Solný a minerální liz SOLSEL UNIVERSAL Se 20, Cu 0, kostka 10 kg

96,00 Kč bez DPH

B

110,40 s DPH

Skladem

Popis produktu

  • Objednací číslo: 66798
  • Balení: 1/96
  • Hmotnost v kg: 10

Solný minerální liz Solsel bez mědi pro ovce, kozy, koně, dobytek a zvěř 10 kg - schváleno pro využití v ekologickém zemědělství. Solný liz obohacený minerály pro všechna hospodářská zvířata zvěř, zejména pro ovce a kozy.

Vedle soli (chloridu sodného) spotřebuje každé zvíře celou řadu dalších minerálů. Stopové prvky s prokázaným biochemickým významem jsou zinek, mangan, měď, železo, jod, kobalt a selen. Každý z těchto prvků plní důležité úkoly v organismu zvířete.

Individuální potřeba minerálů každého zvířete se však může značně odlišovat – i uvnitř stejnorodých věkových nebo užitných skupin. Minerální lizy SOLSEL pro ovce, zajistí vedle základního a jadrného krmiva další spontánní doplnění minerálů solným lizem. Při receptuře tohoto speciálního lizu pro ovce, bylo upuštěno od užití mědi, aby se předešlo nesnášenlivosti typické pro tento druh zvířete.
Minerální lizy SOLSEL pro ovce se vyrábějí z čisté kamenné nebo vakuové soli s přídavkem speciální minerální směsi a lisovány jsou speciální tlakovou metodou. Stálá celistvost kostek je výsledkem dlouhé řady pokusů a permanentních testů tvrdosti. To zaručuje vysokou odolnost povětrnostním vlivům, stejně tak rovnoměrnou konzumaci zvířetem.
Minerální lizy SOLSEL pro ovce byly jako samostatné krmivo vyvinuty zvlášť pro ovce. Mohou být ale bezpečně užity i při výkrmu skotu, koní, koz, prasat nebo divoké zvěře.

 

Rozměry: 10 kg krychle o rozměrech cca. 185 × 185 × 155 mm (d × š × v),průměr středového otvoru cca.30 mm
Trvanlivost: 3 roky od data výroby
Podmínky skladování: Musí být zabezpečena ochrana před vlhkostí a kontaminací a musí být zabráněno proniknutí do podloží.

Složení:

Sodík 38 %
Vápník (Ca) 0,5 %
Hořčík (Mg) 0,1 %
Fosfor (P) 0 %
Mangan (oxid manganatý) 1000 mg/kg
Zinek (oxid zinečnatý) 1000 mg/kg
Železo (uhličitan železnatý) 200 mg/kg
Jod (jodičnan vápenatý) 100 mg/kg
Kobalt (uhličitan kobalnatý) 20 mg/kg
Selen (seleničitan sodný) 20 mg/kg
As Max. 12 mg/kg
F Max. 2000 mg/kg
Cd Max. 5 mg/kg
Pb Max. 15 mg/kg
Hg Max. 0,2 mg/kg

12 důvodů, proč nakupovat v našem e-shopu: