Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Ošetření kůže

Všeobecně stará teorie, že se pes nemá moc šamponovat je správná, neboť odmaštění kůže pomocí obyčejných šamponů vede k tvorbě lupů, srst je pak matná. Pes, který chodí ven nebo je stále venku je vystavený vnějším faktorům jako voda, vítr, déšť, sníh, slunce a parazitům. Vyžaduje péči, aby se předešlo nasbírání blech, klíšťat, bodláků, větviček, poškrábání kůže, zapaření kůže při namočení a hlavně, aby se předešlo kožním problémům - loupání, ekzém, svrab.

Je třeba si uvědomit, že příroda dala zvířatům srst proto, aby jim chránila kůži a pokud srst vypadává nebo se oholí strojkem, chybí jí pak její přirozená ochrana. Srst drží v kůži a pokud je kůže poškozená nebo nemocná, pes ztrácí srst a tím odpadá přirozená ochrana.

Krátkosrstí psi  mají srst velmi krátkou tvořenou jen z pesíků. Mají málo podsady a ochranou proti chladu a mechanickému poškození kůže je maz, který proddukuje kůže. U krátkosrstých psů je péče o kůži a srst podceňovaná, trpí více na kožní onemocnění. Nejvíce je postižená kůže, která není pokrytá chlupy.

Středně srstnatí psi (většinou jsou to pracovní plemena / nebo bývalá pracovní) mají hodně podsady a chlupy delší právě v místech, kde je při práci větší riziko poranění. Kokři produkují hodně mazu a mají hustou srst, aby byli odolní při práci ve vodě. Šlechtěním těchto plemen jako společenské plemeno došlo ke zvýraznění poruch v mazotoku. Holení strojkem a mytí v dezinfekčních a odmašťovacích šamponech tento stav ještě zhoršuje. Vzhledem k tomu, že hustá a dlouhá srst má u těchto plemen svůj význam, je třeba ji upravovat a ošetřovat nejen z estetického hlediska ale hlavně kvůli zdraví kůže a orgánů. Pokud je srst klouzavá po ošetření speciálními kondicionery, chytá na sebe méně nečistot, rostlin, bodláků, necuchá se a neláme se.

Středně srstnatí psy s drsnými chlupy mají drsnou srst proto, aby při boji s lovnou zvěří nedošlo k jejich poranění. Správně udržovaná drsná srst klouže. Drností psi mají chlupové folikuly umístěné hluboko v kůži a mladé chlupy rostou ze stejného chlupového folikulu jako staré. Pokud se po trimování použíjí speciální připravky k výplachu chlupových folikulů a k regeneraci kůže, pes pak má kůži dobře ošetřenou a předejde se jejímu podráždění. 

Dlouhosrstí psi mají kůži nejlépe chráněnou srstí. Ale pokud se často myjí šampóny, je i jejich kůže vysušená a citlivá a je ji potřeba řádně ošetřit, aby se předešlo lupénce a podobným problémům pocházející z vysušené kůže.

Více informací

Upřesnit parametry

Značka

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 9 produktů
1