Nově můžete využít speciální dopravu zdarma v ČR při nákupu nad 60 000 Kč bez DPH i u zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava.
Využijte také dopravu zdarma pro standardní zásilky  při nákupu nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko.

KAMIR

Lanka PET 2 - 3 mm

PET lanka pro elektrické ohradníky jsou vyrobena z polyetylenu a jsou do nich vpleteny kovové drátky.
Používá se buď nerezový drátek, který má vyšší pevnost, ale také velký odpor, nebo měděný drátek má malý odpor, ale zase je křehký. Někdy se používá kombinace obou materiálů.
Novým vodivým materiálem u PET lanek je ocelový drátek se speciální vícevrstevnou galvanizací TriCOND™. Má až 5 x nižší odpor než nerezový drátek, takže je vhodný především na delší ohrady. Přitom má dostatečnou pevnost. Polyetylenová lanka mají UV stabilizaci, která jim zajišťuje delší živostnost.
Po prvním použití je normální, že lanka a lana povolí a musí se dopnout. Uváděný průměr je orientační, a slouží spíše pro porovnání výrobků mezi sebou. Důležitějším technickým údajem je pevnost a odpor.  

PET lanka jsou na ohradníku dobře viditelné, velmi pružná a lehce se sundavají a navíjejí. Hodí se především na dočasné pastviny, nebo na pastviny, kde je potřeba vodiče mimo pastevní období stahovat.
Především u pastvin, kde se první seč sklízí na zimu, není nutné mít vodiče celoročně natažené. Použití lanek pro pastvu koní by měli chovatelé zvážit. Silnější lanka mohou dříve říznout, než prasknou. Je vhodné použít je spíše na místech, kde se neočekává snaha zvířat ohradu nerespektovat - podél lesa, potoka, křovin atd. Oproti páskám jsou polyetylenová ohradníková lanka či provázky lehčí, nedrží se na nich tolik námraza a netrpí chvěním ve větru.

Řazení

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 7 produktů
1

PET lanka hledáte také jako polyetylenová lanka na elektrický ohradník.