Napájecí automaty pro odchov a výkrm telat

Použití napájecích automatů

Automat na napájení telat

Pro menší, střední chovy nebo při  tzv. PROFI provedení pro velké speciální farmy.

Napájecí automaty jsou dodávány jak v provedení počítačově řízeném, tak v provedení Stand-Alone tj. s počítačovou jednotkou integrovanou přímo na vlastním automatu.

Napájecí automat je možné naprogramovat pro potřeby jednotlivých telat bez ohledu na to zda jsou zařazena do výkrmu nebo odchovu. K dispozici je deset různých napájecích křivek, které je možno přizpůsobit každému teleti individuálně, a mimo to je k dispozici až šest napájecích programů pro telata, uzpůsobených  dle jejich stáří.

 

Základní vlastnosti automatů na odchov telat

Nabízíme provedení ve třech základních verzích:

  • automat na čerstvé kravské mléko
  • automat na práškové (sušené) mléko
  • automat kombinovaný

Příprava nápoje probíhá v malých porcích . Je-li mixer prázdný, tak se do něho napustí z  ohřívače napájecí automatu teplá voda a do ní je za intenzivního míchání nadávkováno příslušné množství mléka. Takto připravený nápoj je přiveden k sacímu cucáku. Jakmile je mixer vyprázdněn, tak se připravuje další porce. Tele tedy dostává nápoj vícekrát za den v malých porcích vždy čerstvý nápoj ve správné koncentraci, optimální teplotě a ve stanoveném a přesně vypočítaném množství.

Napájecím automatem mohou být zásobena až čtyři napájecí místa – napájecí boxy. Jeden napájecí box je schopen obsloužit až 30 telat, přičemž maximální počet telat na napájení při osazení čtyřmi boxy – napájecími místy je  100 až 120 kusů.

Identifikace telat je zajištěna krčními respondéry s opaskem a čísly nebo ušními respondéry – ušními terči. Řídící počítač ve spojení s identifikací okamžitě vyhodnotí  údaje o daném teleti a na základě této informace provede přípravu nápoje.

Každé tele se vyvíjí individuálně a krmné automaty WESTFALIA si proto návyky telat při krmení a napájení uchovávají a pak Vás okamžitě upozorní na odchylky od těchto zvyklostí. Tak je možné včas rozeznat odlišné chování telat nebo sledovat zdravotní stav v chovu.

Samozřejmostí je plná komunikace v českém jazyce a výstup na tiskárnu, možnost napojení krmných boxů JUNIOR na jadrná krmiva – startéru pro telata, možnost rozšíření o medikamentaci – prášek, tekutina, vitamíny.

 

Máte zájem o další informace o technologiích pro dojení a chlazení mléka nebo systémech řízení stáda a krmení? Ozvěte se nám, konzultace se školenými specialisty se zcela určitě vyplatí.

© 2005 - 2022 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu B2B a B2C UNIPEX CZ s.r.o.