Využijte dopravu zdarma pro standardní zásilky při objednávce nad 2 500 Kč bez DPH v ČR a nad 5 000 Kč bez DPH na Slovensko nebo AKCI na dopravu standardních zásilek za 42 Kč do PPL Parcelboxů, PPL Parcelshopů a výdejní místa PPL. Nabízíme také speciální dopravu zdarma v ČR pro rozměrné a těžké zboží, které je označeno symbolem speciální dopravy Speciální doprava při objednávce nad 60 000 Kč bez DPH.

KAMIR

Kurník pro slepice

V naší nabídce najdete kvalitní dřevěné kurníky pro 5 - 20  slepic. Zajímá Vás, jaké jsou výhody dřevěných kurníků pro slepice? Potřebujete poradit? 

Jaký kurník pro slepice zvolit?

Při výběru kurníku je nutné zohlednit velikost chovu a také Vaše finanční možnosti. Řešení jsou dvě - zděný kurník nebo dřevěný kurník. Jaké jsou jejich plusy a mínusy?

Zděný kurník pro slepice

delší životnost než dřevěný kurník

stabilnější klima a tepelný komfort

pouze vlastní výstavba či stavba na zakázku

dezinfekce a údržba 

větrání

zdi a podlaha se hůře čistí

čas od čas je potřeba kurník vymalovat, a to i kvůli dezinfekci

Dřevěný kurník pro slepice

rychlá instalace a dobrá životnost při správné impregnaci

pokud dobrá izolace, srovnatelné podmínky se zděným kurníkem

jednodušší čištění vč. podlahy (většinou výsuvná nerezová)

lepší cirkulace vzduchu snižuje riziko plísní

je potřeba ošetřit vhodným lakem a impregnací proti dešti

kratší životnost než zděný kurník

Nejprodávanější je u nás zateplený kurník pro slepice. Je vyroben z kvalitního dřeva, je izolovaný a má také extra prostor pro snášku, ke které má chovatel jednoduchý přístup. Kromě toho u nás najdete také kurníky s výběhem, řešení pro automatické zavírání kurníku a samozřejmě i další potřeby pro chov slepic.

Kam umístit kurník pro slepice?

Pro chov slepic je dobré najít vhodné místo, kde vám nebude vadit kvokání, zápach a další rušivé elementy spojené s chovem slepic. Dřevěný kurník pro slepice může stát volně ve výběhu, nebo může být situován v domě - ve stodole nebo kolně - s vyústěním do výběhu. 

Jak velký kurník potřebujete?

Pokud budete chovat slepice pouze pro vlastní potřebu a vejdete se cca do 40 kusů zvířat, tak určitě najdete vhodný dřevěný kurník. Pokud plánujete chov větší, pak už je lepší zamyslet se nad zděnou variantou. Myslete také na to, že slepice by ke kurníku měly mít také kousek výběhu. Výběh je vhodné oplotit sítí pro drůběž a také vrchní sítí proti dravcům. Sítě vytyčí slepicím výběh a pokud použijete vodivou síť, tak zároveň snížíte riziko napadení slepic ze strany lišek a dalších predátorů.

Pro domácí potřebu jsou obvyklé chovy v počtu 5-10 slepic. V naší nabídce najdete pro tento účel kurník s výběhem nebo mobilní kurník pro slepice, který je možné přesouvat dle potřeby na místo s čerstvou trávou. Doporučujeme dřevěné kurníky, které mají otevírací střechu a výsuvnou vanu pro jednodušší čištění a údržbu. Při výběru kurníku se vždy podívejte na jeho kapacitu, běžně máme v nabídce kurníky až pro 20 slepic, větší kurníky je obvykle nutné vyrobit na zakázku u truhláře.  

Co má správný kurník pro slepice?

Správný kurník pro slepice má hřady, krmítko a hnízdo. Hnízdo, kukaň, je místo, kam slepice snášejí vejce. Bývá vystlané slámou. Krmítko může být dřevěné, kovové, ale i plastové. Nutná je zvláštní nádoba na vodu - napáječka pro slepice, aby slepice měly stálý přístup k vodě.

Hřad, často označovaný jako bidýlko, slouží slípkám v době spánku či odpočinku. Správný hřad je vybaven plechovou nebo dřevěnou deskou na zachytávání slepičích exkrementů. Deska se vkládá pod hřad a lze vysouvat, aby se exkrementy daly snadno z kurníku vynést.

Kurník pro slepice musí mít vchodové dveře pro ošetřovatele a vchodová dvířka pro slípky. Tato dvířka by měla být zavírací - automatické zavírání kurníku je ideálním řešením. Zabezpečení je nezbytné pro ochranu slepic před predátory - dravci, liškami, kunami apod.

Více informací

Upřesnit parametry

Seznam všeho potřebného na pár kliknutí
Průvodce konfigurací a různé scénáře použití elektrického ohradníku, možnost zakreslení ohrady na mapě.

  • Doporučujeme
  • Nejnižší cena
  • Nejvyšší cena
  • Název (A-Z)
  • Hodnocení
Nalezeno 6 produktů
1