KAMIR

Vlastní konfigurace

Jaké zvíře se bude v ohradníku pohybovat?
Jaké zvíře se bude v ohradníku pohybovat?
Podle druhu a typu zvířete se odvíjí celá konfigurace ohradníku. Tedy typ použitého vodiče a energie impulzu. Po měně citlivá zvířata (krávy, ovce) je nutná energie více než 3 Jouly, pro citlivá (koně, psy) stačí použít zdroj s nižším výkonem.
Při jakém porostu pod vodiči bude ohradník provozován?
Při jakém porostu pod vodiči bude ohradník provozován?
Výška a hustota porostu pod vodiči ohradníku velmi ovlivňuje ztráty energie impulzu. Každý ohradník je třeba udržovat pravidelným podsekáváním a odstraňováním větví a křovin na něj napadaných. Především po dešti může vysoký porost účinnost ohradníku zcela zrušit.
Typ ohradníku
Typ ohradníku
Ohrady můžeme rozdělit na stabilní nebo mobilní. Stabilní ohrady se budují na několik let. Mobilní provedení je pak vhodné pro dočasné pasení menších ploch, přepásání druhých sečí atd.
Obvod ohrady
Použijte mapy Google
Jaké jsou rozměry vašeho pozemku v metrech? Pokud neznáte odpověď na tuto otázku, můžete použít náš užitečný nástroj v Mapách Google. Najděte své pole zadáním PSČ nebo názvu místa a na obrazovce se zobrazí váš plán. Klikněte levým tlačítkem myši a nakreslete svůj graf na mapu. Rozměry se automaticky zobrazí v poli „Kóty v metrech“.
Použít mapu
tahem mapu posuňte
tahem mapu posuňte
Obvod ohrady
Obvod ohrady je důležitý pro výpočet množství a typu materiálu.
m
Počet vodičů
Vyberte počet souběžně vedených drátů, lanek apod., které budou tvořit ohradník. Pro koně nebo krávy se volí 2 až 3 vodiče. Pro ohrazení pastvin pro ovce až 5 vodičů, pro ostatní záleží na místě použití. Např. při použití pro psa v kombinaci s pevným oplocením stačí jen jeden vodič pro to, aby se pes nepodhrabával nebo naopak nepřelézal.
Rozteč kůlů nebo plastových sloupků
Rozteč kůlů je třeba volit podle druhu vodiče. U širokých pásek nebo těžkých lan musí být vzdálenost mezi podpěrami menší, aby nedocházelo k prověšování vodičů. U lehčích lanek nebo drátů lze rozteč prodloužit. Závisí také na místě, kde ohrada stojí. Podél silnice nebo sousední louky zvolíme z bezpečnostních důvodů menší rozteč. Podél lesa nebo potoka se může vzdálenost mezi kůly prodloužit.
Počet rohů
Nejde o kravské rohy, potřebujeme znát počet rohů ohrady. Počet rohů se odvíjí od tvaru ohrazené plochy a určuje správný výběr sloupků do rohů ohrady.
ks
Počet vchodů
Podle počtu vchodů se odvíjí výpočet množství materiálu použitého pro konstrukci vchodových a vjezdových bran.
ks
Jaké řešení preferujete?
Jaké řešení preferujete?
V sortimentu nabízíme komponenty pro provizorní, levnější řešení, přes komponenty „rozumný výkon za rozumnou cenu“ až po vysoce profesionální řešení. Vyzkoušejte si návrh ve variantě Economy, Standard i Super a srovnejte. Super řešení přináší mnohem více komfortu.
Délka přívodního vysokonapěťového kabelu od zdroje k ohradě
Délka přívodního vysokonapěťového kabelu od zdroje k ohradě
Zadejte délku přívodního kabelu od zdroje k ohradníku. Vysokonapěťový kabel je nutný především při vedení v budovách, lze i zakopat nebo protáhnout propustkem pod cestou. Při uložení do země je vhodné kabel mechanicky ochránit proti poškození vhodnou chráničkou. Použití vysokonapěťového kabelu vám umožní umístit nejcitlivější část – zdroj impulzů - do budovy nebo pod stříšku chráněné před vlivy počasí nebo nenechavci.
m
Druh napájení zdroje impulzů
Druh napájení zdroje impulzů
Vyberte zdroj napájení ohradníku. Pokud je to technicky možné, preferujte napájení ze sítě 230 V. Je vhodné mít zdroj impulzů umístěný v elektrické zásuvce v budově a impulz k ohradě přivést pomocí vysokonapěťového kabelu, a to až na vzdálenost stovek metrů.

Nezapomeňte sdílet ;)