KAMIR

Ohradník pro ovce - stálá ohrada

Jak sestavit stálou elektrickou ohradu pro ovce? Co všechno musí elektrický ohradník pro ovce obsahovat? Tyto otázky jsme vyřešili za vás. Stačí jenom zadat několik hodnot: odvod připravované ohrady, počet rohů a vchodů do ohrady.

Parametry ohrady

Zobrazit parametry
Jaké zvíře se bude v ohradníku pohybovat?
ovce
Při jakém porostu pod vodiči bude ohradník provozován?
se středním porostem
Typ ohradníku
pevný
Obvod ohrady

Počet vodičů: 5 vodičů

Rozteč kůlů nebo plastových sloupků: 6 m = pásky do 20 mm, lanka, dráty

Jaké řešení preferujete?
Standard
Druh napájení zdroje impulzů
230 V
Obvod ohrady
Použijte mapy Google
Jaké jsou rozměry vašeho pozemku v metrech? Pokud neznáte odpověď na tuto otázku, můžete použít náš užitečný nástroj v Mapách Google. Najděte své pole zadáním PSČ nebo názvu místa a na obrazovce se zobrazí váš plán. Klikněte levým tlačítkem myši a nakreslete svůj graf na mapu. Rozměry se automaticky zobrazí v poli „Kóty v metrech“.
Použít mapu
tahem mapu posuňte
tahem mapu posuňte
Obvod ohrady
Obvod ohrady je důležitý pro výpočet množství a typu materiálu.
m
Počet rohů
Nejde o kravské rohy, potřebujeme znát počet rohů ohrady. Počet rohů se odvíjí od tvaru ohrazené plochy a určuje správný výběr sloupků do rohů ohrady.
ks
Počet vchodů
Podle počtu vchodů se odvíjí výpočet množství materiálu použitého pro konstrukci vchodových a vjezdových bran.
ks
Délka přívodního vysokonapěťového kabelu od zdroje k ohradě
Délka přívodního vysokonapěťového kabelu od zdroje k ohradě
Zadejte délku přívodního kabelu od zdroje k ohradníku. Vysokonapěťový kabel je nutný především při vedení v budovách, lze i zakopat nebo protáhnout propustkem pod cestou. Při uložení do země je vhodné kabel mechanicky ochránit proti poškození vhodnou chráničkou. Použití vysokonapěťového kabelu vám umožní umístit nejcitlivější část – zdroj impulzů - do budovy nebo pod stříšku chráněné před vlivy počasí nebo nenechavci.
m

Stálý ohradník pro ovce

Pro stálé ohrazení většího prostoru jsme sestavili elektrický ohradník na ovce, sestávající z pěti vodičů (ovce vyžadují hustší hrazení než jiná zvířata). Tato varianta počítá s tím, že nepotřebujeme měnit hranice ohrady. Jako zdroj je v tomto případě použitý zdroj napájený z elektrické sítě. Síťové zdroje mají nejlepší poměr cena/výkon a proto se vyplatí je použít i v případě, když je ohrada vzdálená od zdroje i několik set metrů. Zdroj se instaluje v budově a impulz se k ohradě vede pomocí vysokonapěťového kabelu.

Poznámka: tento set je navržený na nízký nebo střední porost v okolí ohradníku, což odpovídá travnaté pastvině nebo zahradě. Při vyšším porostu (křoviny, stromy) ztrácí zdroj účinnost.

V případě dotazů neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám poradíme!

Mohla by vás zajímat také sada pro mobilní elektrický ohradník pro ovce.

Nezapomeňte sdílet ;)