Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 23.6.2021 18:03

Jak pečovat o koně v letním období

Jak pečovat o koně v letním období
Horko, horko a zase horko. Vysoké teploty koně trápí víc než zima, proto je potřeba o koně pečovat. Přečtete si to nejdůležitější na co je potřeba v létě dávat pozor.

Stálý přístup k čisté vodě a možnost stání ve stínu

Kůň od přírody lépe snáší zimu než vysoké teploty. Koňské tělo dobře odolá dešti či větru, ale léto a horké počasí mu dělají větší potíže. V takových podmínkách je kůň hůře schopen regulovat teplotu. Abyste u koně v létě předešli dehydrataci či teplotnímu stresu, měl by mít stálý přístup k čisté, chladné vodě a možnost stání ve stínu. Pokud potřebujete v těchto oblastech najít řešení, podívejte se na naší nabídku napáječek pro koně a přístřešků pro koně.

Mobilní přístřešek EURO 3x3m

Co dělat v případě rizika dehydratace?

V případě většího zahřátí koňského organismu dochází k pocení, které tělo ochlazuje. Při vyšší zátěži pak může kůň být vystavený dehydrataci, způsobenou vysokou ztrátou tekutin či teplotním svalovým stresem. V takovém případě je proto vhodné koni doplňovat elektrolyty pro koně, které se odplavují spolu s potem, a předejít tak případným zdravontím následkům.

Elektrolyty pro koně najdete v našem eshopu v kategorii minerálních doplňků pro koně. Z naší nabídky vybíráme Elektrolyt Horse Master Equisport v balení 1 l nebo 5 l, na který můžete získat slevu 10 %, elektrolyt s příchutí jablka značky Farnam (2,27 kg) a elektrolyt s příchutí třešně (2,27 kg).

Elektrolyt s příchutí jablka Farnam

Ochrana koně před hmyzem

Léto je nerozlučně spojené také s otravným hmyzem, který ztěžuje život lidem i jejich zvířecím kamarádům. Hmyz může koni způsobit alergické reakce a přenášet infekce. Citlivější koně mohou trpět těžkými alergiemi a ekzémy, které se projevují dermatologickými či respiračními problémy. Často pak dochází k zanícení postižené části těla a dalším zdravotním komplikacím. 

Určitě je dobré chránit hlavně oči koně. K tomu slouží masky proti hmyzu nebo třásně proti hmyzu. S jejich pomocí můžete předejít zánětům a ulevit koni od nepříjemného hmyzu. 

Maska proti hmyzu s ušima Horze

Čabraky na koně jsou účinnou ochrannou pomůckou před drobným hmyzem. Používají se zejména při ježdění a pomáhají lepšímu soustředění koně na práci. 

Dalším pomocníkem v ochraně koně před hmyzem jsou repelenty pro koně. Repelent může chránit celé tělo koně. Vybírat můžete z mnoha výrobků, které se liší složením, způsobem aplikace či účinností. U repelentních přípravků si dejte pozor na alergické reakce. Repelent nejdřív vyzkoušejte na menší části těla, a teprve poté, co nenastane žádná reakce, jej nanesete na celého koně.

Pokud je váš kůň opravdu citlivý, a nebo mu jen prostě chcete dopřát pořádný komfort, je možnost jej chránit také dekou proti hmyzu. Pro koně s dermatologickými problémy je pak určená deka ekzémová, která poskytuje maximální ochranu.

Ekzémová deka

Nezapomeňte na správnou výživu kopyt v letních dnech

Péči o koňská kopyta je nutné se věnovat celý rok. Vždy je však dobré zvolit vhodnou variantu mazání pro dané roční období. V horkých dnech dochází k vysušování kopyt, a tak je nutné jim vlhkost dodávat pomocí speciálních přípravků. Na našem e-shopu najdete spoustu mazání, mastí i gelů na kopyta.

 

Podívejte se na náš široký sortiment potřeb pro koně a jezdeckých potřeb, který pro Vás neustále rozšiřujeme.

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Ceník 2021

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.