Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 31.3.2020 20:31

Několik jarních tipů pro péči o hříbata

Několik jarních tipů pro péči o hříbata
S jarem přicházejí na svět hříbata. A s nimi spousta radosti, ale také hromada starostí. Jak se vyhnout zbytečným problémům? Přečtěte si naše rady.

Výběr rodičů

Samotnému narození hříběte by měl vždy předcházet pečlivý výběr správného hřebce a kontrola zdravotního stavu klisny. Chovatel klisny by si měl být jistý, že klisna je ve správné fyzické i psychické kondici a narození hříběte ji nijak zdravotně neohrozí.

Výběr hřebce také není radno podcenit, měl by začít doporučením odborníka. Vždy je třeba dbát na fyzické předpoklady koně, jeho psychiku, charakter, ale i zdravotní stav. Zkušení a poctiví chovatelé hřebců vám vždy rádi poradí s výběrem správného hřebce pro vaši klisnu.

 

Péče o klisnu

I když je klisna ve výborném zdravotním stavu, je vhodné její kondici v době březosti podpořit. Jak? Třeba vhodnou krmnou směsí a minerálními doplňky, které mají příznivý vliv na růst hříběte. V našem sortimentu najdete například krmnou směs Chov značky La Sard, vyvinutou speciálně pro vysokobřezí a kojící klisny. Dalším krmným doplňkem v naší nabídce jsou minerály značek Premin či Mikrop se speciálním složením pro březí a kojící klisny v zájmovém chovu. Kromě výživy myslete také na to, že klisna by neměla být vystavována těžké fyzické zátěži. Zdravý pohyb jí však rozhodně neuškodí.

Klisna s hříbětem 

Po narození hříběte

Po narození u  hříběte pravidelně kontrolujte zdravotní stav a správný růst. Vše konzultujte s veterinářem. Ani po porodu nezapomínejte na zdravotní stav klisny, prospívání hříběte je s ním nerozlučně spojené. Správný růst hříběte lze také podpořit správným výživovým programem. Můžete podávat například minerály značky Mikrop vyvinuté speciálně pro hříbata, které podporující správný růst hříběte a doplňující všechny potřebné prvky. 

 

S výcvikem hříběte začněte co nejdříve

U hříbat je vhodné včas začít se základním výcvikem, jako je nošení hříběcí ohlávky či dávání nohou. Čím dříve se mladý jedinec těmto dovednostem naučí, tím jednodušší to s ním budete mít v budoucnu. Podívejte se na naši nabídku hříběcích ohlávek, které jsou nastavitelné a mají skvělý barevný design. 

 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.