Telata, hříbata a elektrický ohradník

4.3.2022

Telata a elektrický ohradník

Čerstvě narozená telata se s ohradníkem musí nejdříve pozvolna seznámit a naučit se jej respektovat. Je normální, že tele se po narození chodí schovat mimo ohradu - ohradník, neohradník.

Telata starší více než 3 až 5 dní je ale nutné do ohrady vracet a zároveň vhodnou úpravou hrazení zajistit, aby takto stará telata ohradu již neopouštěla. Je tedy nutné se ujistit za pomocí zkoušečky, že ohradník opravdu tluče, minimální provozní napětí by mělo být 5000 V. 

Když se starší telata potulují za ohradou, je ohrada špatně postavená a chovatel si tak zadělává na pozdější problémy.

Naše tipy:

  1. Elektrický ohradník pro krávy a telata můžete snadno navrhnout s využitím našeho konfigurátoru elektrických ohradníků.

  2. V kategorii elektrické ohradníky pro skot najdete zdroje pro elektrické ohradníky pro krávy i telata. Tyto zdroje jsou prověřené chovateli hovězího dobytka. 

  3. Kompletní nabídku všeho, co je potřeba pro stavbu ohrady najdete v kategorii elektrické ohradníky, kde je vám k dispozici (stejně jako ve všech kategoriích) naše poradna a recenze k jednotlivým produktům.

Níže najdete výběr z naší nabídky sortimentu elektrických ohradníků. Naší kompletní nabídku najdete v kategorii elektrické ohradníky v eshopu.

Hříbata na pastvě

Hříbata a elektrický ohradník

U hříbat je to obdobné jako u telat. Chovatelé se bojí, aby hříběti neublížili a pustí hříbě na první procházku do ohrady s ohradníkem, který nezapnou, nebo na něm nastaví malé napětí. Hříbě se naučí, že se o něj může drbat anebo se nechá i rychle proběhnout. Pozdější přidávání již pak nemá požadovaný účinek.

Proto je dobré použít při prvních vycházkách hříběte ohrady s třemi až čtyřmi páskami a vyšší výkon zdroje.

Hříbata nenechávejte po dobu sbírání prvních zkušeností s ohradou bez dozoru. Většinou se ale hříbě rychle učí a po prvních kontaktech s ohradníkem má vystaráno na zbytek života.

Naše tipy:

  1. Elektrický ohradník pro koně můžete snadno navrhnout s využitím našeho konfigurátoru elektrických ohradníků.

  2. Síla výboje v elektrickém hrazení pro koně musí být uzpůsobená citlivější koňské kůži. Kompletní nabídku zdrojů pro elektrické ohradníky určených pro koně najdete v kategorii elektrické ohradníky pro koněV kategorii najdete také poradnu a recenze. Prodáváme stovky ohradníků ročně a sami jsme chovatelé koní.

  3. Jako vodiče se u elektrických ohrad pro koně používají vodící pásky, které jsou na rozdíl od drátů dobře viditelné a při kontaktu s rozběhnutým koněm se přetrhnou, což snižuje možnost poranění zvířete. Kompletní nabídku všeho, co je potřeba pro stavbu ohrady najdete v kategorii elektrické ohradníky

Rada na závěr: neučte zvířata překračovat vodiče

Neučte mladá zvířata chodit přes ohradník položený na zemi (např. ve vchodech). Vždy jej otevřete nebo zvedněte. V opačném případě by zvířata získala nežádoucí návyk a nerespektovala by vodiče ohradníku spadlé na zem.

Když dodržíte tuto radu, zůstanou zvířata v ohradě i v případě, kdy dojde k pádu ohradníku.