Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 27.9.2018 15:14

Jak pečovat o elektrický ohradník v zimě

Jak pečovat o elektrický ohradník v zimě
Elektrické ohradníky jsou většinou spojovány s letním obdobím. Vzhledem k extenzivním systémům chovu skotu, ale i koní a dalších zvířat, jsou používány elektrické ohradníky i v zimě.

Baterie elektrického ohradníku mají v zimě problémy s kapacitou

Zima má ovšem některá specifika. Problémy mohou nastat především u bateriových elektrických ohradníků. S poklesem teploty může dojít ke snižování kapacity baterií a u starších článků je možné, že přestanou pracovat úplně. Proto je lépe používat síťové zdroje. Pokud je nezbytné použití bateriových zdrojů, věnujte větší pozornost stavu baterie.

Baterie elektrických ohradníků, které se v zimě nepoužívají, je třeba dobře uskladnit. U suchých článků – 9V baterií je nutné zalepit otvory, kterými vniká do baterie vzduch. Před dalším použitím pak nálepky zase sejměte. U autobaterií postupujte podle návodu výrobce. U ohradníků, kde je použita gelová baterie je potřeba minimálně každý měsíc baterii dobýt.

 

Pozor na tyčky, vodiče a izolátory 

V zimě sice nesnižuje výkon ohradníků tráva a keře, ale zase zde působí námraza a jinovatka, která jednak může snižovat odpor izolátorů a také zatěžuje vodiče – především pásky. Je proto nutné stanovit u zimních ohrad menší vzdálenost mezi kůly.

Při velké námraze je nutné i mechanické odstranění námrazy. Použití plastových tyček, vzhledem ke křehnutí plastu, je nevhodné. Pokud je to ale nutné, tak pouze na rovné úseky a v žádném případě neotáčet vodič kolem izolátorů, ale jen protahovat. Při použití ocelového drátu dochází vlivem chladných teplot ke zkrácení vodiče. Vodič se musí včas povolit nebo doplnit o dilatační pružiny. V opačném případě může dojít k poškození izolátorů, vytržení sloupků nebo k přetržení vodiče elektrického ohradníku.

Péče o elektrický ohradník v zimě

V oblastech s vyšší sněhovou pokrývkou je potřeba mít možnost upravit výšku ohrady podle výšky sněhu tak, aby nebyl spodní vodič ve sněhu a naopak nebyla ohrada příliš nízká. Jednoduché řešení je přidat na sloupky izolátory a vodiče na nich přehazovat. 

 

Elektrický ohradník na zimoviště 

Zimoviště jsou většinou menší než letní pastviny. Proto je vhodné, pokud to zdroj umožňuje, využít výstup se sníženým výkonem, případně na zimu nasadit méně výkonný ohradníkový zdroj.

 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.