Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Prospekty

vloženo 12.10.2021 16:01

Napájení zvířat v zimě - prospekt 2021

Napájení zvířat v zimě - prospekt 2021
Zima se nezadržitelně blíží. Přinášíme Vám přehled fungujících řešení napájení, která dlouhodobě testujeme na farmě Borová.

Kompletní prospekt Napájení zvířat v zimě si můžete také stáhnout ve formátu PDF.

Míčové napáječky pro koně a skot 

Aby napáječky při větších mrazech nezamrzaly, je důležitý pravidelný odběr vody během celého dne. K napáječce musí chodit pít dostatek zvířat. Čím více zvířat pije, tím větší množství vody v podzemí ohřáté přitéká a tím je větší jistota, že míčová napáječka nezamrzne. Zvířata nesmí mít jinou možnost napájení, ani přírodní zdroj - potok, mokřad atd. V zimním období má být na jedno stádo jedna míčová napáječka. Pokud má stádo k dispozici více napáječek, z nějakého důvodu preferuje jen jednu a druhá pak může zamrzat. Přívod k napáječce je třeba zakopat do země co nejhlouběji, tím se dosáhne přívodu teplejší vody do míčové napáječky. Důležitá je i dokonalá izolace přívodu pod napáječkou, aby nedocházelo k jeho promrzání. Mimo zimní období je vhodné míč vyjmout, zvířata pak snadněji pijí.

Míčová napáječka JFC 25l Míčová napáječka JFC 80l Míčová napáječka JFC 100l

Tabulka 1: Míčové napaječky

Izolované napájecí žlaby Ritchie Farm Technologies

Tento typ napáječek umožňuje pití zvířat tzv. z hladiny a je tedy vhodný především pro dojnice. Napáječky jsou vyrobeny z monolitického pevného plastu se silnou vrstvou izolační pěny. Napájecí žlaby na vodu Ritchie mají oblé rohy a hrany, velmi stabilní provedení a jsou pevně přikotveny k podlaze.
Díky uzavřené konstrukci a výborné izolaci se studený vzduch nedostane k přívodu vody a plovákovému ventilu. Plovákový ventil s vysokým průtokem zajišťuje dostatečný přítok vody pro pijící zvířata. Speciální konstrukce víka zajišťuje, že studený vzduch neproniká do prostoru, kde je plovák umístěn a přitom je tento prostor snadno přístupný.
V mrazivých dnech při dostatečném odběru vody pijícími zvířaty zajistí přitékající voda díky kvalitní izolaci nezamrznutí hladiny. Při velkých mrazech lze u provedení Watermaster otevřít malý doplňkový ventil, díky kterému stále protéká malý proud vody přes komoru ventilu a mísu napáječky do odpadu. Čištění napáječky je díky velkému vypouštěcímu otvoru velmi rychlé a jednoduché.

Napáječí žlab GEA Napájecí žlab GEA Napájecí žlab Gea

 

Tabulka 2: žlaby GEA

Napáječky LAKCHO 2

Plováková kompaktní napáječka Lakcho 2 s vyhříváním pro 10 až 20 ks skotu. Topné těleso vyhřívá misku napáječky, přívodní potrubí je zaizolováno v podstavci nebo jej lze vyhřívat topným kabelem. Pro vyhřívání přívodní trubky se využívá zemní teplo ze šachty hluboké alespoň 1 m pod podstavcem napáječky. Při použití bez možnosti vybudování zemní šachty, je vhodné podstavec vyplnit tepelnou izolací (minerální vatou) až cca 10 cm pod topné těleso tak, aby topné těleso nemuselo ohřívat vzduch v podstavci, který se ochlazuje od podložky. Přívodní trubka se pak ale musí ohřívat topným kabelem vždy. Provoz topného tělesa je signalizován kontrolním světlem.

Napáječka Lakcho 2

 

Tabulka: Napaječky Lakcho 2

Podstavce

Tabulka: Podstavce

Plastové napáječky vyhřívané integr. topným kabelem s termostatem

Vyhřívání napáječek slouží k zajištění provozuschopnosti napáječek v nezateplených stájích. Napáječky se vyhřívají topným kabelem vmáčknutým do prolisu na spodní straně misky. U provedení plastové napáječky RBH  se jeden konec přívodního kabelu použije k vytápění přívodu. Druhá část přívodu nehřeje.

Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 2 H, plastová, 24 V Vyhřívaná misková napáječka s jazykem SB 2 RBH, plastová, 24 V https://www.kamir.cz/vyhrivana-miskova-napajecka-s-plovakem-sb-112-h-rbh-plastova-24-v

 

Tabulka: Plastové napaječky

Oběhová čerpadla s vyhříváním

Oběhová čerpadla s vyhříváním se využívají k ochraně přívodního potrubí k napáječkám před zamrznutím. Při poklesu venkovních teplot k nule spustí termostat (není součástí dodávky) oběhové čerpadlo, které zajišťuje oběh vody v napájecím systému. Pokud klesne teplota napájecí vody pod +2 °C, začne hřát topné těleso a proudící voda se od něj dohřívá. Potrubí se musí instalovat do uzavřeného okruhu a je nutné jej dokonale odvzdušnit. 

Schéma zapojení

Litinové napáječky vyhřívané integr. topným tělesem

V těle napáječky je integrováno topné těleso. Těleso zajišťuje vyhřívání vlastní misky a částečně ventilu. Přívod k napáječce je třeba vyhřívat samostatným topným kabelem nebo pomocí oběhového čerpadla. 

Tabulka: Litinové napaječky

Technické parametry topných kabelů

Tabulka: technické parametry

Samoregulační vyhřívací kabely

Samoregulační topný kabel po celé své délce reaguje na změnu okolních teplot a těmto teplotním změnám samoregulační topný kabel přizpůsobí svůj topný výkon. Napájení přímo ze sítě 230 V. V obchodu hledejte "samoregulační vyhřívací kabely"

Pro montáž napáječek s provozním napětím 24 V je třeba použít transformátor s patřičným výkonem a krytím. Použití provozního napětí 24 V je z důvodu bezpečnosti zvířat i lidí. 
Termostaty se používají pro spínání vyhřívání napáječek a topných kabelů. Napáječky lze provozovat i bez termostatů. Nevýhodou ručního ovládání je ale riziko opomenutí zapnutí před příchodem mrazů, popřípadě je naopak vyhřívání provozováno i v době, kdy nemrzne.

Kompletní prospekt Napájení zvířat v zimě si můžete také stáhnout ve formátu PDF.

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Ceník 2021

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.