Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 30.5.2020 9:05

Na co nezapomenout při vybavení dítěte na letní tábor s koňmi?

Na co nezapomenout při vybavení dítěte na letní tábor s koňmi?
Vybavujete dítě na dětský tábor s koňmi? Máme pro Vás přehled těch nejdůležitějších věcí!

Dětské tábory s koňmi jsou velmi oblíbené mezi staršími i mladšími dětmi, jsou ale také velmi specifické. U táborů s koňmi je nutné, aby pořádající klub a zodpovědná osoba měli dostatečné zkušenosti pro práci se zvířaty i pro práci s dětmi. Bezpečnost, vzájemný respekt a organizace jsou během takové akce nezbytné. 

Koně jsou vynikající terapeuti, děti učí zodpovědnosti a samostatnosti, protože ježdění není jen o samotné jízdě, ale také o práci a péči o koně. Pečovat o své čtyřnohé kamarády, věnovat se jim a mít za ně zodpovědnost se děti v takovém prostředí naučí. Zkušenosti získané u zvířat a zkouška vlastní zodpovědnosti se pak dítěti hodí i do dalších životních etap. Nejdůležitější během takového pobytu je ale vždy BEZPEČNOST dětí i zvířat. 

3 nejčastější důvody, proč nechtějí rodiče do vybavení na letní tábor investovat:

  1. Dítě jede poprvé na tábor, koně se mu líbí, ale co když ho to nebude bavit.
  2. Chodí jezdit k sousedovi, bez helmy, bez vesty, bez sedla a soused říkal, že to nepotřebuje.
  3. Přijde jim to zbytečné.

Přitom apel na samotnou bezpečnost a bezpečné vybavení je při takových akcích to nejdůležitější. Není nutné okamžitě kupovat to nejdražší a nejnovější vybavení, bez základní výbavy to ale bezpečně nepůjde. 

Společně s Šárkou Drahošovou, vedoucí Jezdecké stáje Protivín a pořadatelkou Letních táborů s koňmi Bečelov jsme pro Vás připravili seznam nejdůležitějších věcí, které by dítě na takový letní tábor mělo mít. Letní tábory s koňmi Bečelov běží již od roku 2012, pořadatelé i vedoucí tedy vychází z vlastních několikaletých zkušeností, kdy každoročně probíhá během prázdnin několik týdenních turnusů. Podívejte se na nabídku táborů i v letošním roce ZDE a vyšlete své děti na nezapomenutelné dobrodružství. 

Co by v tašce na letní tábor s koňmi nemělo chybět? 

Základem je bezpečnostní přilba pro jezdce na koni. Bezpečnostní přilby jsou technologicky navržené přímo pro jízdu na koni, nejedná se tedy o přilbu na kolo, brusle nebo jiné sporty. Jezdecká bezpečnostní helma by měla mít tříbodové uchycení a musí splňovat evropské bezpečnostní normy. Bezpečnostních přileb je na trhu velká spousta, od základních přileb, jako je třeba oblíbené Casco Youngster až po přilby dražší a závodní, jako třeba bezpečnostní helmy Kep. Hlavu máme jen jednu, je tedy potřeba ji chránit, příjemným kompromisem mezi cenou a dobrou kvalitou je třeba jezdecká přilba Casco Mistral

Dalším důležitým prvkem je jezdecká bezpečnostní vesta. Nejedná se tedy o páteřák, ale o vestu, která narozdíl od páteřáku chrání také hrudní koš a vnitřní orgány jezdce. V Bečelově je možné si jezdecké vesty vypůjčit a není tak nutné si ji kupovat. Pokud ale počítáte s tím, že dítě u ježdění zůstane delší dobu, bezpečnostní vesta by určitě neměla chybět ve výbavě. Oblíbené jsou dětské bezpečnostní vesty USG Eco-Flexi, které jsou dostupné v několika barvách a díky svému tvaru dětem dobře sedí.

 

 

Jezdecké kalhoty, neboli jezdecké rajtky či jezdecké legíny. Rajtky jsou jiné, než ostatní sportovní kalhoty, nemají totiž šev na vnitřní straně lýtka a stehna, takže jezdce neodírají. V jiných kalhotách dítě jezdit nemůže, protože hrozí, že si spálí nebo sedře vnitřní část stehna nebo lýtka. Idálním kompromisem jsou proto jezdecké legíny, které dítě může využít i při jiných aktivitách, jsou pohodlné a dobře sedí. 

Na rajtky nebo legíny navazují z pohledu bezpečnosti dětské minichapsy nebo alespoň podkolenky. Minichapsy chrání lýtko jezdce před skřípnutím od třmenových řemenů, nekloužou, noha tedy zůstává se právné pozici a rajtky se nemohou vyrnout tak, aby došlo k poranění nohy třmenovými řemeny nebo bočnicemi. Dětské jezdecké podkolenky sice nejsou tak efektivní, jako minichapsy, jsou ale určitě lepším řešením, než pouhé klasické ponožky. 

Důležité je správná obuv, to jsou kotníčkové boty s malým podpatkem, neboli jezdecká perka. Je důležité, aby dítě mělo boty určené pro jezdecký sport, protože jsou navržené tak, aby noha nepropadla třmenem, což by v případě pádu mohlo vést k fatálním následkům. Dneska jsou tyto boty velmi moderní také na běžné nošení, není nutné je tedy mít pouze na ježdění. Dětská perka se navíc často prodávájí také gumová, takže slouží jako krátké holinky. 

Poslední položkou jsou jezdecké rukavice, které sice nejsou nezbytené, ale organizátoři je doporučují. Protože děti, které na ježdení nejsou tolik zvyklé mají často bez rukavic puchýře, které se mohou udělat od otěží. Díky jezdeckým rukavicím je možné puchýřům předejít. 

Přejeme Vám společně s Jezdeckým klubem Šárka Protivín krásné léto plné zábavy! 

P.S.: Máme pro Vás tajný tip! Katalog letních táborů se zaměřením na koně i další aktivity najdete ZDE: https://www.taboryprovsechny.cz/tabory-s-konmi

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.