Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy, Ze života firmy

vloženo 22.6.2016 17:09

Minerální doplňky pro koně - jak se v nich neztratit

Minerální doplňky pro koně - jak se v nich neztratit
Minerální doplňky jsou určeny pro doplnění určitých stopových prvků a minerálů, které koňské tělo potřebuje ke správnému fungování, růstu a dobré kondici. Jak vybrat ten pravý?

 

Každý kůň má jiné požadavky

Každému koni sedí něco jiného: záleží na věku, sportovní zátěži i fyzické kondici koně. Výrobci doplňků to vědí a proto vyrábějí výživu pro všechny typy koní, od hříbat přes kojící a březí klisny, koně ve sportovní zátěži až po koně v klidovém režimu.

Proto je třeba u každého koně vybrat správný typ krmiva a minerálů, můžeme tak předcházet některým onemocněním či ztrátě fyzické kondice.

 

Kojící a březí klisny

Již během březosti je dobré klisnu podpořit nějakými minerálními doplňky, protože v tomto období klisna většinu potřebných látek odevzdá plodu a mohlo by u ní docházet k úbytku fyzické kondice a potřebných vitamínů.

Doporučujeme proto minerální doplněk Premin Mare, který napomáhá správnému trávení potravy, chrání játra a podporuje jejich správnou funkci. Je vhodný pro březí a kojící klisny.

 

Hříbata

I výživu hříběte po porodu je možné podpořit minerálními krmivy, které podporují růst a vývoj hříběte. Například minerální doplňky Premin Grower nebo Mikrop Horse Family jsou určeny přímo pro hříbata, napomáhají správnému trávení potravy a dodávají optimální množství stopových prvků a aminokyselin.

 

Koně ve střední a těžké sportovní zátěži

Pro koně s těžkou či střední sportovní zátěží je opravdu velmi důležitý správný přísun minerálů a stopových prvků. Při zvýšené námaze může rychle docházet ke ztrátě potřebných látek. Proto je nutné tyto látky dodávat jinými způsoby, ve formě doplňků. Navíc je u těchto koní vhodné podávat doplňky preventivně.

Velmi přínosným doplňkem je Alavis Triple Blend, který regeneruje šlachy, vazy a chrupavky, má protizánětlivé účinky a je vhodný pro koně každého věku.

Minerální doplněk Apple Elite Electrolyte je vhodný pro koně v těžké sportovní zátěži a to především během horkých dnů. Obsahuje totiž elektrolytické soli a zabraňuje dehydrataci organismu během zátěže.  

 

Doplňky pro všechny případy

Výrobci doplňků myslí i na koně, které nespadají pod skupiny vymezené výše. Můžete tak pořídit minerální a vitaminové doplňky pro koně v rekonvalescenciMSM Farnam, pro koně s dýchacími potížemi – Respiragil a další.

  

Jak se v tom vyznat?

Trochu se v těch doplňcích a minerálech ztrácíte? Nevíte, co pro svého koně pořídit? Podívejte se na naši tabulku, ve které popisujeme účinky přípravků, které máme v nabídce.

Tabulku si můžete také stáhnout jako PDF a třeba vytisknout.

Název

Funkce

MIKROS VDK 3kg

Komplexní minerální krmivo. Působí příznivě na zlepšení a udržení zdravotního stavu zvířat a jejich reprodukční schopnosti. Zlepšuje příjem a využití krmiva.

HORSE ECONOMY

Doplňkové krmivo pro koně se střední zátěží. Celý komplex vitamínů zabezpečuje potřebu pro požadovaný výkon. Obsah esenciálních aminokyselin urychluje regeneraci organismu po lehčím sportovním výkonu.

HORSE FAMILY

Doplňkové krmivo pro březí a kojící klisny, hřebce a hříbata. Zlepšuje reprodukční schopnosti, dodává potřebné vitamíny pro správný růst plodu a hříběte.

Česnekový speciál

Doplňkové krmivo s vysokým obsahem česneku. Příznivý účinek česneku na organismus se projeví lepším příjmem potravy, trávením a využitím živin, vytváří špatné podmínky pro parazity, napomáhá i v létě proti otravnému hmyzu. Vhodné i pro starší koně bez zátěže.

MICROP SE-VIT

Doplňkové krmivo s vysokým obsahem selenu a vitamínu E. Pro lepší kondici svalové hmoty, příznivě působí také při léčbě pohybového aparátu. Lze užívat preventivně.

MICROS DK SUPER 10

Slouží k zajištění optimální hladiny minerálních prvků, vitamínů a aminokyselin nezbytných pro výživu. Komplexní vitamíny napomáhající lepšímu trávení a lepšímu zpracování minerálů z potravy.

HORSE Herbs

Doplňkové krmivo s vysokým obsahem výtažků z bylin. Příznivě působí při dýchacích potížích. Pozitivně působí i při chronických dýchacích potížích. Vhodné podávat v přechodném období (podzim/zima, zima/jaro) jako prevenci před kašlem či jiným nachlazením.

Extrudovaný len

Doplňkové energetické krmivo s vysokým obsahem tuku. Vhodné pro koně v zátěži či březí klisny před porodem. Působí příznivě na trávicí trakt koně a napomáhají lepšímu přelínávání srsti.

Lněný olej

Lněný olej, lisovaný za studena. Podporuje kvalitu kopyt a srsti, vhodný na přechodná období při přelínávání koní jako podpůrný doplněk výživy.

Leros Pulmoran

Bylinná směs na průdušky. Vhodná pro koně s dýchacími potížemi, jako preventivní ochrana, usnadňuje vykašlávání. (Jako čaj pro lidi, čistě přírodní)

Biotin

Biotin pro koně na podporu kvality kopyt a srsti. Obsahuje biotin a zinek, napomáhajících lepšímu růstu rohoviny koně. Vhodné jako preventivní doplněk, užívat v kůrách.

HORSE Derma

Doplňkové krmivo obsahující především biotin, příznivě působí na růst rohoviny a na kůži zvířete.

HORSE Calm

Doplňkové krmivo pro zklidnění koní a pro regeneraci nervové soustavy. Vhodné pro koně s vysokým temperamentem, vhodné na závody či přepravu.

HORSE Chondro Best

Přípravek určený pro podporu a zlepšení funkce pohybového aparátu. Slouží jako prevence a ochrana kloubů, zvyšuje ochranu kloubního pouzdra a zpomaluje artritické změny. Vhodné jako prevence mladých koní v růstu a nebo starších koní v zátěži.

MICROP C- vit

Slouží jako minerální doplněk zlepšující imunitu koně. Vhodný jako prevence před nachlazením v přechodném období.

MSM Farnam

Přírodní doplněk proti bolesti a zánětu. Zlepšuje celkovou zdravotní kondici koně, chrání pohybový aparát koně. Napomáhá při regeneraci koní v zátěži. Vhodný pro všechny typy koní jako celková prevence organismu.

Kof-Eze

Sirup proti kašli napomáhá při problémech s dýchacími cestami, vhodný pro dušné koně či alergiky, plně přírodní.

Elektrolyt Horse Master

Krmný doplněk, který předchází dehydrataci organismu a napomáhá rychlejší regeneraci po velmi těžké zátěži, vhodný pro koně ve sportovním výcvikovém programu.

Respiragil liquid

Směs s bylinami, která podporuje správnou funkci dýchacího systému a pomáhá zvýšit obranyschopnost. Možno podávat preventivně pro zlepšení dýchacích cest a zmírnění dýchacích problémů a dušnosti.

Multimilk Equi

Náhražka nebo doplněk nativního mléka klisny pro hříbata, obsahuje veškeré potřebné minerály a složky umožňující dobrý vývoj hříběte.

Bylinná směs Nervinae

Bylinná směs značky LEROS, která působí na zklidnění koní. POZOR: Obsahuje kozlík lékařský, nedoporučuje se podávat v závodní sezoně.

 

PREMIN

Performance

Minerální krmivo určené pro koně v zájmovém chovu v nižší a střední zátěži. Komplexně doplňuje minerální a výživové spektrum pro koně s nižší zátěží.

Mare

Minerální krmivo určené pro březí a kojící klisny v zájmovém chovu. Doplňuje spektrum minerálů určených pro březí klisny, vitamíny potřebné pro zdravý růst plodu a neochuzování minerálního spektra matky.

Hoofcare

Minerální krmivo určené pro zlepšení pevnosti a tvrdosti kopyta. Obsahuje biotin a zinek, podporuje správný růst rohoviny.

Imuno

Minerální doplněk s vyšším obsahem vitamínů C a E a selenu, podporuje celkový imunitní systém koně, má pozitivní vliv na střevní mikroflóru zvířete a působí také repelentním účinkem proti hmyzu.

Flix

Minerální krmivo se zvýšeným obsahem omega 6 a 3 polynenasycených mastných kyselin. Vhodné pro koně s krmením nižší výživové hodnoty, nebo při krmení senáží. Zmírňuje výskyt plísní a snižuje riziko střevní koliky koně.

Green EZ

Minerální krmivo pro ekologické typy chovů, doplňuje celkové výživové spektrum koně, zlepšuje zažívání a celkovou funkci trávicího traktu.

Stable

Minerální doplněk pro koně v klidovém režimu či nízké zátěži. Udržuje tělo koně v kondici i bez fyzického výdeje.

Grower

Vitamínový doplněk pro hříbata obsahující minerály a stopové prvky důležité pro správný vývoj mladého koně.

Motion

Minerální doplněk s vyšším obsahem chondroprotektiv určených pro lepší vývoj kloubů, ochranu kloubních pouzder a celkového pohybového aparátu koně. Vhodné pro mladé koně ve vývinu či pro starší koně jako prevence proti artritickým změnám.

 

ALAVIS

Triple Blend

Kloubní výživa pečující o vazy, šlachy a chrupavky. Pro intenzivní regeneraci a ochranu pohybového aparátu koní, může se používat preventivně pro jakkoliv staré koně, vhodný i pro hříbata (např. v případě rychlého růstu). Běžně užíván také lidmi (v upraveném dávkování.

MSM

 

Doplněk zlepšující fyzickou kondici, chránící klouby, vazy a šlachy. Má prokazatelné bolest tišící a protizánětlivé účinky, vhodný také při rekonvalescenci po úrazu či nemoci. Alavis MSM je vhodný pro všechny koně a také pro koně trpící alergiemi.

 

LEOVET

Hamba Vet

Krmný doplněk chránící koně před kašlem a možnou infekcí, má velmi dobrý vliv na dýchací cesty. Rozkládá hleny a dobře působí proti bakteriím.

Biotin ZM

Biotin podporuje zdravý růst kopyt, vyživuje rohovinu a vyvažuje nedostatky v krmení. Má také velmi dobrý vliv na kvalitu srsti, doporučuje se užívat v kůrách.

Lněný olej

Slouží jako zásobovač energie. Na podporu látkové výměny  srsti, hřívy a kopytní rohoviny. Vyrobeno ze 100% přírodního  za studena lisovaného lněného semene.

Vital Derby

Optimalizace stravy sportovních a chovných koní. Podpora svalové hmoty pro sportovní koně a pro chovné na podporu plodnosti, výměny a kvality srsti, ke zhodnocení denního přídělu.

 

Využijte naši nabídku krmiv a krmných a minerálních doplňků pro koně. Najdete u nás prověřené výrobce, jakými jsou Premin, Derby, Alavis, Mikrop a další. Podívejte se do našeho e-shopu.

 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.