Výživové doplňky a krmiva pro drůbež

23.8.2022

Výživa je při chovu drůbeže jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují kvalitu a objem produkce. Pro tento účel vyráběná krmiva odpovídají potřebám jednotlivých druhů i kategorií drůbeže.

V tomto článku přinášíme přehled a informace týkající se námi nabízených krmiv pro drůbež.

Výhody krmiv pro drůbež

Optimální růst, vyváženost minerálů pro vývin skeletu u kuřic

Vysoká snáška u dospělých nosnic, pevnost skořápek, dobrý zdravotní stav.

Růst svalové hmoty díky efektivnímu zdroji energie v kmivu.

Vysoký váhový přírůstek krůt, hus a kachen, delikátní chuť masa.

Splňují vyšší nároky na výživu krůt.

Podporují dobrý zdravotní stav a kondici.

Význam minerálních látek a vitamínů

Minerální látky jsou ve výživě drůbeže velmi důležité, protože ovlivňují celou řadu procesů v těle drůbeže, aktivují enzymy, tvoří kosti a jsou nepostradatelné pro přesun živin v buněčné stěně. Přirozeně jsou tyto látky v těle drůbeže zastoupeny málo, důležitý je tedy jejich přísun potravou. Nejdůležitější ve výkrmu drůbeže je obsah draslíku, vápníku, fosforu a sodíku.

Nedostatek nebo nadbytek někerých minerálních látek může způsobit různé problémy. Například nedostatek zinku se projeví na stavu kůže a opeření, nedostatek selenu způsobuje vypadávání peří. Nedostatek manganu může způsobit vznik perózy, zpomaluje růst a vývoj kostí. 

Vitamín A podporuje reprodukci, vitamín E chrání organismus před volnými radikály a má také vliv na trvanlivost masa. Vitamín K je v těle drůbeže důležitý pro srážení krve. 

Z naší nabídky krmiv pro drůbež

 V nabídce jsou krmné směsi s obsahem antikokcidik pro redukci kokcidií. Kokcidióza je častá a nakažlivá střevní nemoc. Akutní průběh kokcidiózy může v chovu způsobit úhyn a samozřejmě sníží snášku.

Podívejte se na naší kompletní nabídku krmiv pro drůbež v kategorii krmiva pro slepice a drůbež a na krmítka pro drůbež.

Kromě krmiv pro drůbež najdete také v naší nabídce různé minerální doplňky pro nosnice, slepice, kachny, husy a jinou drůbež.

Doplnění minerálních látek do krmné dávky

Mezi velmi populární přípravky patří doplňkové minerální krmivo Plastin značky Bioveta, které je vhodné pro drůbež, ale také pro prasata a psy. Jeho výhodou je obsah mikroprvků ve formě organické formy bioplexů, které mají lepší využitelnost. Je zdrojem vápníku, sodíku, železa, jodu, zinku. Jde o ověřený český výrobek, výhodou je také jeho nízká cena oproti zahraničním přípravkům.

Vápenný grit (krmný vápenec) Mikrop je vyroben z přírodních, ekologicky čistých surovin. Svojí hrubou strukturou napomáhá rozmělnění potravy ve voleti a tím zvyšuje využitelnost přijímaného krmiva. Vysokým obsahem vápníku příznivě působí na tvorbu vaječné skořápky a kostní tkáně.

Minerál Nosnice Mikrop  je doplňkové minerální krmivo určené pro nosnice, kachny, husy a krůty ve snášce. Působí příznivě na zlepšení a udržení zdravotního stavu a na reprodukční schopnosti. Napomáhá také ke zvyšování užitkovosti. Zlepšuje příjem a využití krmiva. Přidává se do krmné dávky složené z jádra a statkových krmiv důkladným zamícháním.

Kvalitní bílkovinný koncentrát pro nosnice Mikrop slouží k doplňování krmných dávek. Obsahuje vysoký obsah dusíkatých látek a esenciálních aminokyselin z vysoce kvalitního sójového extrahovaného šrotu. Minerální krmivo zajistí dostatečný obsah vápníku, fosforu, sodíku a dalších důležitých prvků pro kvalitní výživu nosnic v době snášky. 

Pro podporu imunitního systému a snášky

Optimin pro drůbež 

Optimin pro drůbež značky Benefeed je výborným doplňkem výživy zvířat v zajetí, která nemohou využít přirozeného výběru potravy dle aktuálních potřeb jejich organismu, které se navíc mění např. s věkem, požadavkem na vysokou užitkovost apod. Mnohdy proto dochází k oslabení obranyschopnosti imunitního systému těchto zvířat, která jsou pak velice náchylná k různým onemocněním. Narušením rovnováhy minerálních látek v organismu také dochází k problémům s užitkovostí, vitalitou apod.

Optimin D obsahuje specifický komplex minerálních a dalších látek zohledňující individuální potřeby kategorie zvířat, pro kterou je určen. Minerální látky jsou ve formě, která zajistí maximální účinnost každého prvku tak, aby došlo k vyrovnání hladiny jednotlivých prvků v organismu. Optimální hladina všech prvků v organismu je mimo jiné zcela nezbytným předpokladem pro vysokou obranyschopnost a odolnost organismu např. proti infekčním a virovým chorobám. U užitkových zvířat jsou pak také eliminovány negativní důsledky poklesu užitkovosti z důvodu snížené hladiny makro a mikro prvků v organismu.

NutriMix Betaglukan

Při narušení zdravotního stavu skrze infekční onemocnění dochází ke snížení příjmu krmiva, zvýšení teploty, zhoršení růstu nebo užitkovosti. Rychlost, se kterou se organismus s infekcí vyrovnává, je následně ekonimickým ukazatelem chovu nebo výkrmu.
NutriMix Betaglutan se používá na podporu nespecifické imunity. V případě, že dojde ke kontaktu zvířete s infekčním onemocněním, dochází ke spuštění imunitních reakcí. Mezi prvotní imunitní reakce patří pomnožení bílých krvinek (makrofágů), které zajišťují obranu proti choroboplodným zárodkům procesem zvaným fagocytóza. Počet makrofágů je přímo úměrný rychlosti reakce na tyto zárodky.
NutriMix Betaglukan zajišťuje zvýšený počet makrofágů pomocí nechráněných β-1,3/1,6 – glukanů dříve, než dojde k onemocnění, a tím rurychluje odpověď na případnou infekci. NutriMix Betaglutan je vhodný pro všechny druhy zvířat, především s vysokou užitkovostí, mláďata a zvířata v rekonvalescenci.

Prevence proti bakteriím, plísním a pro podporu trávení

Acidomid pro drůbež 

Acidomid pro drůbež značky Benefeed slouží pro prevenci proti kokcidioze a proti množení patogenních bakterií, plísní a kokcidií. Jde o je špičkový výrobek moderní koncepce působící nejen proti množení patogenních bakterií, ale velice dobře také tlumí rozvoj a množení nitrobuněčných parazitů jako např. kokcidií. Není to ale není léčivo, neobsahuje kokcidiostatika a nezanechává tak rezidua v organismu. Nemá také ochranné lhůty. Obsahuje kompletně všechny organické kyseliny důležité pro zažívání a trávení. Organické kyseliny okyselují napájecí vodu, účinně ji také konzervují a stabilizují. Je tak výrazně omezováno nežádoucí množení patogenních bakterií a plísní v napájecí vodě, napáječkách a v rozvodech napájecí vody. Organické kyseliny jsou lehce stravitelné, v organismu jsou navíc využitelné jako zdroj energie. Organické kyseliny také redukují potíže zažívacího traktu a zlepšují stravitelnost bílkovin. Acodomid D pro drůbež díky látkám přírodního charakteru snižuje množení nitrobuněčných parazitů, jako jsou například kokcidie. Pro maximální efekt je však třeba pravidelného podávání do napájecí vody kdykoli ji měníte. Acodomid D jako jediný přípravek svého druhu na trhu obsahuje vyvážený poměr elektrolytických prvků podporujících účinnost jednotlivých aktivních složek výrobku. Elektrolyty urychlují a zvyšují přechod účinných látek přes buněční membránu do nitra buňky.

NutriMix Forticoat 

NutriMix Forticoat je tekutý koncentrát na podporu trávení a hygieny napájecího systému. Slouží k podpoře trávení drůbeže, dezinfikuje vodu a napáječku, zvyšuje kyselost žaludečního obsahu a tím podporuje trávení a udržuje střevní mikroorganismy v rovnováze. Pomáhá také potlačovat podmíněně škodlivé i přímo patogenní bakterie ve střevě. Preventivní podávání udržuje dobrý stav trávicího traktu a podporuje trávení. Okyselování před  líhnutím snižuje riziko infekce mláďat nežádoucími střevními bakteriemi. 

Podívejte se na naší kompletní nabídku minerálních doplňků pro drůbež a potřeb pro chov slepic a drůbeže.