Praktické rady a nezbytné potřeby pro pohodlné cestování se psem

Erika Kalinová, DiS. | 24.6.2024

Stále více lidí rádo cestuje se svým psím kamarádem. Psa již nebereme jako zvíře, ale jako člena rodiny. Tedy i tento člen si zaslouží dovolenou, výlet, cestu za dobrodružstvím. Ale pozor, zvažme možná rizika. Každá cesta nemusí být vhodná a nestojí za to, vystavovat psa možným rizikům a v tomto případě je vhodnější ubytování v ověřeném psím hotelu.

Pokud vybraná destinace je vhodná pro psího kamaráda, pak může být cestování nádherným zážitkem. Vše vyžaduje pečlivou přípravu a vybavení, které zajistí pohodlí a bezpečnost vašeho čtyřnohého přítele. V našem e-shopu nabízíme široký sortiment produktů, které vám i vašemu psovi pomohou užít si každou cestu naplno.

1. Pohodlí a klid pro vašeho psa

Antistresové pamlsky jsou skvělým způsobem, jak zmírnit úzkost a nervozitu psa během cestování. Pamlsky s přírodními složkami pomohou vašemu mazlíčkovi zůstat klidným a spokojeným.

2. Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost je klíčová nejen pro vás, ale i pro vašeho psa.

Přepravky poskytují bezpečné a pohodlné místo pro odpočinek. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální pohodlí a bezpečnost pro cestování. Snadno se instalují a udrží vašeho psa v bezpečí během jízdy.

Pokud pejsek cestuje mimo přepravku, pak je nutné zajistit mu vhodný postroj s upínacím pásem do auta. Pes bude připoután a v bezpečí bude on i vy. Zároveň i Policie vyžaduje bezpečné jištění pro zvířecí pasažéry.

V rámci zajištění ventilace v autě je možné využít i mřížky do oken. Zároveň k oddělení zavazadlového prostoru slouží dělící přepážka.

Z hlediska bezpečnosti se někdy vyžadují i náhubky, které jsou ideální například pro veřejnou dopravu nebo při návštěvě míst, kde je náhubek vyžadován.

Pokud plánujete delší výlet nebo výstup do horských oblastí a máte malé psí plemeno, pak doporučujeme zvážit zakoupení cestovních tašek nebo batohů.

3. Hygiena a čistota

Cestování se psem může být náročné na udržení čistoty. Naše savé podložky jsou skvělým řešením pro dlouhé cesty, když není možné z různých důvodů zastavit na venčení. Sáčky na exkrementy jsou nezbytností pro každého majitele psa, ať už cestujete po městě, v přírodě nebo chodíte jen tak na procházky.

Povlaky do auta chrání vaše sedadla před srstí, nečistotami a případnými nehodami. Jsou snadno omyvatelné a velmi praktické pro každodenní používání.

4. Pohodlí na cestách

Aby měl váš pes přístup k vodě a jídlu i během cesty, nabízíme cestovní misky a lahve na vodu. Misky i lahve na vodu jsou navrženy tak, aby byly snadno přenosné a praktické, což oceníte především během delších výletů.

V horkých dnech je nutné dbát i na ochlazení, k tomu slouží například chladící podložka pro psy.

Cestování se psem může být radostným zážitkem, pokud se na něj správně připravíte. Náš e-shop vám nabízí širokou škálu kvalitních produktů, které vám a vašemu mazlíčkovi zajistí pohodlnou a bezpečnou cestu. Navštivte naši nabídku a vybavte se vším potřebným pro nezapomenutelné výlety se svým psem!

Podívejte se i na naši kompletní nabídku potřeb pro psy.