To nejdůležitější z péče o oči, uši a zuby u psů

Erika Kalinová, DiS. | 23.9.2022

Pravidelná péče o oči, uši a zuby je stejně tak důležitá u psů jako u lidí. Díky prevenci můžete předcházet zánětlivým onemocněním. Neméně důležitá je i péče o srst.

Péče o oči

Pro péči o oči resp. oční okolí je důležité zvolit vhodné přípravky, které nedráždí oči, ale mají účinek. Ideální je každodenní péče o okolí očí a to hlavně od usazených nečistot. Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit Topvet Čistič očního okolí, bylinný koncentrát, který má také pozitivní vliv na zdraví očí. 
Jako rychlejší varianta na čištění očního okolí a vhodná třeba na cestování či výstavy je varianta čistících ubrousků. Tyto utěrky obsahují Aloe Vera a Provitamin B5. Oceníte především komfort, protože utěrky jsou v plastovém obalu napuštěné roztokem a připravené k okamžitému použití. V balení Vet´s Best v naší nabídce najdete 100 ks jednotlivě dělených utěrek.

Péče o uši

Uši jsou velmi citlivé místo pro psy a né každý pes je ochotný si péči náležitě užít. Jako rychlé řešení, ideální na cesty, nebo výstavy lze využít Vet´s Best čistící ubrousky, je to forma náprstku, který navléknete na prst a snadno uši vyčistíte. Bohužel v tomto případě nejde o hloubkové čištění, ale spíše o čištění, kam vás velikost vašeho prstu pustí.

Pro důkladné a hloubkové čištění doporučujeme kombinaci kapek vhodných pro preventivní čištění uší psa. Produkty Topvet jsou na přírodní bázi a jejich použití je velmi jednoduché. 
Kapky Topvet Očista jsou určeny k důkladnému vyčištění znečištěného zvukovodu a zevního ucha, intenzivně rozpouštějí maz. Obsahují látky s antiseptickým a hojivým účinkem. Druhým krokem jsou kapky Topvet Prevent, které jsou určeny pro pravidelnou a preventivní péči. Kapky obsahují celou řadu rostlinných silic - tea tree oil, manuku, eucalyptus a cypřiš. Tyto látky mají antiseptický účinek a redukují množství bakterií, některých virů a kvasinek. Navíc po použití zanechají ochranný povlak na pokožce vnitřního ucha.

Péče o zuby

Krásnou a o to zajímavější kapitolou je péče o čistotu ústní dutiny a zubů psa. Podobně jako u uší je potřeba u některých pejsků velké trpělivosti a tréninku, aby z čištění zubů nebyl strašák, ale rutina, kterou v pohodě zvládnou. Psi, kteří se účastní výstav navíc musí být schopni zuby předvést bez problému i ve výstavním kruhu, proto je dobré s péčí začít včas. 

Z televizních reklam, znáte nejspíš jednoduché a skvělé řešení v podobě žvýkacích pamlsků a kostiček, zde je nutné zmínit, že je nutné dbát na dobrou kvalitu a složení těchto produktů. Cena nemusí být vždy dobrým rozhodujícím faktorem. Navíc se nejedná o kompletní a hloubkové čistění zubů psa. Vhodnější jsou potravinové doplňky v kombinaci s kartáčkem pro čištění zubů psa. Skvělou volbou je mořská řasa Kelpa, tu lze krmit samostatně a nebo ji najdte v komplexních produktech, jako je Alavis PlaqueFree.

Tak jako existuje u značky Vet´s Best rychlý pomocník pro čištění očí a uší, tak i pro zuby jsou tu čistící ubrousky. Pravidelné používání může pomoci kontrolovat tvorbu plaků, snížit vznik zubního kamene a podpořit čerstvý dech. Opět se jedná o formu náprstků, tedy pohodlné a rychlé řešení.

U některých psů je nutné řešit také zápach z tlamy. Dle babských rad je dobré použít, odvar z hřebíčku a dalších bylinek dle přesně daných poměrů, to je ale vyšší dívčí, proto je určitě jednodušší použít sprej Stomaclean. Sprej se aplikuje pomocí rozprašovače či pomocí vatového tampónku na sliznici dutiny ústní. Účinnou látkou je zde propolis, máta a hřebíček. Omezuje tvorbu zubního kamene, plaku i zubního kazu. Působí i preventivně a v neposlední řadě odstraňuje nepříjemný zápach z tlamiček našich psích kamarádů.

Hledáte další produkty pro péči o pejsky? Vyberte si z naší kompletní nabídky potřeb pro psy a krmiv.