O minerálních lizech Profilick

Martin Nesvačil | 25.4.2024

Minerální kyblíkové lizy pro skot, koně, ovce i krávy od české firmy NTG AGRI s.r.o. najdete nově na našem e-shopu hned v několika variantách. NTG AGRI s.r.o. se zabývá výživou a poradenstvím pro všechny druhy hospodářských zvířat. V ČR se zaměřuje zejména na poradenství pro skot a prasata. Novým přístupem ke klientům se snaží komplexně řešit problematiky chovů.

Každý liz má jedinečné složení a je zaměřen na výživu a podporu například během březosti, období zvýšeného výskytu hmyzu nebo pro prevenci výskytu parazitů. Díky široké nabídce si můžete vybrat liz vhodný právě pro vaše zvířata s ohledem na problém, který chcete řešit. 

Lizy Profilick pro ovce a kozy

Lizy pro ovce a kozy nesmí obsahovat měď, naopak zinek, selen nebo vitamín B jsou velmi žádoucími prvky u těchto zvířat. Pro březí ovce je připraven speciální liz Profilick Lambing, ten obsahuje melasu pro boj s ketózou, cholin, který pomáhá chránit játra, vitamín B1 a hořčík působí preventivně proti nervovým potížím, které se mohou objevit před porodem i během něj (prevence proti křečím). Dále antioxidanty a organický selen společně s vitamínem E podporují imunitu zvířete, zlepšují výživnost kolostra a tím také zdraví jehňat. Vysoké množství zinku podpruje lepší kvalitu paznehtů a mléčné žlázy.

Lizy Profilick vhodné pro skot a koně 

Nejprodávaěnjší liz pro skot a koně, který ale můžete využít i pro ovce je ekologický liz Profilick Protect, který působí preventivně proti vnitřním parazitům. Jeho velkou výhodou je, že díky svému složení je vhodný také pro ekologická zemědělství. V boji proti parazitům pomáhá 13 bylin a rostlinných extraktů, které chrání trávicí trakt proti parazitům a kokcídiím. Bylinky mají antioxidační a protizánětlivé účinky. Liz obsahuje např. česnek, mátu nebo lékořici. 

Na našem e-shopu najdete kompletní nabídku solných a minerálních lizů pro skot, koně i ovce. Podívejte se také na celou nabídku pro chov hospodářských zvířat