Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy, Ze života firmy

vloženo 26.10.2016 15:10

Naše jezdkyně, díl 2.: Barbora Vaňková je v sedle jako doma

Barbora Vaňková je mladou nadějnou jezdkyní sbírající úspěchy se svými poníky, avšak v nadcházející sezóně začne pomalu sbírat zkušenosti také s velkými koňmi.

Lásku ke koním mají v rodině

Barbora pochází z malé vesnice kousek od jihočeského Tábora. Do školy dojíždí do Mladé Vožice, kde navštěvuje 8. třídu základní školy.

Ke koním ji přivedli rodiče, kteří také jezdí a pomáhají Barboře s přípravou. Díky malé rodinné stáji v Ratibořských Horách tak Barunka žila sen mnoha mladých dívek a u koní prakticky vyrostla. Díky tomu také moc dobře ví, že koně nejsou jen zábava, ale také spousta práce.

barbora vaňková

Talent se nezapře

Dnes Barbora sedlá především dva koně, Lipton Simona a Lipton Sinaje. S oběma sbírá velké úspěchy a zkušenosti. Říká, že každý kůň kterého měla možnost jezdit, jí něco dal a naučil. Nejlepších výsledků dosáhla s koněm Lipton Sinaj, který je již zkušenější a Barbora na něm měla možnosti získat větší jistotu.

Mezi jejich největší úspěchy patří například titul mistra ve Všestrannosti v roce 2014, dále titul vicemistra v roce 2015 a další titul mistra v kategorii děti v roce 2016. Velice si váží také velkého úspěchu na MČR pony 2014 v drezúře, kde obsadila se stejným koněm 3. místo. Jejím nejčerstvějším zářezem na pažbě je vítězství ve finále Stříbrné podkovy v Humpolci v roce 2016.

Vedle úspěchů se Sinajem také míří k nejvyšším příčkám se svým mladším pony valachem Saimonem, jehož dosavadní vrchol bylo vítězství ve finále Benjamin Cupu v roce 2016. Saimona si Barbora od samého začátku jezdí sama, proto pro ni bylo vítězství velmi důležité a byla na svého svěřence moc pyšná. 

Bohužel jezdecký sport není vždy jen o výhrách, ale přináší také smutné chvíle. Na fyzickou bolest se snaží Barbora rychle zapomenout a zotavit se, nejhorší pro ni byla zlomená ruka po pádu ze Sinaje, kterého měla teprve týden.

jezdkyně barbora vaňková

Oporu má v rodičích

Za Barbory největšími úspěchy stojí především její rodiče Eva a Pavel Vaňkovi, kteří ji podporují psychicky i finančně a jsou zároveň jejími trenéry. Barbora se podle vzoru svého otce Pavla oddala soutěžím všestrannosti a tak je občas můžeme vidět společně v jedné soutěži.

Pod vedením svých rodičů by se také tato mladá jezdkyně chtěla zúčastnit nadcházejícího Mistrovství Evropy v Maďarsku, které bude jejím cílem pro další sezónu. Inspiraci v jezdectví i v životě hledá u úspěšných lidí, kteří mají cíl a jdou si za ním.

Pečlivá příprava a oddanost sportu hraje prim, ale zábava nesmí chybět

Jezdecký sport je pro ni především zábavou, ale do budoucna se nebrání setrvání u koní na profesionální dráze, protože ji to opravdu velmi baví. Jezdectví ji přineslo spoustu přátel, ale také zodpovědnost a pokoru.

Její zodpovědnost se také odráží v jejím chování při závodech, vždy se snaží si dokonale a pod dohledem trenéra projít trať a nenechat nic náhodě, bezpečnost je pro ni vším. Jako podporu si na závody vozí své tři talismany – plyšové prasátko, sovičku a koníka. 

Když se zrovna nevěnuje koním a má trošku volného času, tak ráda běhá a jezdí na kole. Kromě sportovních aktivit ji baví trávit čas s přáteli a nebo sledování filmů. K volnému času patří také jídlo, Barča miluje francouzské brambory a nesnáší kulajdu a žemlovku. 

 

Barboru Vaňkovou sponzorujeme i my a dodáváme jí sedla na koně i další jezdecké potřeby a potřeby pro koně.

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.