Freejump, kvalita kterou potřebujete

Kamila Vaňková | 29.1.2024

Značku Freejump není určitě třeba představovat. Konečně máme to potěšení Vám oznámit, že nově ji najdete i v našem sortimentu. Světoznámá, bezpečná, pohodlná!

To je již 20ti letá tradice inovativních výrobků v jezdeckém sportu. Freejump se zabývá především produkty bezpečnostními, v jejich sortimentu tak najdete přilby, vesty, boty a hlavně designové bezpečnostní třmeny. Společnost byla založena v roce 2011 v Bordeaux ve Francii a jméno firmy roste již od základů. Více jak v 60ti zemích světa ji používá neuvěřitelné množství jezdců nejen ve vrcholovém sportu - mezi nejznámější jména patří Ludger Beerbaum, Martin Fuchs nebo Peder Fredricson. Oblíbené jsou tyto produkty také v amatérském sportu nebo v hobby ježdění, kdy svým jezdcům poskytují maximální pocit bezpečí. Kvalitu, dlouhou životnost, ale hlavně maximální bezpečnost zajišťují produkty této značky, které odpovídají aktuálním světovým normám.

Bezpečnostní třmeny Freejump

V našem sortimentu najdete oblíbené bezpečnostní třmeny jak v klasické variantě, tak v odlehčeném typu. Třmeny Freejump Soft Up Lite jsou vhodné díky svému odlehčení především pro ženy a děti, s velikostí nohy do vel. 39. Třmeny mají jedinečný design a jejich konstrukce poskytuje jezdci maximální bezpečí.

Široká nášlapná plocha třmenů Freejump zajišťuje dobrou stabilitu v sedle, třmeny jsou velmi pohodlné, vyrobené z kvalitního odlehčeného materiálu a na přání je lze objednat ve více barevných variantách. Vnější otevřené rameno se v případě pádu nebo zatížení otevře a uvolní tak jednoduše nohu jezdce. 

Bezpečnostní airbagové vesty Freejump

Vesta Freejump X´Air Safe 2 v 1

Ještě novější produkt, který nesmí v našem sortimentu chybět, je bezpečnostní airbagová vesta na koně, která je speciálně vyrobena jako 2v1. Pokud v soutěžích všestrannosti v terénní části používáte airbag vestu, jistě víte, že je možné ji použít pouze v kombinaci s klasickou bezpečnostní vestou. V případě bezpečnostní vesty Freejump X´Air Safe to ale nutné není. Airbagová vesta Freejump Vám nahradí v jednom produktu tuto kombinaci. Je vhodná nejenom pro skákání, ale i pro běžné jízdy do terénu. 

Tato revoluční novinka na poli jezdecké bezpečnosti vám díky své konstrukci poskytne maximální ochranu a na nošení je velmi pohodlná. Díky kombinaci je vesta lehčí a pohodlnější, lépe se v ní pohybuje a neomezuje jezdce v aktivitě. Po pádu jednoduše vyměníte bombičku a můžete vestu opět používat. 

Kombinace klasické bezpečnostní vesty a airbagu, 2v1.

Maximální pohodlí a bezpečnost.

8x vyšší ochrana v případě pádu v porovnání s běžnou vestou.

Nižší hmotnost vesty i menší bombičky.

Aktivace airbagu za 89ms.

Použití pro hobby jezdce i do těch nejvyšších soutěží.

Airbagová vesta Freejump, skoková

Freejump myslí ale i na skokové jezdce nebo na ježdění do terénu, kdy můžete využít jednodušší a levnější typ airbagové vesty Freejump. Ta je klasickou variantou airbagové vesty na koně bez klasické bezpečnostní vesty. Vesta je prodyšná, odlehčená a ochrání Vás v případě pádu několikrát více než klasická bezpečnostní vesta. Je pohodlnější oproti klasickým bezpečnostním vestám, neomezuje jezdce v pohybu a v případě pádu chrání záda, bederní páteř, křížovou kost, pánev a hrudník. Pokud se vesta aktivuje, výměna bombičky je velmi jednoduchá a rychlá záležitost.

Věříme, že nejen nás, ale i Vás tato nová značka v našem sortimentu potěšila. Další novinky ze sortimentu pro koně a jezdce najdete na e-shopu.

V případě dotazů doporučujeme doprovodná videa, nebo nám napište na e-mail: jezdecke-potreby-info@kamir.cz Rádi Vám s výběrem správné bezpečnostní vesty poradíme a podělíme se o naše zkušenosti a recenze na produkty Freejump.