Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 1.4.2014 15:21

Elektrické ohradníky - všeobecné informace

Elektrické ohradníky - všeobecné informace
Několik základních informací pro všechny, kdo chtějí pořídit elektrický ohradník. Článek obsahuje i doporučené výšky vodičů elektrického ohradníku pro jednotlivá zvířata.

Elektrické ohradníky jsou určeny především pro chovy hospodářských zvířat – skot, ovce, kozy, koně. V současné době se ohradníky využívají i pro zabezpečení ploch kde jsou drženi psi. Elektrické ohradníky se mohou také použít pro ochranu kultur před divokou zvěří. Využití se najde i při ochraně vodních ploch proti návštěvě vyder a ochraně památek před ptactvem. Jako doplněk hrazení se elektrické ohradníky využívají i v chovu exotických zvířat v zoologických zahradách.

Orientační výšky vodičů ohradníku

 

Elektrický ohradník je systém, kdy musí být všechny prvky dobře instalovány. I velmi dobře sestavný ohradník nemusí vždy stoprocentně zabránit úniku zvířat například při jejich splašení. Proto je nutné, v případě, kdy je ohrada vedena v blízkosti frekventovaných komunikací, doplnit elektrický ohradník pevnou ohradou.

U každého typu elektrického ohradníku v e-shopu najdete technické údaje, návod k použití a všeobecné pokyny k výstavbě elektrických ohradníků. Podívejte se například na elektrický ohradník RAPTOR.

Při výběru je nutné věnovat pozornost především maximální energii výkonu v joulech, která nás informuje, jak „silný“ ten který elektrický ohradník je. Obecně platí že pro koně na malých ohradách potřebuji zdroje od 1 joulu energie, pro skot a ovce elektrický ohradník s výkonem minimálně 3 jouly.

Přečtěte si dokument Obecné zásady stavby elektrických ohradníků (pdf).

Na úvodním obrázku vidíte elektrický ohradník na farmě Borová, která testuje většinu našeho sortimentu.

 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.