Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 26.3.2019 9:56

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost na prvním místě
I mistr tesař se někdy utne. Proto by minimálně přilba měla být neodmyslitelnou součástí výstroje jezdce.

Kdo nepadá, jezdí pod rámec svých možností..

Pokud se u koní a jezdectví již nějakou dobu pohybujete, tak jste tento výrok již nepochybně zaslechli. Je faktem, že u koní může dojít k různým, často nečekaným situacím a pro pád jezdec často nemusí chodit daleko. Jezdecká bezpečnostní přilba je tak na koni opravdovou nutností. Vhodná bezpečnostní přilba by měla mít minimálně tříbodové zapínání, jezdci musí sedět, aby nemohlo dojít k posunutí přilby, zároveň by měla bezpečnostní helma pro jezdce být dostatečně komforntní, aby se jezdec cítil dobře. 

Hlavu máme jen jednu, proto je u jezdecké bezpečnostní přilby důležité brát v potaz její kvalitu. U nás najdete široký výběr helem, a každá je certifikovaná a vhodná pro každodenní využití. U jezdeckých přileb pro děti bývá problém, že děti rychle rostou a přilba jim pak nevydrží příliš dlouho. To je možné vyřešit nastavitelným kolečkem, kterým si velikost přilby lze upravit. Tento systém najdete například u jezdecké bezpečnostní helmy USG nebo u jezdecké přilby Kentaur Jessica. Obě helmy mají také svou variantu pro dospělé.  

O něco málo dražší, ale zato velmi kvalitní variantou pro děti jsou jezdecké přilby KEP Keppy, které jsou speciálně navržené pro ty nejmenší jezdce. Helma KEP Keppy má odjímatelný kšilt a prodloužení v oblasti spánků, které tak lépe chrání před úrazem. Je dobře polstrovaná a několikavrstvá technologie umožňuje lepší absorbci nárazu. Přilba je také hezká na pohled. Její výhodou je možnost změny vnitřní výstelky za jinou velikost, jedna skořepina tak vyhovuje velikostem 49-53. 

KEP KeppyKep Keppy

 

Jezdecká bezpečnostní vesta, do 16ti let povinně!

Ano, toto platí pro jezdce pod hlavičkou ČJF, kdy je vesta povinná pro jezdce do 16ti let včetně. Při soutěžích všestrannosti do terénní zkoušky je vesta povinná bez ohledu na věk pro všechny. Jezdecká bezpečnostní vesta může být částečně pak nahrazena páteřákem, který nechrání hrudní část a není tak efektivní. Jezdecká bezpečnostní vesta musí jezdci především dobře sedět a nesmí omezovat v pohybu. Doporučujeme bezpečnostní vestu USG Flexi, která je pohodlná a vhodná pro trénink i závody, koupit můžete i v dětských velikostech. Pozor na délku vesty. Pokud je vesta příliš dlouhá, při ježdění "drncá" o zadní rozsochu sedla a ruší pohyb jezdce i koně.
Bezpečnostní vesta může předejít nebo alespoň zmírnit zranění a jeho možné následky v oblasti páteře a hrudního koše. O stupeň výše pak najdeme airbagovou bezpečnostní vestu pro jezdce, která je novodobým trendem v bezpečnosti. Airbagová vesta efektivně chrání jezdce před zraněním, chrání páteř, hrudní koš i krční páteř, je lehká a jezdce neomezuje v žádném pohybu. Vesta se nafoukne při natažení bezpečnostního lanka během do 100 milisekund. V aktivované vestě se jednoduchým úkonem vymění bombička a vesta je připravena na další kolo. Vesty Helite jsou využívány profesionály i amatéry po celém světě. 

Airbagová vesta HeliteVesta USG

Široký výběr kvalitních jezdeckých bezpečnostních přileb, vest a páteřáků a jezdeckých potřeb najdete v našem e-shopu

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.