Ohlédnutí za Bohemia Eventing Tour a finále KMK 2023

Ing. Tereza Bašta Kamírová, Foto: Marcel Runštuk & Jan Kamír | 20.9.2023

První polovina září byla ve SK Borová ve znamení závodů ve všestrannosti, celkem za dva víkendy odstartovalo více než 220 koní.

1.-3.9.2023 hostil náš jezdecký areál mezinárodní mítink ve všestrannosti. Celkem se zůčastnilo 7 zemí, vedle České republiky také jezdci z Belgie, Itálie, Maďarska, Německa, Rakouska a Švýcarska. Nejvyšší soutěže na mezinárodní úrovni byly tři, CCI3*-S, CCI2*-S a CCI2*-L, vedle toho byly vypsané také národní soutěže CNC1*, ZL a Z. Sobotní crossy a nedělní parkury živě přenášela EquiTV, díky tomu se také můžete zpětně podívat na záznam z těchto dvou dnů.

ZÁZNAM Z NEDĚLNÍHO PARKURU

ZÁZNAM ZE SOBOTNÍHO CROSSU

ONLINE VÝSLEDKY - BOHEMIA EVENTING TOUR

V neděli po skokové zkoušce proběhlo vyhlášení výsledků, celkem 3 hymny byly slyšet během dekorovacího ceremoniálu - Rakouská, Švýcarská a Česká.

CCI3*-S

Nejvyšší soutěž vyhrála švýcarka Steffi Mylius v sedle koně Curry, druhé místo si odvezl rakouský reprezentant Robert Mandl a Chateu Gaillard a třetí příčku si odvezl český reprezentant, účastník Olympiády v Tokiu Miloslav Příhoda s koněm Obora´s Guitar Gangster.

CCI2*-S

První místo v soutěži CCI2*-S obsadila rakouská reprezentantka a účastnice Olympiády v Tokiu - Lea Siegl s koněm Lebenstraum, taktéž si odvezla druhé místo s koněm Roxane JE a třetí příčku obsadila česká dvojice - Jaroslav Abík a Be Bop Du Pestel.

CCI2*-L

V dlouhém formátu dvouhvězdové soutěže zazněla česká hymna, a to díky Patrikovi Sukdolákovi s Quidou, druhé místo si odvezla němka Pita Schmid s klisnou Favorita V a třetí příčku obsadil belgický reprezentant Kris Vearvaecke s koněm Rollo Van Alsinger.

Finále KMK a Národního poháru ČJF ve všestrannosti 2023

Další víkend 8.-10.9.2023 pokračoval v duchu národních soutěží, kdy se bojovalo o první místa ve finále KMK v kategorii, 4letí, 5letí a 6letí koně, zároveň probíhalo finále Národního poháru ČJF ve všestrannosti za rok 2023 a soutěžilo se také v otevřených soutěžích pony ZL, pony L, ZK, Z, ZL, CNC1* a CNC2*.

Vítezi mezi mladými koňmi se stali:

4letí koně - Happy Day 4 v sedle s Vendulou Kačírkovou

5letí koně - Moony Rain v sedle s Gabrielou Slavíkovou

6letí koně - Mellevue Van Rechteren v sedle s českým olympionikem Miroslavem Trundou

ONLINE VÝSLEDKY - KMK A NP

Gratulujeme všem jezdcům, koním, majitelům i chovatelům za skvělé výkony a úspěchy.

SK Borová, firma Kamír a rodina Kamírova by ráda poděkovala také všem, kdo se na akcích podíleli, sboru rozhodčích, všem členům technického personálu a partnerům akce.

Další ročník Bohemia Eventing Tour již má své datum, a to 13.-15.9.2024! Těšíme se na vás!