O krmení pro rybičky S.A.K.

Ing. Tereza Bašta Kamírová, Samuel Suchánek | 20.5.2024

Kvalitní krmivo je základ pro chov zvířat ve všech oborech, proto jsme pro vás vybrali a naskladnili kvalitní česká krmiva pro rybičky S.A.K., která k nám nepřijela přes půl světa, ale vyrábí je rodinná firma v Černé v Pošumaví. Majitelé firmy jsou nadšení a velmi zkušení akvaristé, kteří se při výrobě krmiv pro rybičky zaměřují na kvalitu používaných surovin a moderní technologie jejich zpracování. Krmiva pro ryby SAK nabízí chovatelům široký výběr, tak aby chovatel mohl poskytnout svým rybičkám ten nejlepší možný mix.

Většina krmiv, která jsme pro vás vybrali jsou plnohodnotná extrudovaná krmiva, obohacená o vitamíny a minerální látky, to znamená že rybám nemusíte přidávat již žádné další složky a pokryjete celou krmnou dávku. Základní variantou jsou granule pro rybičky SAK 55, které jsou vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb a mají vyvážený poměr masové a rostilnné složky. Případně také granule pro akvarijní ryby Mix, které obsahují již zmíněnou směs 55, směs Green, Energy a Gold v poměrech odpovídajících druhům akvarijních ryb běžně chovaných ve společenských akváriích (tetry, parmičky, živorodky, sumečci, cichlidy, čichavci…).

Vedle plnohodnotných mixů najdete v nabídce také speciální krmivo jako jsou tablety ze spiruliny, vhodné pro řasožravé cichlidy a sumce. To se doporučuje několikrát týdně přidávat i dalším rybám, např. terčovcům.

Kvalitní technologické zpracování zajišťuje vysokou stravitelnost krmiva, zároveň se krmivo nerozpadá a nekalí tak vodu

Výběr velikosti krmiva pro ryby SAK

Při výběru krmiva je nutné vybrat správnou velikost dle velikosti chovaných ryb. Orientovat se můžete podle tabulky.

Velikost Rozměr Velikost ryb
00 0,001 - 0,4 m 1 - 2 cm
 0  0,4 - 0,6 mm  2 - 3 cm
 0,7 - 1 mm 3 - 5 cm 
 1 - 1,5 mm 5 - 7 cm 
 1,6 - 2,7 mm 7 - 13 cm 
 2,8 - 3,5 mm > 13 cm 
vločky     1 cm -