Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 8.10.2021 16:14

Nenechte se přehlédnout! Reflexní prvky pro koně i jezdce.

Nenechte se přehlédnout! Reflexní prvky pro koně i jezdce.
Nosit reflexní prvky na vyjížďce není out! Vyvarujte se nehodám při snížené viditelnosti díky reflexním prvkům pro koně, jezdce nebo třeba psa.

Podzimní vyjížďky do přírody po práci nebo po škole jsou skvělým relaxem pro jezdce i koně. Vyrazit si do barevné přírody, která se denně mění díky podzimnímu zabarvení stromů je skvělý balzám na duši. Po horkém létě konečně můžete vyrazit do lesa bez silné vrstvy repelentu a trápit vás už nebude ani sálající vedro. Naopak je ale podzim obdobím častých mlh a také se zkracuje den, což s sebou často přináší horší viditelnost.

Stejně jako chodci nebo cyklisti musí být na silnici vidět, nezapomínejte na reflexní prvky ani při jízdě na koni. V mlze nebo šeru můžete být hůře vidět a přibližující se řidič, motorkář nebo třeba cyklista bude mít menší šanci vás zaznamenat včas a přizpůsobit tomu svoji jízdu.

Ideálním řešením pro podzimní vyjížďky jsou reflexní bederní deky, které zvýší viditelnost koně, bederní deku můžete doplnit také reflexními zvony, kamašemi nebo třeba reflexním poprsníkem pro koně. Nezapomínejte, že je nutné vybavit těmito prvky i jezdce, nikdy nevíte, jaká situace nastane a kdy budete muset „jít po svých“. Pro jezdce je ideální použít reflexní popruh na záda, pásek na přilbu nebo alespoň pásky na ruku. Pokud s sebou máte i psího parťáka, vybavte jej reflexním obojkem pro psy nebo reflexní vestou.

V minulosti se na tento aspekt bezpečnosti při jízdě na koni tolik nedbalo, dnes si ale můžete vybrat ze širokého množství reflexního vybavení dle vaší libosti a vybavit tak sebe i svého koně na dny s horší viditelností.

Buďte vidět a zvyšte svoji bezpečnost na silnici!

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Ceník 2021

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.