Nativia, tak trochu jiné české krmivo pro psy

Erika Kalinová, DiS. | 17.2.2023

Nativia je novou českou značkou krmiv pro psy a kočky, jejíž receptury jsou pečlivě sestavovány na základě dlouholetých zkušeností. Základní myšlenkou značky je poskytovat zvířatům přirozenou výživu nezatěžující jejich organismus, sledovat světové trendy a aplikovat je v rozumné míře do vývoje nových krmiv.

Bílkoviny na prvním místě

Podmínkou kvalitního krmiva jsou kvalitní vstupní suroviny, které ovlivňují jeho stravitelnost. Čím více se stravitelnost blíží 100 %, tím je krmivo pro daného jedince vhodnější. Pro psy i kočky jsou jednoznačně stravitelnější bílkoviny živočišného původu (maso, vnitřnosti, masové moučky) oproti bílkovinám získaných z rostlinných zdrojů. Produkty pro psy značky Nativia obsahují až 94 % bílkovin živočišného původu a svými parametry se tak řadí mezi přední značky na trhu. Stejně důležitý jako kvalita vstupních surovin je technologický postup při zpracování jednotlivých komponentů.

Řada krmiv pro psy Real Meat

Granule pro psy Real Meat jsou krmiva pro nejnáročnější zákazníky, kteří vyžadují maximální chutnost, vysoký obsah masa a bez obilné složení. Charakteristický je pro ně opravdu vysoký obsah čerstvého masa (42 % v čerstvém stavu) – tím se odlišují od mnoha výrobků na trhu. Čerstvé maso je kombinováno s dobře stravitelnou rýží.

Stejně jako ve standardní řadě i zde se využívají suroviny s vysokou stravitelností. I proto v řadě Nativia Real Meat najdete podíl bílkovin živočišného původu z celkového množství bílkovin až 89 %. Zdrojem bílkovin v jednotlivých výrobcích jsou kromě kvalitních sušených masových surovin čerstvá masa z tuzemských chovů, hydrolyzované maso z lososa a také hydrolyzované kuřecí maso a játra. Rozmarýnový extrakt funguje jako přídoní antioxidant, díky tomu je tak krmivo stabilizováno a nedochází k oxidaci tuků. Vedle stopových prvků v chelátové formě najdeme ve složení této řady také extrakt z Ostropestřce mariánského, ten podporuje regeneraci jaterních buněk. Přítomné Sysadoa látky v krmené dávce pak podporují optimální vývoj a regeneraci kloubních chrupavek, kvasinkový a sladový extrakt imunitu a chutnost krmiva. Ke správné činnosti trávícího traktu a posílení imunitního systému organismu napomáhá Čekankový inulín (prebiotikum) a bakterie Enteroccocus faecium (probiotikum).

Pokud je při výrobě krmiva použito čerstvé maso, je jeho skutečný obsah v granuli cca 3,5 krát menší než v syrovém stavu.

Standardní řada krmiv Nativia

Standardní řada Nativia granulí neobsahuje maso v syrovém stavu, ale receptura respektuje přirozené zákonitosti výživy psa. Krmivo obsahuje prebiotika a probiotika pro podporu imunity. Obsahuje Juku pro redukci zápachu exkrementů. Má vyvážený poměr omega 3 a 6 mastných kyselin pro krásnou a zdravou srst i kůži. Obvyklá kombinace obilovin či brambor je zcela nahrazena pouze kvalitní rýží a ta svojí stravitelností a profilem aminokyselin tyto tradiční suroviny převyšuje, nezatěžuje organismus a společně s ostatními komponentami výrobku zajistí zdravou výživu psa. Krmivo neobsahuje kukuřici, pšenici ani sóju. Ke konzervaci jsou použity přírodní antioxidanty, a to směs Tokoferolů a rozmarýnového extraktu. Svým složením se řadí mezi kvalitní výborně stravitelné krmivo pro psy.

Z řady granulí, kde je vysoká stravitelnost, bez použití masa v syrovém stavu, můžeme doporučit granule Nativia Adult Lamb & Rice. Jedná se o krmivo pro dospělé senzitivní psy všech plemen s citlivým zažíváním od 12 měsíců věku. Je to kompletní hypoalergenní krmivo ve formě granulí, které je lehce stravitelné a vyrobené z kvalitních surovin. 

Konzervy pro psy Nativia

Vedle suchého krmiva máme v nabídce také monoproteinové konzervy pro psy, kdy jejich složení je 100 % masa. Jedná se o vysoce kvalitní konzervy pro psy s nahrubo krájeným masem. 

Naši kompletní nabídku konzerv, pamlsků a granulí pro psy najedete v našem eshopu v kategorii krmivo pro psy. Kromě krmiv pro psy nabízíme celý sortiment potřeb pro psy jako misky pro psyboudy pro psy, hračky pro psy a další potřeby pro psy.