Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 18.6.2019 17:45

Kamaše pro koně, bandáže, šlachovky, zvony pro koně.. Víte, které vybrat?

Kamaše pro koně, bandáže, šlachovky, zvony pro koně.. Víte, které vybrat?
Kamaše pro koně, zvony pro koně, šlachovky, strouhavky, krosové chrániče pro koně a jiné. Variant je mnoho, víte která je ta nejlepší pro Vašeho koně?

Ochrana šlach, kloubů a patek koně je důležitá nejen za závodech a při těžkém tréninku, ale také během běžné práce s koněm. Správný výběr kamaší pro koně nebo zvonů pro koně či patek předchází zraněním koně a následné obvykle velmi dlouhé době rekonvalescence. Náchylnost ke zranění končetin obvykle ovlivňuje hned několik faktorů. Koně ve vyšší sportovní zátěži mají k těmto zraněním větší sklon, než koně v klidovém režimu, ale není to podmínkou.

Kamaše pro koně, jaké jsou ty pravé? 

Chrániče pro koně zpravidla chrání šlachu a spěnkový kloub koně, u kamaší je vždy potřeba dávat pozor na to, aby nedocházelo k přehřívání šlach koně, proto je vhodné zvolit šlachovky nebo strouhavky s dobrým ventilačním systémem, který je schopen šlachy ochlazovat během vysoké zátěže. Velmi dobrou ventilaci mají šlachové kamaše pro koně Kentucky Air Tendon s několika průduchy, levnější variantou šlachovek pak může být například sada kamaší QHP, která je dostupná v mnoha barvách. Další možností jsou krosové chrániče Premier Equine Carbon, které jsou skvělou volbou pro terénní zkoušky všestrannosti, mají dobrý ventilační systém a díky karbonové vložce poskytují koni maximální ochranu. Kamaše by také nikdy neměly být na koni déle, než je nutné a měly by být přiměřeně dotažené. Přetažení kamaší může být problém především v případě bajonetového zapínání, kdy člověk snadno kamaše utáhne víc, než je nezbytně nutné. Končetiny pak nejsou správně prokrvené a může dojít k vnitřnímu zranění, které se projeví následným otokem. 

Zvony pro koně, do výběhu i na práci 

Zvony PremierZvony pro koně pak chrání patku a korunku, zároveň předchází "ušlápnutí" podkovy koně během pohybu. Zvony na koně jsou k dostání v několika varinatách, mohou být anatomicky tvarované, či rovné, záleží také na materiálu. Pokud kůň nosí zvony např. do výběhu a má je na sobě delší dobu, je dobré vyhnout se materiálům, které mohou při delším použití "spálit" kůži spěnky (např. neopren či umělá kůže). Vhodnou variantou mohou být například zvony pro koně ManMat, které nezadržují vodu, dobře drží a schnou. Pro práci je pak dobré použít anatomicky tvarované zvony. 

Bandáže pro koně 

Bandážování je velké téma mezi jezdci i ošetřovateli po celém světě, každý má jiné zkušenosti a tvrdí něco jiného. Bandáže obecně se používají obvykle při drezúrní, přiježďovací práci a jsou dobrou oporou šlachy koně. Při bandážování je důležité utahovat bandáže přiměřeně, nepřitahovat je moc, aby mohla být končetina správně prokrevná. Nezbytné je také dát si pozor na směr bandáží, aby byl na obou končetnách stejný a váha tak byla rovnoměrně rozložená. Bandáže pro koně mohou být fleecové, elastické, kombinované nebo zateplovací. Zateplovací bandáže se společně s podložkou pod bandáže používají během klidového režimu, předchází se tak otokům končetin. 

Při výběru chráničů pro koně vždy vybírejte kamaše individuálně pro daného koně, tak aby mu byl poskytnut ten nejvyšší možný komfort a ochrana. A pokud si nejste s výběrem 100% jistí, poraďte se raději s odborníkem nebo trenérem, při výběru chráničů nikdy není dobré experimentovat. 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.