Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 29.6.2018 7:27

Jak vybrat korekční či tlumící podložku pod sedlo?

Jak vybrat korekční či tlumící podložku pod sedlo?
Špatně sedící sedlo může způsobit bolesti zad koně i jezdce a znepříjemnit tak práci dvojice. Korekční či tlumící podložky mohou těmto problémům předejít. Víte jaké jsou vaše možnosti?

Potřebuje váš kůň korekční podložku? 

Správně vybraná korekční či tlumící podložka pod sedlo může ulevit jak koni, tak jezdci a znepříjemnit tak práci dvojice. Samozřejmě nejlepší variantou je výborně sedící sedlo, avšak mnohdy není možné správné sedlo pro vašeho koně najít, či máte koní více a je nutné najít kompromis. 

Také může dojít k přesvalení zádových svalů koně a napasované sedlo již není 100%. Poté je možné vypomoci si právě některou z možných variant korekčních či tlumících podložek pod sedlo.

Jaké jsou možnosti?  

Možností je na trhu s jezdeckými potřebami hned několik. Vždy je dobré vybrat podložku indiviuálně pro každého koně zvlášť a vzít v potaz jeho zdraví.

Paměťová pěna

V dnešní době je velmi moderní používat anatomické podložky z paměťové pěny, které nejen doplňují nedokonalosti sedla, ale také tlumí nárazy.

Dečky jsou obvykle složeny z několika vrstev kvalitních moderních materiálů, které zaručují maximální pohodlí jezdci i koni, avšak dejte pozor, aby Vám podložka sedlo příliš nezúžila a koně pak sedlo netlačilo. Na našem e-shopu najdete například velmi kvalitní podložku Kentucky Absorb, která absorbuje nárazy a je složena z několika vrstev pěny a gelu, navíc je anatomicky tvarovaná a přizpůsobí se tak hřbetu koně. 

Gelovky

Další variantou je takzvaná gelovka, která je obvykle tenčí než paměťová podložka, a proto sedlo tolik nezúží. Absorbuje nárazy a snižuje tak tlak na koňský hřbet, zároveň také zabraňuje v pohybu sedla, takže sedlo nemá tendenci sklouznout.

Gelovou podsedlovou podložku je také možné dát přímo na hřbet koně pod podsedlovou dečku, pozor ale, někteří koně na ni poté nereagují příznivě, protože je podložka může tahat a nemusí to pro ně být příjemné. Také je možné použít gelovku s vyvýšením v přední či zadní části a vyrovnat tak sedlo dle potřeby.

Moderní variantou je potom gelovka s beránkem, která nejen tlumí nárazy, ale také dobře vypadá!

Gelovka s beránkem

Beránek

Moderní a dobře vypadající variantou je takzvaný beránek, který dobře vypadá a může vyplnit komoru sedla, pozor ovšem, aby se komora sedla nezúžila příliš a koně netlačila.

Beránek může také absorbovat nárazy na koňský hřbet, avšak určitě ne v takové míře jako pěnová či gelová podložka. Beránek může být buď pravý nebo umělý, proto pozor na způsob ošetření!

 

Podívejte se také na naší kompletní nabídku jezdeckých potřeb a potřeb pro koně.

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.