Děkuji, beru na vědomí

Vaše soukromí je důležité: K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s tímto sdělením. Ví­ce informací­

Kamír - info portál

Rady a tipy

vloženo 28.5.2019 8:24

GPS obojky pro psy i kočky

GPS obojky pro psy i kočky
GPS obojky - lokátory - pro psy, ale i pro kočky, jsou určené především pro zvířata, která se ráda vzdalují ze svého domova, pohybují se po velkém pozemku, zabíhají se nebo se pohybují v náročném a neznámém terénu.

Ten kdo zažil chvíle, kdy se mu pes zaběhl a hledal ho hodiny po rozhlehlém území, jistě ocení tento výrobek. GPS obojek dokáže vyhledat a lokalizovat Vaše zvíře na krátké i dlouhé vzdálenosti dle typu obojku.

GPS obojky mají několik funkcí, které dokážou Vašeho psa nejen lokalizovat, ale i cvičit. Jsou vyráběné v různých provedeních. Na trhu proto najdete modely, které jsou určené pro malá, střední ale i velká plemena. Není to jen sledování nebo lokalizace vašeho psa. GPS obojek je hojně využívaný při výcviku a to hlavně v lese, loukách a oblíbený je především u myslivců. Psovi chcete dát volnost, ale zároveň ho chcete mít pod kontrolou.

Jak funguje GPS obojek?

GPS obojek využívá technologii, kterou znáte například z mobilu nebo navigace. Prostřednictvím GPS dostává majitel psa přesnou informaci o aktuální poloze svého psa. Pes má na krku sledovací zařízení a signál vysílá informace do základny, což je například chytrý mobilní telefon, tablet nebo vysílačka. Tedy pokud se Váš pes vzdálí z vymezeného území (např. dům, zahrada) dostanete ihned zprávu o pohybu. Pokud vymezené území nemáte a máte psa ve volném prostoru sledujete ho jako bod na Vašem telefonu nebo vysílačce.

Režimy GPS obojků a lokátorů

Sledovací obojky se vyrábí v různých provedeních. Některé GPS obojky mají menší dosah, některé delší a některé mají kombinací včetně výcvikového menu. Ve stručnosti lze říci, že jsou 3 druhy:

 • Na krátkou vzdálenost – je určený pro lokalizace psa doma a vyznačuje se dosahem kolem 50 až 80 metrů.
 • Monitorovací režim - určný pro hlídání pohybu na vymazeném území -  když se pes vzdálí ze své „základny", lokátor to okamžitě zaznamená a vše nahlásí majiteli pomocí SMS zprávy na mobilní telefon. GPS obojek se sám přepíná do režimu, který psa monitoruje až několik kilometrů od domova.
 • Sledovací a vyhledávacíí režim - umožňuje sledovat pohyb psa po celé ČR. Majitel aktivuje sledovací režim (tracker) zasláním SMS zprávy nebo nastavením obojku.

GPS obojek nebo lokátor ocení především majitelé psů, kteří se:

 • rádi toulají a zabíhají
 • procházejí náročným výcvikem v terénu
 • chtějí pejskovi dopřát svobodu a sobě klid
 • potřebují mít psa pod neustálou kontrolou
 • chtějí zvýšit bezpečnost svého psa

Jak vybrat GPS obojek?

GPS obojekPři výběru GPS obojku je potřeba si umět odpovědět na základní otázky:

 1. Jaký potřebuji dosah sledovacího obojku
  Pro sledování dejte přednost obojkům s dosahem několika kilometrů. Například pomocí profesionálních GPS obojků (neboli rádiových GPS obojků) můžete sledovat aktuální polohu svého psa až do vzdálenosti 16 km, a to v nejnáročnějším terénu.
 2. Jaké funkce potřebuji, jaké bude jeho využití?
  Budu jen sledovat pohyb psa (kočky). Nebo jej chci použít i pro jeho výcvik (psa, kočku ani pomocí GPS obojku moc nevycvičíte). Pro výcvik psa v terénu zvolte obojky kombinující GPS a výcvikové funkce. 
 3. Potřebuji vodotěsnost GPS obojku?
  Je jasné, že pro práci v terénu je nutné, aby byl obojek (přijímač i vysílač) odolný vůči námaze, opotřebení a povětrnostním vlivům. Levnější sledovací obojky zvládnou běžný déšť, ale nikoli celé ponoření do vody. Proto pro výcvik sáhněte po co nejdokonalejších přístrojích, které zvládnou všechny možné podmínky.
 4. Jak velký počet psů bude napojených na GPS?
  Některé sledovací obojky jsou určené pro více než jednoho psa, resp. stačí si zakoupit více přijímačů (obojků) a propojit je s vysílačem. Pod kontrolou tak můžete mít celou svoji smečku.
 5. Potřebuji zobrazení polohy psa na mapě?
  Pro běžné použití jsou ideální GPS obojky na SIM kartu, kde můžete sledovat polohu psa přímo z Vašeho chytrého telefonu, tabletu anebo na PC. Propracovanější modely vám nabídnou zobrazení prostřednictvím různých aplikací, na mapách nebo přímo na vysílačce, což oceníte především v terénu.

 

 

RSS kanál - buďte vždy v obraze RSS

 

Kamír ceník 2020

 

Ověřeno zákazníky

12 opravdu dobrých důvodů
proč nakupovat v našem e-shopu s chovatelskými a zemědělskými potřebami

Odrážka solidní prodejce s tradicí
Odrážka prověřená kvalita zboží
Odrážka zboží ověřeno na naší farmě
Odrážka různé možnosti platby a dopravy
Odrážka 8 prodejen s možností osobního odběru zboží 
Odrážka přes 9000 m2 prodejní plochy
Odrážka více než 13 000 položek skladem
Odrážka rychlé dodání zboží
Odrážka bezplatné poradenství
Odrážka sleva na jeden nákup ročně
odrážka možnost dopravy zdarma
odrážka podle dotazníku spokojenosti 100% zákazníků doporučuje 

© 2005 - 2021 KAMÍR a Co spol. s r.o. | tvorba e-shopu UNIPEX CZ s.r.o.